şükela:  tümü | bugün soru sor
 • torku konyaspor'un yeni transferi 1.90'lık nijeryalı forvet.

  eheh yok lan yok, kendisi şapşaane komik bir videoyla tanıdığım biri. oyuncu koçuymuş, oyuncuymuş ve dahi seslendirmeciymiş.

  evet kendisine soruyoruz, nasıl kara haber alınır?

  ya çok iyi oyuncu (lan?!) ya da cidden süper komik ve sıcak bi insan. işalla ikincidir, gerçi birinci de olmasa zaten video olmazdı, amaaan neyse.
 • kanal d'de yayınlanan kayıp adlı diziyle tanıdım kendisini. elmas toklu karakterini canlandırıyor. dizinin başlığında pek bahsedilmiyor kendisinden ama müthiş yetenekli bir oyuncu.

  aynı zamanda seslendirmeciymiş de.

  bir de twitter hesabı var; 136 takipçisi bulunuyor. popüler olana ilgi duyan bir toplumda normaldir. ancak kanal d'nin web sitesinde dizi sayfası bölümünde oyuncunun adı bile geçmiyor -ki asıl ayıp budur. dizinin eski bölümlerini izliyorum, merak ettim "kim lan bu kadın, ne güzel döktürüyor" diye. adını öğrenmek için 1.850 site dolaştım belki.
 • kayıp dizisinde kendi yaşına yakın oğlu olan ve kendinden 20 yaş büyük bir teyzeyi muazzam bi sahicilikle canlandırabilen yetenekte biridir. yaş itibariyle yolun yarısına bile gelmesine seneler vardır. müjdat gezen sanat merkezi anılarımda, aklımda en çok kalan, hatırladığım en idealist ve iyi öğretmenimdir. çok doğal ve süper şeker bir kızdır. eşi afrikalıdır, soyadının enterasanlığı buradan gelmektedir.
  yürü be zeynep!
 • 1980 doğumlu olduğuna inanamadığım oyuncu. ay yok olamaz herhalde ya. yok yok.
 • ulan istanbulda görüp oyunculuğuna hayran kaldığım, internette bakınırken yaşını öğrenip bir daha hayran kaldığım oyuncu.
 • kendisi hakkında detaylı bilgi vermeden önce subjektif yorumumu özellikle yapmak istiyorum.

  yetenekli bir oyuncu olması bir yana; inanılmaz alçakgönüllü, müthiş incelikli bir insan.

  1980 eskişehir doğumlu. 1997'de girdiği eskişehir devlet konservatuvarı oyunculuk bölümünden 2001 yılında mezun oldu. yaptığı işler arasında; garsonluk, barkod saymacılık, evde elişi (kendi ifadesiyle; "hani şu kadınlar evde tekstil sektörünün ıvırını zıvırını filan yapıyor ya 2500 tanesi 15 liraya hah ondan işte"), köpek gezdiriciliği bulunuyor.

  depremden sonra ilkay eser tiyatrosuyla birlikte, depremden zarar gören çocuklar için çalışmalar yaptı. bu sırada yönetmenlik de yaptı. shakespeare'in soneler adlı eseri bunlardan biridir.

  müjdat gezen sanat merkezi'nde ve ekol drama'da öğretmenlik yaptı.

  aynı zamanda dublaj sanatçısı da olan zeynep kankonde mbuyi, ayrıca dublaj senaryosu da yazdı.

  2005 yılında anne oldu.

  ilk ciddi rolünü 2012 yılında yayınlanan 2 yaka bir ismail adlı dizide oynadı.

  rol aldığı diğer diziler; merhaba hayat, kayıp, ulan istanbul.

  sanatçı, bunun dışında birkaç reklamda da rol aldı.
 • kendisiyle ilgili verdiğim bilgilerden sonra birkaç mesaj geldi. bunları nereden bildiğim, arkadaşı olup olmadığım, özellikle parantez içindeki "kendi ifadesiyle" sözünden yola çıkıp röportaj yapıp yapmadığım falan soruldu. normalde ilgili entry'de edit yapmak gerekirdi ama bilgi içeren entry'nin orijinalliğini bozmamak için ayrıca yazıyorum.

