• avrupa birligi uzmani, sabah gazetesi eski kose yazari. dervis, tam uyelik, kopenhag kriterleri, bayar sayesinde yildizi yeniden parladi. simdi tempoda yaziyor.
  • onumuzdeki 3 kasim secimlerinde chp den 13. sirada aday olan, dersleri inanilmaz sikici gecen cok bilgili bir o kadar gorgulu kisi.
  • dogal olarak gaziantepli. eski chp kodamanlarindan ali ihsan gogus un kizi, ted li, bütün aile efradinin olduğu gibi takma adi "söğüş"
  • hasan celal güzel ile fazla uzak olmayan bir akrabalığı olan yazar kişi. lakin sözkonusu şahıs ile politik düşünce evrenleri farklıdır.
  • mavi akım ile anap, mesut yılmaz ve günes tanerin yakın ilgisine fazla kafa yorunca çalıştığı gazete sabahtan, güneş taner'in baskısı ile kovulmuştur.

kendisi daha sonra olayı yorumlarken, "tazminatımla atıldığıma şükretmeliyim aslında. bu işlerde öyle büyük hesaplar dönüyor ki, bir köşe başında indirmediklerine şükür" demiştir.
  • oğluma avrupa mektupları adıyla can yayınlarından çıkan bir de kitabı vardır.
  • yazılarını en beğendiğim gazetecilerden biri.
  • chp den aday olduğunda küçükyalıda esnafı gezerken karşıma çıkan ve çevresinde bulunanların ogluma avrupa mektupları isimli kitabını takdim ettikleri kişi...
  • derslerde 'ben sizin yaşınızdayken sabah bbc seyrederdim,le monde okurdum' diyerek gözlerimizde zaten hali hazırda yarattığı harika avrupalı,aileden soylu,modern,kültürlü imajını
    pekiştirmeyi bilmiştir..mavi akım projesiyle ilgili yazdığı yazılar ve takındığı tavır yüzünden bir adalet savaşçısı olarak sabah gazetesinden atıldığını da yaklaşık beş kez tekrar ettikten sonra bu özelliklerine bir de yılmaz gazeteci kimliğini eklemiştir...kendisi gerçekten türkiyenin yetiştidiği en önemli gazetecidir...hatta madalyayı bile haketmektedir...
  • hangi yil hatirlamiyorum ama afa yayinlarindan cikan 'bir avrupa ruyasi' isimli kitabi vardi. okunmali derim. babasi chp nin eski kultur bakanlarindandi.
hesabın var mı? giriş yap