şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.sozcu.com.tr/…eden-hukuk-dersi-2346592/

  linkli haberde, kayinpederinin defalarca tecavuzune maruz kalan, ve hatta ayni sahisca 9 aylik cocugunun bogazina bicak dayanarak tehdit edilen bir genc kadinin, tamamiyle mesru mudafaa sayilmasi gerekecek sekilde sahsi oldurmesi sonucu 8 ay hapis yattiktan sonra tahliyesine uye 'hakim' sifatiyla itiraz eden 'kadin'.

  kadinin en buyuk dusmani yine kadindir diye bosuna demiyorlar sanirim. allah herkese azicik vicdan ve zerre empati yetenegi versin, amin.
 • hukuken doğru bir yorum yapmış ağır ceza üyesidir.

  bunun yanında hakimler kararlarında hür ve bağımsızdır. yapacakları yorumlar ve vicdani kanaatlerinde de hukukun evrensel kuralları dışında bir şeye bağlı değillerdir. bu nedenle bu hakim de, vicdani kanaati beraat yönünde gelişen diğer hakimlere de bir eleştiri yapmak doğru değildir.
 • kendi karari hukuken dogru sayilacaksa, oy coklugu saglayan diger hakimlerin kararlari mantiken yanlis sayilacak hakimdir.

  nitekim birilerinin uydurmasi olsa da nihayetinde bir kurallar butunu olan hukukta, olaydaki kadina isnat edilen sucun tanimi ve verilecek ceza hakkinda bir celiski yoksa iki taraf da hakli olamaz.

  hakimler kararlarinda adalete hizmet ettikleri ve edecekleri surece hur ve bagimsizdir. yasananlar kendiniz veya en yakininizdan birinin basina geldiginde de ayni havali ama ici bos laflari edebilecekseniz, insanlari hakli bulmak pekala kolaydir
 • duygu sömürüleriyle hakkında karalama kampanyası başlatılmaya çalışılan, koca yürekli hakimimiz.

  olur da okursa diye kendisine saygı ve selamlarımı sunuyorum.