şükela:  tümü | bugün
  • insanlar yazilani okumadan sacma sapan cevaplar veriyolar, ya da mesaj atiyorlar. o yuzden on edit: operasyona destek olanlar tecilini bozup askere gitsin, ya da yalandan destegi biraksin. baskasini olume gondermek kolay. magdem bu kadar onemli operasyon, kendiniz gidin. ama belli ki cesaretiniz yok ve samimiyetsizsiniz. kendi caniniz tatli, ve turk askerine duydugunuz sevgi sadece lafta; sicak evinizden buraya entry girerken onun hayatini feda etmeye hazirsiniz.

asil entry:
    vatan konusunda namuslu olmak tutarli olmayi gerektirir. operasyonu desteklemeye hakki olanlar ancak ve ancak o operasyona katilan, ya da evlatlarini gonderenlerdir, cunku operasyonun aci bedelini onlar odemektedir. ben hayatim boyunca zorunlu askerligin kaldirilmasini destekledim; zeytin dali operasyonuna karsiyim; kurt meselesinin politik ve anayasal zeminde cozumunden yanayim.

ayni fikirde olmayabiliriz, ancak hicbiriniz ben ve benim gibi dusunenlere tutarsiz ve buna mutekaip namussuz diyemezsiniz. ben ve benim gibiler kendi hayatlarimizi tehlikeye atmadan baskalarini politik inanclarimiz ugruna olume goderenlerden ve bunu destekleyenlerden degiliz.

peki siz operasyonlari destekleyenler, kendiniz icin ayni seyi soyleyebilir misiniz ?

elini tasin altina koymanin olcusu askere gitmis olmak da degildir. bunun olcusu hemen simdi tecilini bozdurup gonullu olarak askere gitmektir. burada her gun operasyonu destekleyenler, kaciniz bunu yapiyorsunuz ? bunu yapanlara lafim yok; ayni fikirde olmasak da sizlere namus ve tutarliliginizdan dolayi saygi duyuyorum. peki ya digerleri ?

magdem bu operasyon cok elzem, siz neden gitmiyorsunuz ?

sehit olma riskine girmeyip her gun sehitlere rahmet dileyenler; ulkemizin askerlerinin olume gonderilmesini destekleyip kendisi gitmeyenler, sehitlerin kaninin yarisi onlari oldurenlerin elindeyse, unutmayin ki diger yarisi da sizin elinizdedir.

mert ve durust olun, vaaz ettiginizi sozle degil hareketle gosterin. bekara kari bosamak kolay, sozde vatansevere de baskasini olume gondermek kolay. yoksa acaba gercek vatan hainligi tam da bu mu ?

acaba sizler su basliklarda elestirilen tiplerden farkli misiniz ?
    (bkz: şehite rahmet paylaşımı yapan asker kaçağı ülkücü)
    (bkz: akp'lilerin çürük raporu alan çocukları)

alt edit: yav tamam sen bana pkk'li demeye devam et sikinti yok da, sana yonelttigim su soruya da bi cevap ver. neden tecilini bozdurup gonullu olarak operasyona katilmiyorsun ? neden baskalarinin senin ideallerin icin olmesini destekliyorsun ? eksi sozlukte entry girip "ruhlari saad olsun", bana da"pis pkk'li" demek kolay. ama ne hikmetse o cok destekledigin operasyona gidip kendi hayatini tehlikeye atmiyorsun. e adama sormazlar mi bu ne perhiz bu ne lahana tursusu diye. sorarlar ama iste boyle cevap vermeden laf kalabaligi yaparsin ancak. cunku samimiyetsiz ve goygoycusun. vatan sevgin yalan. sehitlere gosterdigin itimam yalan. hayatin yalan ve namussuzluk uzerine kurulu. sehitlerin bir sorumlusu da sen ve senin gibiler.
  • bunun gibi duyar kasmaya çalışanlara duyurulur: 1000 küsür keko cort!!!! nice 1000lere inşallah
  • “operasyon bu, olur öyle” diyip savaşa dair istatistikler verenlerdir.başta ne dediysek o.

(bkz: afrin operasyonuna eleştirel bir bakış)

« mutlaka şu ve bu sebepler için, milleti savaşa sürüklemek taraftan değilim. savaş zorunlu ve hayati olmalıdır. gerçek kanaatim şudur: milleti savaşa götürünce vicdanımda azap duymamalıyım, öldüreceğiz diyenlere karşı, ölmeyeceğiz diye savaşa girebiliriz. lakin millet hayatı tehlikeye maruz kalmıyorsa savaş cinayettir. »
  • sözlüğün son model pekakalısının açtığı başlık. yazılarına şöyle bir göz gezdirin anlamak zor olmayacak.

bir terör örgütü;

senelerce emperyalüz töce deyip şimdiki sahibinin tasmasını gururla taşıyorsa,

suriye nüfusunun %10'u ancak ediyorken, sahibinin sivil veya daeşli deaşlı her ne boksa ayırmadan rakka'da yaptığı bombardıman misali şehirleri hayalete çevirmesi sayesinde suriye'nin 3'te 1'ini tutuyorsa,

tuttuğu yerlerdeki arapları ve türkmenleri silah zoruyla sürüyorsa, pekakalı olmayan kürtleri sindiriyorsa (bir yerden tanıdık geliyor ama nereden?),

keyfi istedikçe hatay'a, kilis'e roket atıyorsa,

afrin'den yüklenen bombalı araçla gelip güvenpark'ta katliam yapıyorsa,

sorumlusu odur.

bence sen bu algı operasyonunu bırak. bunlar seni aşan işler. senin layığın aylık 200 dolara gübre olmak.