şükela:  tümü | bugün
  • reza zarrab ve mehmet hakan atilla ile ilgili ön duruşmaları abd’den çatır çatır anlatan , anlatımına doyum olmayan son aktroll bükücü.

zeyno erkan
  • soyle bir facebook hesabi olan new york'ta yasayan mustafa kemal'in askeri bir turk kizi.
  • terk ettiği sevgilisini kız arkadaşına gömen kız gibi zarrab davasını anlatan şahsiyet.

-savcı bir konuştu ki var ya offf nutkum tutuldu yemin ediyorum.

bu nasıl cümle len?

https://www.sondakikaturk.com.tr/…r-video,3846.html
  • gote giren semsiyeyi acma konusunda asmis kadin sdjdsdjgd.

13 dakikalik videoda durup durup "savciya bayildim. var ya muthis giris yapti" falan diyo sinirlerim bozuldu.

ıste iranin kara paralarini bizim mehmet hakan atilla aklamis. bunlarin hepsini bir fbi ajani record etmis hepsini dinleyeceksiniz dedi zaten savci ama arkadaslar var ya savci cok acayip. muthis bir giris yapti. bayildim savciya. boyle hakan atilla'yi parmagiyla gosterip butun suclari bu isledi diyerek muthisti yani arkadaslar savci muthis giris yapti.

savci iran'a isteyip doseyemedigi, akp'ye doseyemedigi, zencani'ye hatta reza'ya doseyemedigini bizim halkbank genel mudur yardimcisina doseyince hepimize dosemis sayildigindan mi bu nese ben anlamadim. zaten sinir oldum kapattim.
  • dan dan dan, ateş ediyor bu hanımefendi. sevgiyle merakla takip ediyoruz.
  • bayiliyor, nutku tutuluyor, offluyor poffluyor ama calisiyor iste.

"he liiiiied, he facilitated lieeeees" cok sert zeyno aynen zeyno.

"shoe boxes" nedir la, yabancilar bile tasak geciyor artik bizle.

he bu arada su kizin videolarini paylasirken adini soyadini ustune yazin lan! nedir o yok new york'tan bir sarisin anlatiyorlar falan. birakin o da biraz unlensin. en dogal hakki kizin sonucta yani.

tanim: reza zarrab davasini en heyecanli ve dogru sekilde anlatan insan.
  • düşünün ki türk tarihindeki (lozan sonrası, montrö vb hariç) en önemli dava vb gibi bir mesele konuşuluyor ve türk televizyonları ortada yok gibi gibi.

ve sağ olsun bu kız çıkıp mantıken bildiğin akp karşıtı ve yanlı olmasına objektif olmaya çalışıp aldığı notları iletmeye çalışıyor.

bu devir er ya da geç bitecek ama sonrasında "o devirde gazeteciyim" diyenleri de göreceğiz. ahmet şık da gazeteci, bu kanı bozuklar da.

onun için dayan zeyno.
  • kendi anlattığından aklımda kaldığı kadarıyla 10 yıldır abd'de yaşayan, boğaziçi üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunu, kendini yetiştirmiş geliştirmiş, zarrab ve hakan atilla davalarına katılan ve takipçileriyle paylaşması sonucu yavaş yavaş tanınmaya başlayan sıradan vatandaş. gazeteci değil, resmi bir görevi yok, tamamen kişisel gayretiyle güzel iş çıkarıyor. önümüzdeki haftalarda adı daha çok duyulacaktır.

zarrab ve atilla davasını, daha doğrusu artık zarrab'ın tanıklığında hakan atilla davasını 2 kişiden takip ediyorum şu sıra. birisi zeynep diğeri cüneyt özdemir. zeynep'in hitabeti, gayreti, heyecanı kesinlikle daha izlenesi. cüneyt epey paslanmış. süleyman aslan'la süleyman soylu'yu karıştırmadan anlatırsa başarılı sayıyorum kendisini. benim için zeyno'nun gerisinde kalsa da yine de sahalarda olması güzel.

duruşmalarda her ikisinin de duyup aktardıkları türkiye adına çok ürkütücü, önümüzdeki günlerde bu dava nedeniyle türkiye, abd ve hatta dünyada yer yerinden oynayacak belki de, fakat şimdilik kendi kısır siyasi çekişmelerimizde yuvarlanıp gidiyoruz. türkiye'deki akp'li siyasilerin ve yakınlarının yediği hurmalar, tüm ülkenin bir taraflarını tırmalayacak gibi görünüyor.

e1: facebook hesaplarını kapatmışlar. nasıl başardılar facebook buna nasıl çanak tuttu anlamak mümkün değil. istiyorlar ki çamur medyası ne anlatıyorsa o kadarını bilelim. hadi zeyno sağlam bir yol bul, buradan da paylaşalım! yazdıklarını kopyalayan hesaplar var ama yeni bir hesabını göremedim henüz.
    e2: neyseki hesaplarını geri açabilmiş. yayınları youtube üzerinden yapsa daha iyi olacak gibi.
  • zarrab davasının canlı izleyicilerindenmiş.

olayları facebook hesabında özet geçiyormuş kendisi.
  • tek bir sey diyecegim, insan bogazici'ni de bitirse, abd'de akademik kariyer de yapsa, ozu neyse o, degismiyor.
    nedir o sac bas (demet akalin sarisi mi diyorlar, dipler siyah), ses tonu, konusmasi, yapmacik gulusler?!

tanim: videosuna hevesle tiklayip, izlemeye tahammul edemedigim kisi.

edit: fasizm konusma mecburiyeti olsa da cevap vereyim, akp'li degilim #72442623. cabasi guzel, eyvallah ama yaptigi is oyle yerlere goklere cikarilacak bir is de degil. sekilcilikse sekilcilik, o varos tipiyle ve "aysh oysh" konusmasiyla bana hitap etmiyor. "baska gazeteci mi var" diyenlere haber vereyim, dava mahallinden cuneyt ozdemir video gonderiyor. yorum dinlemek isterseniz de, husnu mahalli'nin guzel tespitleri var.

yillarca tv ekranlarini isgal eden demek akalin, seda sayan, muge anli gibi tiplerin imajlarini, sadece egitim seviyesi dusukler taklit ediyor saniyordum. sorun, benim gorebildigimden daha buyukmus korkarim. ulkenin estetik algi seviyesi buysa, cidden yazik. akp sirf egitimi, butceyi, adalet sistemini, orduyu degil; baska seyleri de curutmeyi basarmis.

edit2: cuneyt ozdemir'i begenmiyorsaniz su da var #72468134 (en azindan goruntu ya da gurultu kirliligi yasamazsiniz).
    goruntu kirliligi demisken, zeynep erkan'in biyolojik ozelliklerini degil, kendi tercihi olan ozelliklerini kastediyorum.

edit3: tekrar ediyorum, yaptigi iyi niyetli guzel bir is olabilir, eyvallah. ama boyle bir ise kalkismissa, az biraz kendine ve konusmasina ceki duzen versin. ciddi bir olayi bile kikir kikir gulmeden anlatamayan insanlari begenmiyorum.
    asli pelit de mahkeme onunden yayin yapmis, cok daha duzgun (ve doyurucu).