şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 3+1'de konuk olarak boy gösteren psikolog hanım kızımız. programda 3 sakallının yanında hollywood filmlerinden fırlamış gibi boy göstererek güzelliğine hayran bırakmıştır kendileri.

  muayenehanesi nişantaşı'nda imiş. aşk acısı çekenler ziyaret edebilir.

  http://www.zeynepselvili.com/zeynep-selvili.html
 • burak yılmazın sevgilisi.
 • nez'e benzetiyorum kendisini.
 • ekşi sözlüktakip eden psikolog.

  öz şefkatle merhabalaşmamı sağladı. artık devamı da gelecek benim açımdan. ben de sizi takipteyim.. *
 • babasının küçük kızı. hal ve hareketlerinin söylediği bu.

  doğal olduğuna dair yorumlar var. bu yorumlar, şaşırtıcı değil çünkü mesaj olarak bunu vermeye, bunu yaşıyor görünmeye çalıştığına inanıyorum. yorumlardan anlaşılıyor ki, bunda başarılı da oluyor.

  kanımca, iki farklı olasılık var: çocukluğunda olmadığı bir kişiye -sırf sevilmek ve kabul görmek için- bürünmüş ve bugün geldiği noktada hala o büründüğü kişi olarak yola devam ediyor. yani, doğal olmadığını neredeyse kendisi bile bilmiyor.
  ikincisi: ta çocukluğundan gelen, üzerine yapışmış bir elbise yok. sonradan doğal olmanın kazandıracağını düşündüğü için aklı erdikten sonra aldığı bir elbiseyi bilinçli giyiyor.

  doğal biri olsaydı, en doğal göründüğü anda bile detayların tamamında (kıyafet, saç, hareketler, mekan, vb.) çok ciddi bir ön hazırlık yapıldığı göze çarpmazdı. bunun yanı sıra, bir saniye sekmeden daima gülümsemesinden kelime seçimlerine; eş, balayı, gelinlik tercihlerine kadar her türlü seçimi, hırslı bir yapısı olduğu ve başka insanlar tarafından beğenilmeye, onaylanmaya öncelik verdiği izlenimi bırakıyor. yaşamının her anını sosyal medyadan bu kadar paylaşmaya hevesli oluşu da bu tabloyla uyumlu. mükemmeliyetçiliği sayesinde (!) her detayda doğal olanı önden tasarlıyor; doğal olduğunda "aferin" alacağına inanıyor gibi görünüyor.

  kısaca, o da herkes gibi kendine göre en doğru bildiğini yapıyor. doğallık, insanın derisinde değilse, üzerinde ancak bu kadar durabilir zaten.

  öte yandan, yaptığı çalışmalar, yazdığı yazılar, vermeye çalıştığı katkılar, takdir edilesi. babasının ya da eşinin dizinin dibinde oturmayı seçebilirdi. (ki, hırsı buna izin vermeyeceği için bunun ne kadar seçimler dahilinde olduğu tartışılır.) fakat bu, toplumda kimse tarafından yadırganmazdı, orası net.
 • sunumu izlediğim ilk anda aklıma "yansın geceler, pelinsu eceler" dizesi geldi.dizelerin geçtiği şarkı şu şekilde..

  yapmacık ve şımarık bir duruşu var. "öz şefkat" yanında biraz da "öz eleştiri" alalım ki egosentrik, narsist çizgilerden uzaklaşalım azizim..
 • senelerce kendi psikolojik sorunlarıyla ugraşan, miamide tek olayı parti olan üniversiteyi zar zor bitiren, nyudan parayı basıp yalandan diploma alan ve son senelerde full time iş olarak luccada kankalarıyla evlenecek paralı birini arayan bu kız da sonunda ünlü oldu demek. yeni türkiyeye hoşgeldiniz.
 • bakımlı ve zengin olduğu için güzel görmemişlerin gözünde "hollywood filmlerinden fırlamış gibi boy göstererek güzelliğine hayran bırakan kadın." kapsamında değerlendirilebilecek, tok ve kalın bir ses tonuna sahip olduğu için "karizmatik ve sıradışı" şeklinde nitelendirilebilecek psikolog. bahsettiği "öz şefkat" olayını kazakistanlı bir çift ülkemiz sınırları içerisinde çoğu ilde düzenledikleri seminerler aracılığıyla neredeyse 20 yıldır insanlara aktarıyor ve düzenledikleri tibet seyahati ile yaşatıyor. konuyu ülkemizde bir ilkmişçesine pazarlayıp mesleki açıdan isim duyurmak istemesi anlaşılır fakat ruhani öğretilerin kökeninden bahsetmeyip amerika'da x kişisinden öğrenip etkilenmesi ve etkilemeye çalışması yavan kaçıyor. en dikkat çekici yanı ne güzelliği, ne ortalama başarısı, ne tedx konuşması, ne de burjuva yaşamı. en dikkat çekici yanı en yakın arkadaşının selin imer olması...
 • aşırı amerikan hanım kızımız
 • tedx'te bir konuşması var. bundan yıllar sonra o konuşmaya bakıp, ne denli utanç verici şeyler anlattığına ikna olacaktır. kendisini geliştirirse elbette. ancak bir şeye anlam veremeyecek. orada, onca basitliğe rağmen kendisine alkış tutan kalabalığın motivasyonuna. evet, buna anlam veremeyecek.
  bizim de bir türlü anlam veremediğimiz gibi.