• disiplinli,kurallari herseyin ustunde tutan,sert ama matematigi ogretme basarisi takdire layik olan ted hocasi
  • ogretmenligin olayi sadece dersi ogretmek midir dedirten, ogrencileriyle iletisim kurmaktan yoksun ve sadece caliskan ogrencileri seven, (bak ben de caliskandim ona ragmen soyluyorum bunu) yaz sicaginda butun erkek ogrencilerine ceket giydirip millete sinir krizleri gecirten gicik bir kolej matematik hocasi.

bi kere derste konusuyoruz diye donup allah belanizi versin diye bagirmisti, ardindan trafik kazasi gecirip bacagim kirilmis ve olumden donmustum, bu da icimde ukte olarak kalmistir.

(bkz: sozluk analizi ile insanin hayatini ogrenmek)
  • sınavda basit ancak çözümünü hatırlamadığım bir soruyu çözemediğimi gördüğünde, "en zor soruyu yapamamışsın kih kih" diyen ilginç* insan. derse geç gelenlere ayrı bir gıcığı vardır, direk geç kağıdı alıp gelirsen o kağıt birşey ifade etmiyor der, almazsan almaya gönderir; tabi her seferinde zılgıt atmayı da ihmal etmez. bazıları casper'daki cadıya benzetiyorlardı*, ben benzetmezdim.
  • bu hocanın en ünlü lafı cosinus veya kos yerine bariz bir şekilde kozzz demesiydi çalışkan sınıfları severdi biz de onu severdik.*
  • matematikte nirvanaya ulasmami saglayan, disiplinli tutumuyla bazilarinin hosuna gitmese de benim gonlumde taht kurmus, temelde ogrencilerini cok seven, ankara koleji hazinelerinden olan degerli ogretmen.
  • tedden sonra odtü kolejde ders vermiş, geçenlerde ise emekli olmuş olan güzide matematik hocası. disiplinlidir, bazen serttir, ama sonuçta çok iyi bir hocadır.
  • yanılma payının ne derece düşük olduğuna resözlük noktayı koymuştur. işte o resim.
  • düzgün türkçesi ile bir çırpıda merkür'ün gezegenimizden nasıl da uzaklaştığını anlatıp, bir anda yükselen burcumu merak ettiren insan...
  • hem psikolog hem astrolog. gazetelerin günlük fallarından çok daha başarılı saptamaları çok daha etkileyici cümlelerle yapıyor. bazen diyorum ya bu kadın benim içimdekiler nasıl da tutturuyor. doğum haritanızı falan çıkarttırmak isterseniz yeri istanbul moda'da imiş...
hesabın var mı? giriş yap