şükela:  tümü | bugün
  • eğer yıllarını uzak doğuda bu iş için harcamadıysa uzaylı falan olabilir. dikkat etmek lazım.
  • tabaktaki zeytin köşeye sıkıştırılır ve çatal hafif yan biçimde tek hamlede batırılır. tepeden batırmak zeytinin kaçmasına sebebiyet verebilir.

başarıyla gerçekleştirdiğim eylem.
  • açılın işin uzmanı geldi.

bu işin formülü çok basittir. hedefe daha iri taneli ve gözünüze hoş gelen zeytin tanesini koyarsanız kapris yaptırıp kaçırırsınız ki, böyle güzel bir meyveden de cilve yapmaması beklenemez, hakkıdır.

tabaktaki zeytine hedef gözetmeksizin hamle yaparsınız, ağınıza mutlaka bir tanesi düşecektir. ''bitli baklanın kör alıcısı'' misali.
  • siyah nispeten kuru zeytinde işler kolay olup , yeşil dolgun küçük zeytinde başaranı kendine aşık bile edebilir , imkansizlara meylim var evet.
  • en kabiliyetli insanların başında gelir benim için. bazen savaş veriyorum ulan zeytinle. bazen de inat edip zeytinle konuşuyorum "yemiyorum ulan seni" diye. onu tabakta bir köşeye ayırıp, sözde cezalandırıyorum işte! aklımca.
  • zeytini zeytin olduğu için sevmiş insandır, asla dilimlemeye çalışmamış, salataya karıştırmamıştır. ayrıca kahvaltı için yapacağı omlet bile ayrı bir kaliteye sahip olacaktır.
  • (bkz: düz çizgi çekmek) (bkz: güven)
  • eline sniper verilse karşı dağdaki ayıyı tek seferde 2000mt'den vurabilcek insandır. çok üstüne gitmemek lazım.
  • bu konuda ki beceriksizliğim yüzünden olsa gerek misafirlikte veyahut dışarıda yemek yerken tabakta ki zeytinle aramda her zaman bir mesafe olmuştur uzaktan ben onu keserim oda beni arada sırada masadaki diğer insanlara bakıp eğer o anda farkedemiyeceklerini düşünürsem hızlıca hamle yapıp zeytini almaya çalışırım eğer başarısız olursam hemen geri çekilirim çünkü biliyorum ki işin sonunda sayısız denemenin ardından rezil olmakta var. uzun lafın kısası zeytini çok sevmeme rağmen kendisini bir türlü zapturapt altına alamadım o tabakta zeytinyağına bulanmış bir şekilde ordan oraya kaçarken aramızda ki hislerin tek taraflı olduğunu anladım.
  • karşısındaki insanın zayıf yönlerini kolayca tespit edebilecek ve derhal ağına tek seferde düşürebilecek insan. öyle yok şöyle iri yok böyle küçük falan dinlemez.
    eh biraz da yaşın getirdiği tecrübe diyelim buna biz. bir de zeytini çok seviyorsa malum.**