şükela:  tümü | bugün
 • istanbul iline bağlı bakırköy ilçesine komşu olan belediye. daha fazla bilgi için
  http://www.zeytinburnu-bld.gov.tr/default.asp adresi faydalı olabilir.
 • telefonunuzu ellerine geçirdiği zaman mesaj bombardımanına tutan belediye. 5 (beş) kere atılır mı lan aynı mesaj. tamam akşama kanal7'nin sürgün ve göç isimli programına belediye başkanı çıkıyor iyi ki. acaba murat aydın mı söylüyor belediyedekilere mesaj atsınlar diye. "mehe mehe olm akşama kanal7 ye çıkıyorum herkese mesaj atın da haberleri olsun. belki üç beş kişi fazla izler de reytingi artırırız. bir daha ki sefere de çağırırlar o zaman ehehe" şeklinde konuşmuş olabilir mi bence. tabii ki olmaz, olmamalı...
 • zeytinburnunda en az 5 sene ikamet eden üniversite öğrencilerine burs veren belediye
 • bilgi işlem merkezinin, sabah ve zaman gazetesi dışında bütün internet sitelerine erişimini yasaklamış belediye. onun dışında google'a girebiliniyor ama gelen sayfa açılmıyor.
 • kaçak dikim izini verdigi gökdelenler sayesinde istanbul'un silüetini bozan belediye.

  http://www.radikal.com.tr/…14.09.2011&categoryid=77
 • zannediyorum yeryüzündeki en kötü fen işleri ve imar uygulamalarına sahip belediyelerdendir. ilçede ne bir düzgün yapılaşma, ne de yol mevcuttur.

  - aylardır yol çalışmaları devam ediyor, ortalıkta toz topraktan geçilmiyor , biz bu tozun içinde yaşamaya mecbur muyuz, soruyorum size ?

  - yapılan çalışmalar genişletme amaçlı olsa gam yemeyeceğim ama çoğu yıkıp yeniden yapmak üzerine , insanlara işkence etmekten zevk mi alıyorsunuz? yapılan yerlerin öncesi ve sonrası fotolarını paylaşırsanız belki söylediklerimizi yutarız

  - eski tansaş, yeni migros önünden e5 e bağlantı yapılan ana yol, ve buna benzer diğer yollar neden taşlardan yapılı , asfalt yok mu belediyede ? bu yollar zamanla çöküyor ve karda kışta servisler zor hareket ediyor, servis şoförlerinden küfür yiyoruz buraya soktuğumuz için

  edit: ayrıca bir utanç abidesi olarak : (bkz: onaltıdokuz istanbul)

  http://www.yapi.com.tr/…talih-kusu-kondu_86180.html
 • beştelsiz mahallesi'nde, geri dönüştürülebilir artıkları getiren çocuklara buz pistinde kayma imkanı veren belediye. sanırım 2-3 yıldır süren uygulamada, sokaktan veyahut evden getirdikleri boş pet ve cam şişe gibi artıkları getiren çocuklara buz pistinde belli bir süre kaydırıyorlar.

  hergün onlarca çocuk ellerinde şişelerle kuyruk oluşturuyorlar. çocuklara bu bilincin aşılanması açısından güzel bir uygulama. herkes memnun.
 • sokak cocuklarina buz hokeyi oynamayi ogretip(!), bu sene butun takimlardan iyi oyunculari toplayip o "sokak cocuklarini" oyuna dogru duzgun sokmamis belediyedir. evet aslinda olusum cok guzel bir olusum ama sen sokak cocuklarina buz hokeyi oynamayi 1 senede ogretip bu sene istanbul bolge sampiyonluguna oynayamazsin.