aynı isimde "zeytin ağacı" başlığı da var
  • yıllarca iş olarak yaptığımız ve sonra bırakıp konudan tamamen uzaklaştığımız, bambaşka bir bakış açısına döndüğümüz konuyu dizi yapmışlar. fal da değildir sihir de! gerçeğin bi katmanıdır. konu şu ki, daha üst katmanları bilemiyoruz. düzelttik sandığımız neleri bozduğumuzu asla bilemeyiz. hatırlamamız istenseydi hatırlardık. başkalarından medet ummanıza gerek olacak bir bug yok yaratılışta.
  • 'bilim yoktur, her şeyin sırrı ve çözümü spiritüalizmdedir.
    yaşasın cemaatler, tarikatlar, kişisel gelişimciler. kahrolsun pozitif bilimler' üzerine kurgulanmış dandik aşk dizisi.
  • fırat tanış'ı icrası için tebrik ediyorum. zaman bey karakteri insana huzur veriyor. dizi içeriği ve zaman beyin “çalışma” adını verdiği bazı eylemler ile kişinin içindeki huzurluğu açığa çıkarması harika idi. köken aile açılımı denen bu çalışmayı dizi sayesinde tanıdık ve bizlerde de aydınlanan bişeyler oldu. 2. sezonu zaman bey ağırlıklı olsa ve toplum bilinçlenmesi adına biraz daha köken aile açılımına değinilse muhteşem olur. yapanların eline emeğine sağlık ne diyelim . ama fırat tanış ile tanışmak çok isterdim.
  • bomboş dizi zaman israfı, oyunculuklar kötü, zaman(fırat tanış) hariç o da zaten fantastik karakter oynamış falan
  • boktan bir dizi. o kadar boktan ki izlensin diye sevişme sahnesi koymak zorunda kalmışlar, yazık. fırat tanış için üzüldüm.
  • ortalama türk ilişki dizilerinin çok üstünde.

en azından yaz dizilerindeki gibi aylarca anaokulu bebesi gibi trip yapan kamil ve kezbanlar yok. tripleri geçtim, bülent onaran’ın tanımına göre sağlıksız tipler türk yaz dizileri karakterleri. lan trip atmaktan açılamıyorsun, hasbelkader sevgili oluyorsun, sene geçiyor sevişemiyorsun. bu dizi yaz dizilerinin sevişememe kabızlığını yenmiş ve bu sebeple kategorisindeki diğer türk dizilerinden üstün,diğer üstünlükler bir yana. ama yine düştüğü bir tuzak var abicim neden hamilelik tüm türk dizilerinin en belirleyici-seyirciye şok- elementi oluyor. entellektüel kapasitemiz tripler, hamilelik ve entrika görünümünden şark kurnazlığının ötesini alamıyor mu?
  • tek gece bitirdim. sinema eleştirmeni değilim sürükledi izledim. hayatın anlamını bulmayı beklemiyordum.
    sevmediyseniz bir adım geri giderek başlıktan çıkabilirsiniz.
  • mekan ve atmosferi için izlenebilecek dizi. konu ve oyunculuklar sıfıra yakın.
  • ana konusu prezervatifin yeri ve önemi olan dizi.

----spoiler----

şimdi ada'nın evliliği sürecekti ta ki kocasının kaçamağının hamile kaldığını öğrenene kadar. ne lazım bir adet prezervatif.

ada toprak ile birlikteyken hamile kalıp kürtaj olduğu için travma ya da suçluluk duygusu yaşamayacaktı. ne lazım bir adet prezervatif.

toprak ada'yı bırakmak zorunda kalmayacaktı. ne lazım prezervatif.

sevgi'nin annesi sırf hamile olduğu sevmediği bir adamla ömür geçirmeyecek, sevgi'ye travma yaşatmayacaktı. ne lazım bir adet prezervatif.

----spoiler----

oyunculuk kısmına takılmıyorum zaten iddialı olsalardı bu kadroyu oynatmazlardı. karakteri canlandırmak başka, oynamak başkadır. oynamışlar, paraları cukkalamışlar allah bereket versin.
  • güzel bir dizi. oyuncular da gayet iyi. devamı gelmeli, gelsin. :)
hesabın var mı? giriş yap