• kolin inşaat'ın beni zevkten dört köşe eden hareketi. zeytin ağaçlarının bulunduğu bölgede, kolin inşaat için çalışan ve zaman zaman köylülere saldıran 50 özel güvenlik görevlisi işten atılmış. güvenlik personeli "bize iş garantisi verip, köylülere saldırttılar. şimdi de işten attılar" diyor.

beter olun lan. darısı para için millete saldıran tüm köpeklerin başına...

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27553732.asp
  • geçen gün soma'da zeytinleri kestirmemek için direnen köylülere saldıran güvenlik görevlilerinin kullanılıp, buruşturulmuş sümüklü bir peçete gibi kenara atılması olayıdır. firma santrali yapamayacığını anlayınca ilk iş olarak köylülerin üzerine saldırttığı güvenlikçileri işten kovmuş. şimdi feryad ediyorlar kandırıldık, kullanıldık diyerek. beter olsunlar.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27553732.asp
  • balta döner sap döner, gün gelir hesap döner..

de o gariban zeytin ağaçları dönmez.. aferim size..
  • "iş garantisi ve emeklilik sözü" verildiğinde bacılarını bile satacak kıvama gelmiş orospu çocuklarının kovulması olayı. açlıktan gebersinler sikimde değil.
  • dilerim köylülere yaptıkları birebir üzerlerinde uygulanır. kral olma sevdalısı, güç baronları her daim var oldular, olacaktır. en aşağılık olanlar, kraldan çok kralcı sülüklerdir. türlü demagojilerin arkasında güce tapanlar umarım böyle böyle anlarlar. kendi maaşını kurtardığında rahat uyuyan adam olmaz olsun.
  • soma'da zeytinlik sahiplerini dövmeleri için işe alınan güvenlikçiler kovulmuş. kandırıldık diye ağlıyorlar, ben de diyorum ki, beter olun!

iktidara, paraya ruhunu teslim eden insanların ruhu 5 para etmediğinde kapıya koyulmaları kapitalizmin yegane adaleti. bırakın da sevinelim biraz.
  • bir tanesi demiş ki "köylülerle kavga ettik,kullanıldık." ona kavga etmek denmez aslanım "köylüleri dövdük" denir. ayrıca kullanıldık da denmez "şimdi mağdur edebiyatı yapıyoruz ama elimize yetki verirseniz vicdan falan dinlemeden milleti sopadan geçiririz" denir. şimdi bir sürü hümanist ekşici çıkıp rörörö dicek ama gerçekten hiç sikimde olmayan kovulmadır.
  • garibanın garibana ettiğini kimse kimseye etmiyor şu dünyada. sen üç kuruş maaş için git onurunu sat, millete kendi arazisinde eziyet et, polislik tasla, insanları tartakla, gaz sık, ondan sonra "kandırıldık" diye mağdura yat. beter olun beter, eksiği yok fazlası var söyleyeceklerimin.
  • güvenlik görevlisinin açıklamasına göre maaş alıyorsan yanlış olduğu aleni olan bir şeyi yapmakta sakınca yok. ver maaşı köylü de döverim, biber gazı da sıkarım, ağaç da keserim. milgram deneyi var bir kısmınız biliyordur. resmen o deneyin güncel tekrarı lan bu olay.

kimse bana ekmek parası için geyiği yapmasın. o şekilde kazanılacak paradan kimseye hayır gelmez. simit sat onurlu yaşa derken neyi kast ettiğimiz daha net ortaya çıkmıştır umarım.

bir de bizi kandırıp köylülere saldırttılar demiş. nasıl kandırdılar lan acaba koskoca adamı. köylüler zombi sizi yatırıp iç organlarınızı dışarı çıkaracak mı dediler. onca şiddet için başka mantıklı açıklama bulamıyorum ben şahsen.

açıklamanın o kısmını buraya da koyayım ki siz de okuyun;

"bize iş garantisi, hatta emeklilik garantisi vererek buraya getirdiler. ben mevcut işimden ayrılıp buraya geldim. bizleri kandırıp köylülere saldırttılar. onlarla karşı karşıya getirdiler. sonra da kullanıp attılar. bu böyle olamaz. haklarımızı alıncaya kadar buradayız"
hesabın var mı? giriş yap