  kendisi hakkında internette hiçbir bilgi yok. özellikle ulan istanbul'daki başarılı oyunculuğunun ardından insanların dikkatini çekti. millet bakıyor kimdir nedir diye ama hakkında hiçbir bilgiye ulaşamıyor.

  he işte, bu yüzden geldi bana "yaw keysi (keysi burda ben oluyorum, adımın okunuşu) hakkımda internette hiç bilgi yok. benim için sözlükte bir şeyler yazar mısın" dedi.

  dedim, "zeynep, işim gücüm var. uğraşamam abicim şimdi senle."

  nasıl yalvarıyor, nasıl yalvarıyor... başladı ağlamaya, "ühühühü... herkes hakkında bilgi var, benim hakkımda yok. n'olur sözlüğe yazsan, ölür müsün? ühühü..."

  laaaa havle velakuvvete inna sabirin... dedim "tamam zeynep tamam, gel. söyle bakiim, ne yaziim?"

  çocuk gibi sevindi. oturdu yanıma bi heyecanla. bir yandan burnunu çekiyor, diğer yandan gözlerini siliyor. dedi, "yaz yaz. barkod tarayıcılığı yaptım. onu yaz."

  sahiden inandınız mı lan? vay sazanlar...

  lan yok öyle bir tanışıklığımız. oyunculuğunu gerçekten beğendiğim için twitter'dan da takip ediyorum kendisini. bir tweet atmıştım, ona cevap yazdı. 1-2 tweet'leşmenin ardından tevazu gösterip takip etmeye başladı o da beni. kendisi hakkında bilgi ararken, başkalarının da aradığını ama hiçbir yerde bilgi bulamadıklarını gördüm. bunun üzerine rica ettim kendisinden, kısaca bilgi vermesinin mümkün olup olmadığını. "tabi ki" dedi ama iş yoğunluğundan ötürü zaman bulamadı. biz de yumuşak yüzlü, iyi niyetli, alçakgönüllü sanatçıyı bulduk ya, birkaç kez hatırlattım. bunun üzerine "sırf söz verdiğim için kısaca bilgi vereyim" dedi.

  ekşi sözlük magazin servisi tayfa sayesinde yarım sayfa açıklama entry'si döktürüyoruz biz de burada. aslında mallık bende. gelen mesajlara "evet, yakın arkadaşım. birlikte çok sahne aldık. hatta şimdiki dizisinde sete bile birlikte gidip geliriz bazen" diye cevap ver. karizman tavan yapsın, bu vesileyle birkaç hatunun telefonunu al, "seni de bir gün sete götüreyim mi" diye sor, buluşunca da "dur. setten önce ağaç sulamaya gidelim" de (bkz: ağaç sulamaya gittik pantolonumu çıkardı), nasiplen biraz di mi? yok ama işte, böyle de mal gibi dürüstçe anlatıyoruz olanı biteni.

  işin şakası bir yana; gerçekten de benim ısrarım üzerine verdiği bilgiler bunlar. üstelik o yoğun set ortamı ve yoğun çalışma temposu arasında, sırf sözünü yerine getirmek için zaman ayırdı buna. öyle de mahçup, öyle de mütevazi bir şekilde konuşuyor ki... kendisini tanımak isteyen sevenleri adına bir kez daha teşekkür ederim buradan. işbu entry'deki zevzekliğimin de tarafından mizahi bir olgunlukla hoş karşılanacağını biliyor, en azından umut ediyorum...
 • mükemmel oyuncu..

  hem de öyle böyle değil. .

  ulan istanbul'da en azından -34 yaşında olmasına rağmen- 40 yaş üstü bir mahallemizin teyzesini pek güzel , çok güzel canlandırmaktadır kendisi..

  hayranlıkla izliyoruz vesselam..

  ---- son bölümde oğlu ceyhun'a işe giderken yakarışı hala kulaklarımda..

  "oğlum o çelik yeleği giyiyorsun. sonra çıkarınca üşütüyorsun. oy kurban olduğum.
  dur ben senin arkandan bir su dökeyim..."
 • yeni perran kutman diyordum ama bildiğin adile naşit olmuş. 9.bölüm 2.fragman
 • hürriyet kelebek'te kendisiyle yapılan röportaj;

  http://www.hurriyet.com.tr/…/paparazzi/26897427.asp