şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: başlığın başıma kalacağını tahmin ettiğim için ekran görüntüsü almıştım. konunun ilk hali: https://i.hizliresim.com/rn8ej1.jpg

  bu mehmetçiğe dağıtılan standart yemek porsiyonu değildir. türk silahlı kuvvetleri askerleri en iyi şekilde besliyor. bahsi geçen iskilip dolması, şehit olan 41 askerimizin hatırası için kilis'te 41 kazanda pişirildi ve askerlere gönderildi. bu kadarı gerçekten çok ayıp.

  http://mygaziantep.com/…etcige-gonderildi-9289.html
 • askerlik yapmış birisi olarak diyebilirim ki gerekirse askerin götünü keserler ama boğazından asla kesmezler. lezettsiz olabilir, az çeşit olabilir ama yetersiz asla olmaz... o kadar türlü türlü ceza var ama asla aç bırakma gibi bir ceza yok. oradan pay biçin bu konuya ne kadar önem verdiklerine. hele operasyon durumlarında çok daha özen gösterdiklerini söyleyebilirim... yukarıdaki sembolik bir ikram... öğün karşılığı değil. haberde de söylenmiş zaten...
 • değil devlet, oradaki halk bile ihtiyaç olmamasına rağmen evlerinde yemek yapıp götürüyorlar. dışarıda beklerken üşümesinler, ateş yaksınlar diye kimse istememesine rağmen yakmalık odun taşıyorlar. bu görüntü de ekstra verilen yemeklerden. yetersiz yemek dağıtmak gibi bir saçmalık olabilir mi. art niyetli olmanın da bir sınırı olmalı.
 • bilgisiz fikir sahibi olan bir yazarın açtığı başlıktır.

  askerin günlük yemek rasyonu kalori hesabı yapılarak belirlenir. normal zamanlarda, yaklaşık 4000 kalori/gün olarak planlanır verilir. (beğenmeyen yememekte serbesttir.)

  tatbikat, operasyon, muharebe ve hava şartlarının tahminler dışında olduğu zamanlarda bu kalori hesapları güncellenerek arttırılır. kaloriyi tamamlamak için, ilave besinler verilir.

  alınan bu aşırı kalori de, askerin harcadığı eforla (afedersiniz) şırıngayla geri alınır.

  burada fotoğrafı görülen yemek, vatandaşın bir ikramıdır sadece. askerin günlük tükettiği yemeğe meze olur ancak.
 • ulan ne tatlı su orospu çocukları var...

  neymiş? üjbej kaşık yemeğin hesabını soracakmış, bilmem neymiş. ulan, oradaki bir porsiyon et kadar beynin yok, kalkmışsın neyi sorguluyorsun. sonra da milleti fav beklemelle suçluyorsun.

  senin olmayan beynine iskilip dolmasının kazanı girsin.
 • bir adet askerliğini yapmamış kişi hezeyanı.
  askerliğini yapmış olsaydı tsk’nın bırakın askeri aç bırakmayı her gün tıka basa yedirdiğini bilirdi.
  edit: askerliğini özellikle ikmal işiyle geçirmiş bir kardeşinizim, tamamen objektiftir yorumum.
 • yalan ve dezenformasyon kokan hadisedir. ben de şerefli türk ordusu'nun bir ferdi olarak askerliğimu doğu illerinden birisinde yaptım. öylesine bolluk içindeydik ki findik, fistik birbirimize atacak kadar boldu. hem de en kalitelisi, en tazesi. et ise et, tavuksa tavuk ulan! çilek yedigimi bilirim haftada en az 2 kez muz. siz tsk'yi kabile ordusu mu sandiniz lan barzolar?

  ılgili dezenformasyonu yapan şahıs kim ise hakkında orduyu zayıf göstermek üzerinden dava açılmalıdır. bu çocuk oyuncaği değil. savaş halindeyiz!
 • adam kaynaklı bir şekilde daha 2. bilemedin 3. entryde çürütmesine rağmen daha hala 5 kişik yimik yitmiz bik bik diye kafa ütülüyorsun be bilader.

  bir dezenformasyon girişimi daha doğmadan yok edildi. klavyenize sağlık genşler, küsküyü veren elleriniz dert görmesin.
 • asker yemeği böyle olmaz hele ki kilis'te bir günün menüsü;
  sabah;sucuklu yumurta,peynir zeytin,çay bol miktarda
  öğle;pilav,tavuk(iki kalçalı but),çorba,salata,ayran,baklava
  akşam;çorba,et,börek,tablet çikolata,kuruyemiş,meyve.
  hatta asker yemekleri önceden planlanır,standardı vardır,yemek kalırsa bol bol yersin kimse aç kalmaz,bu başlığı açmadan bir araştırın,daha askerlik ne bilmeden boşuna trol olmayın.hatta karakollarda yemek pişer eğer yemek parası artarsa,istikak bedeli olarak dağıtılır.kazan kurulmuş yemek dağıtılmış sanane.ayrıca tsk menüsünde ''iskilip dolması''yoktur.