• oldukça komik bir durumdur.

bakın bin zahmetle ve farklı yöntemler kullanarak çıkardığımız zeytinin kahvaltıda yine zeytin’in üzerine dökerek yiyoruz.

bu uzunca zahmetler ve yatırımlar sonucu bulduğun petrolü toprağa dökmekten farklı mı?
  • çiçek yağı dökersen daha komik. az kekik falan dökeyim şöyle ekmek banayım dersen tabi ki de zeytinyağı dökülmesi elzemdir. kaç yıllık ege'liyim bana komik gelmedi yani bilemiyorum altan..
  • eğer yağını çıkarttığımız zeytinlerin üzerine zeytinyağını dökseydik haklı olabilecek serzeniş. ama yağı alınmamış zeytinlerin üzerine zeytinyağı dökmek lezzeti artırmaktır.

ayrıca zeytin özel isim değil. gerçi başlığı açan arkadaş özel isim kurallarına da uymamış.
  • 1. riviera bir yöntem değildir.
    2. "zeytinin üzerine dökerek yiyoruz" cümlesindeki eylemden şikayetçiysen dökme kardeşim.
    3. petrolü dökmekten farklı tabi ki. enjektörle zeytinin içine yağı geri enjekte etmeye falan çalışsaydın aynı olurdu.
    4. zeytinin yağını çıkarmadan sofraya koyarsan ekmek banamazsın.
    5. bu kadar şaşırmaya zaten gerek yok. bazı yemeklerde etin-tavuğun suyu çıkarılıp sonrasında etli-yemeğe eklenir, mesela sosuna eklenir ya da damat paçası gibi yemeklerde hamura eklenir vs. aman allaaaaahıım çok garip bi durum dememiz için bir gerek yok.
    6. muharrem ince türkiye seçmeni için yeni bir umut oldu. adama bugüne kadar neredeydin diyor seçmenler.
    7. meral akşener ise alttan alttan chpden seçmen tırtıklamaya çalışan bir parti gibi. işin daha kötüsü, birinci turdan sonra akp ile ittifak yapabilecek, iş çevirebilecek bir oluşuma benziyor, umarım yanılıyorumdur.
    8. akp bitmiş, ismi malum kişiler artık uzun bir tatili hak ediyor.
  • ben hep motor yağı döktugumden. beni ilgilendirmeyen durum.
  • (bkz: eben in amı)
  • allah aşkına hangi zeytini yediğinde zeytin yağı tadı geliyor?

zeytin ayrı lezzetli zeytin yağı ayrı lezzetli.
  • gereksiz zaman kaybına yol açan durumdur çünkü zaten zeytinin yağı içindedir çıkartıp niye döküyüruz ki eheheh. neyse çokta sorgulamamak lazım belki oda öyle seviyordur ama birde yağını çıkarmadan yemekte fayda var. sonuçta zaman kaybediyorsun yağını çıkartırken
  • üzerine de biraz kekik serpiyorsun,zeytin de ev yapımı ise tadından yenmez.
  • konu aslında düşünüldüğü gibi saçma bir şey değildir. genelde bu işlem sele zeytinleri için yapılır ve kırış kırış zeytinler dolu bir hal alır.

(bkz: tercih meselesi)
hesabın var mı? giriş yap