şükela:  tümü | bugün
  • 2016 sezonunda tekrarlanacağı haberini sızdırdığım rock festivali.

organizasyon nasıl olur bilet ücretleri ne olur bilmem ama geçen sezonu (bkz: zeytinli rock fest 2015)referans alarak çadırımı hazırladım ve bilet satışı için bekleme moduna geçtim.

edit: katılımcı suserlar için.
    (bkz: zeytinli rock fest 2016 zirvesi)
  • türkiyenin eğlence odaklı organizasyonlar konusunda pek iç açıcı olmamasına alıştık. hatta belli otoritelerce buna benzer seküler mantalitedeki organizasyonların kısırlaştırılma çabası inkar edilemez. bütün bu olumsuzlukları fırsat bilen kurnaz organizasyon şirketinin 2016'daki etkinliği. özen göstermeseler bile talep görecek zira yönelecek alternatif pek yok.

seve seve gelecekler gözüyle bakıp kar marjını maksimize etmek için yine rezaletlerle dolu olnası muhtemel. misal, yahu insan koca çadır alanına sadece 4 duş koyar mı?

en basitinden 2014'te yanlış hatırlamıyorsam 12 duş vardı ki o da yetmiyordu. 2015'te neredeyse üç kat fazla insan olmasına rağmen topu topu 4 duş vardı arkadaş şaka gibi. ve o bir önceki sene çalışan 8'li duş yerde kırık duruyordu. ulan ek duş beklentisini de geçtim bin lira bile etmeyecek masrafa o 8 li duşu olsun düzeltirdi insan.ayıp be insanlar onlarca metre duş kuyruğu bekledi ki kuyruğu görüp hiç yeltenmeyenler olmasına rağmen kuyruk o kadar uzundu.

sözü fazla uzatmaya gerek yok. parayı hamuduyla götürmesine rağmen seve seve gelecekler mantığıyla üç kuruş fazla kazanma peşindeki üç kağıtçıları tanımaya tek bu örnek bile yeter.

bunlar düzeltilmese bile bu festivsle gidecek yığınla insan var; organizasyonun beklentisini doyuracak kadar en azından.
    işe yarayacak tek çözüm mevzuya dahil olan sponsorların, müzik gruplarının sıkıştırması. özellikle duman, şebo, pentagram hayko gibi olmazsa olmaz bikaç isim sesimizi duyar şıkıştırırsa işe yarar belki
  • biletix üzerinden biletleri satışa çıkmış olan etkinlik.

edit: bir bağlantı vermek gerekir elbette.
  • amatör duygularla, hatta biraz da geyiğine başlayıp, sonradan işin çehresi değişince kapitalizme selam çakan festival.

bilet fiyatları bir sene öncesinden 100 tl... komiksiniz.

http://www.biletix.com/etkinlik/tkzr2/turkiye/tr
  • (bkz: cranberries) i verin bu iş huzur içinde çözülsün
  • 120 lira ne oğlum, erken satışta ucuza çıkar sonra zamlarsın. festivale yakın 200 lira falan olacak heralde.

talep çok diye şimarma sayın organizatör
  • bu sene gitmeyi düşündüğüm über festival. hem akçay tatili, hem bu festival bal gibi olur bal.
  • gruplar ve etkinlikler konusunda özellikle avrupa'daki festivalleri örnek alarak hareket etseler ne güzel olurdu dediğim festival.

türkiye'de ve hatta çevre ülkelerde çok ciddi bir katılımcı sayısı var. çok daha büyük ve eğlenceli bir festival olabilecekken neden halen duman, teoman, pinhani, redd falan getiriyorsunuz ki? bu gruplar zaten 30-70 lira aralığında sürekli mekan mekan konser veriyorlar. yazıktır yahu! şu festivalleri hiç etmeyin. 100 lira daha fazla olsun, adam gibi bir festival yapın.
  • bu sene ilk defa katılacağım festival. katılacağım derken sahne alıcam gibi oldu lan, puhahahaaa. yok gençler biletli gidiyorum ben de siz gibi. bakalım neymiş bu zeytinli, yıllardır yurt dışında olup kaçırdığım şey merak ediyorum. tüyoları olan yeşillendirsin.
  • heyecanla katılan grupların açıklanmasını beklediğim über festival. ilk defa geçen seneki festivale katıldım, ki o da hayatımdaki en mükemmel tatil olmuştu. müzik adına türkiye'deki en iyi festival diyebilirim.