şükela:  tümü | bugün
 • antalya'nın çinçin'i. antalya anadolu lisesi buradadır.
 • antalya'nın varoş bölgesi. aslında bu bölgenin adı yeşildere mahallesidir. hırsız, kapkaççı, yankesici, gaspçı, kaçakçı, torbacı gibi yasadışı tiplerin favori mekanıdır. google'a girip zeytinköy yazınca çıkan şeyler zaten bölge hakkında her şeyi anlatıyor. sık sık uyuşturucu operasyonlarıyla adı anılır. sonuncusu da bugün yapılmış, 500 polis gidip gene basmışlar. halbuki iki ay önce bölgenin temizlendiği söyleniyordu.

  bugünkü operasyon: 500 polisle uyuşturucu operasyonu
  iki ay önce yapılan operasyon: uyuşturucu merkezi zeytinköy temizlendi

  valla belediye, emniyet falan kararlıymış burayı dağıtmaya. bence dağıtmasınlar abi, hepsinin aynı yerde toplanmış olması bi bakıma iyi. bu illegal tayfanın diğer mahallelere yayılmış halini düşünemiyorum bile.
 • selçuk'un bir köyü, tabi selçuk'ta izmir'in bir ilçesi.
  esrar eroin işleri yok bildiğim kadarıyla, bir kazancı gölü vardır oraya balık tutmaya gideriz, o kadar yani.
 • koca antalyada nüfus sayım memurluğu için payıma düşen bölgedir.
  (bkz: deve)
  (bkz: kutup ayısı)
 • motorsikletle olay yerine gelen polisleri çok hoş bir misafirperverlikle karşılayıp, motorsikletlerine el koyup geri gönderen insanların yaşadığı yerdir efendim.
 • aynı zamanda adıyaman'ın kahta ilçesine bağlı bir köy.
 • doğuyaka, gebizli ve yeşildere mahallelerini kapsayan bölge. proje üstüne projeye konu olur, iş imkanları içi ziyaret edildiğinde çocuk denecek kadar gencecik yaştaki sakinleri yeşil kart beklediğini, çalışmayacağını söyler.
 • eskiden girişindeki gecekonduda dev puntolarla " kutsal topraklara hoşgeldiniz " yazan semt. bu sebeple hala bazıları tarafından kutsal topraklar olarak anılan antalya semti. şehirleşme projesiyle onlarca inşaat gecekonduların yerini almaya başlamış, gecekondular ve apartmanlar olarak ikiye bölünmüş hale gelmiştir. gece yarısı bakkala girip sigara alacakken, siktir et sigara içip ne yapacan, başka bir şey verelim tarzında diyalog görünümlü monolog yaşatabilen topraklar.
 • bataklık.bir kadının düşebileceği son durak, buraya düşen kadın günde en az on kişiyle beraber olur başka türlü mümkün mü para dayansın da 2-3 saatde bir 50tl'lik uyuşturucu madde alsın tabi bu lükse sadece para ederken sahiptir.bebek gibi bir kızı daha bir yıla kalmaz yol kenarında çökmüş,bitmiş bir halde 20-30tl'ye müşteri ararken görürsün.ikinci yılda o hali de kalmaz, arasan bile bulamazsın artık o kişiyi.bu döngü böyle sürer gider, farklı kişiler aynı hayatlar.buradan geçmemek lazım, geçersen de yolda duran kadınların yüzünü tanıyacak kadar dikkatli bakmamak, aynı kişinin üç-beş aya kalmaz ki halini görünce hayattan soğursunuz o hüzün sizi bitirir birkaç gün.