şükela:  tümü | bugün
2476 entry daha
 • kilis'in güneyiyle, hatay'ın doğusundaki hatlar da birleştirilmiş.

  malum siteye göre:
  "tsk ve öso, afrin'in kuzeybatısındaki şeyh muhammedli, dudu, semalık, velikli, kavanda köylerini teröristlerden temizledi. böylelikle raco - bülbül hattı birleşti."

  operasyonun en azından sınırdan ypglileri uzaklaştırmak kısmının oldukça başarıyla devam ettiğini söylemek gerek.
 • en kötü ihtimalle 4000-5000 pkklının itlaf edilmesine vesile olacak harekat. 10 sene önce toplam pkklı sayısı 5000 civarındaydı, şimdi sırf afrindeki sayı için 8000 diyen var. şu ana kadar itlaf edilen 2000 oldu. müdahele edilmese karşımıza ordu olaraka çıkacak bu it sürüsü.
 • raco - bülbül hattının birleşmesinin ardından meydanekbezin de ele geçirilmesi sonucu bölgeye ikmalin çok daha kolaylaşacağı operasyondur.

  açıkçası bu işte uzman veya çok bilgili birisi değilim ancak tahtaköprü istasyonu üzerinden suriye sınırlarına zırhlı araç ve personel taşımanın çok daha kolaylaşacağını tahmin ediyorum. ancak bu esnada güzergahın terör saldırılarına karşı çok iyi korunması gerekiyor.
 • afrinin kuzey batısındaki küçük bölgenin de pkk'lılardan alınmasıyla son oluşan harita aşağıdaki gibi olmuş.

  https://twitter.com/…lici/status/967670429623242752

  cinderesinde de yoğun bombalama devam ediyordu. bugün veya yarın cinderesine de girilmesi bekleniyor. kazasız belası ve şehitsiz bir şekilde temizlenir umarım.
 • rusya güdümünde devam eden operasyon. tv'den destek diyerek canlı canlı yayınlanıyor ve sanki teröristlerde nereye saldırı yapıldığını görmüyor. az kalsın esad'la savaşa giriliyordu ve suriye savaşı çıkacaktı. neyse ki rusya araya girdi şimdilik... birilerinin bu operasyondan rant beklemesi, oylarını artıracaklarını söylemesi tam bir kansızlık.
 • buna bile "rant ıııığğ, sırf oy uğrunağ bizi savaşa sokuyorlardığğğ" diyenler var.
  oğlum sınırımızda binlerce eşek sikici terörist ve binlerce tır silah bize karşı bileniyor farkında mısınız?

  bu yapılmasaydı götüne bombayı bağlayan koşup patlayıp insanları öldürecekti, hatırladın mı o dönemleri? unuttun bence.

  namussuz amerikayla şerefsiz eşek sikiciler birleşmiş sınırına gelmiş, bu da "ya huzurumuz kaçıyo yapmayın ya" falan desin.
  aferin sana, aferin.
 • cumhuriyet tarihinin en büyük ve en acımasız seçim kampanyası.

  bu yaz kesinlikle erken seçim yapılacak.
  erken seçim mitinglerindeki atmosferi ve konuşmaları gördüğünüzde bana hak vereceksiniz.
 • bana göre kurtarılan alandan ziyade itlaf edilen mayın eşeği sayısının daha önemli olduğu harekat. biz afrinin tamamını kontrol etsek bile yarın bu insanlıktan nasiplenmemisler firatin doğusunda tekrar karşımıza çıkacaklar.
 • teröristleri tükürüğümüzle boğduğumuz suriye kentidir. bir anlamda türkiye'nin gücünü ve nabzı ölçülmüş, türk milletinin tepkileri izlenmiştir. türkiye istese afrin'i 2 günde silip geçerdi ancak ileride oluşabilecek tuzaklara karşı hızlı bir ilerleme göstermedi. böylece bataklığın içine çekilmemiş oldu. bu askeri stratejik başarıdan dolayı dün bm insani ateşkes anlaşması yaptı. suriye'de bulunan kürt unsurlara karşılık nato ülkeleri türkiye'yi yalnız bırakmıştır. bu nedenle (bkz: nato) konsepti türkiye için çökmüş, türkiye için bir anlamı kalmamıştır.
 • olaya seçim propagandası şeklinde bakana da katılıyorum, güvenlik önlemi olarak görene de katılıyorum. zira memleket öyle bir hale geldi ki, at izi bok izine karıştı. gerçekçilik gereksiz bir spor oldu, o kadar çok yalan var ki gerçeği ayıklamak zulüm oldu, zul oldu, okur yazar bile kendinden şüphe eder oldu.

  -gerçek: rakamlarla oynanıyor.
  -bilinmeyen: rakamlarla kim ne kadar nasıl oynuyor?

  -gerçek: sınırımızda pyd'nin kurduğu bir devlet istemiyoruz.
  -bilinmeyen: kimin kurduğu bir devlet istiyoruz?

  -gerçek: bölgedeki askeri güç bize eninde sonunda sıkıntı çıkaracak.
  -bilinmeyen: nasıl, neden, kimden ötürü çıkaracak?

  -gerçek: etnik köken siyasetiyle o bölgede eninde sonunda bir devlet kurulacak.
  -bilinmeyen: kiminle, neden savaşıyoruz?

  sonuçta, akp bunu kullanacak. açılımda yarattığı kitleyi kaybetti. yerini milliyetçilerle/ırkçılarla doldurmak istiyor.

  tsk'nın içi boşaldı ama bu operasyon gerekli.

  çıkarsız iş olmaz ama halkın çıkarına mı yoksa siyasi konjonktürün mü kestirmek gerekiyor. net bilgi olmadığından işin içine inanç, güven giriyor. işin içinde inanç ve temenni varsa tartışma büyür. halkın aslında bunu netleştirmesi gerekir. ne yapacaksın? afrin temizlendi eee? politikan ne? bölgede kürt devleti mi kurdurmayacaksın yoksa esad rejimine mi hediye edeceksin hatta extrem bir şekilde bağımsız bir bölge mi yaratacaksın? (bu güven, özveri, tevazu ister, sanmam) nedir? amacın ne? savaş vesaire güç gösterisi silahların ele geçirilmesinin engellenmesi harikulade sınırımızda bir savaşı engelliyorsun ama hayatını afrin vb güneydoğu operasyonlarıyla mı geçireceksin? olayın ne babam? sırtını kime yaslayacaksın?

  kafamda deli sorular. insanlar devlet ister, teröristler çocuk katleder, biz çamurda gezeriz...
22 entry daha