şükela:  tümü | bugün
 • zeytinli rock festivali

  zaman:
  15 temmuz 2005 cuma
  16 temmuz 2005 cumartesi
  17 temmuz 2005 pazar
  mekan: balıkesir edremit sahili
  fiyat: ücretsiz

  balıkesir'in edremit sahilinde zeytinli altınkum beldesinde ücretsiz gerçekleşecek rock festivalinde rock tatili yapılıyor. festivalde konaklama ücreti de alınmıyor. tüm rockseverlere açık olan festival 15-16-17 temmuz günleri gerçekleşecek.

  program:
  15 temmuz 2005 cuma
  moğollar
  kesmeşeker
  deli
  yolgezer

  16 temmuz 2005 cumartesi
  bulutsuzluk özlemi
  kitty solaris [almanya]
  barış akarsu
  repertoire dogs
  çamur
  catafalque

  17 temmuz 2005 pazar
  kargo
  pin-up
  zardanadam
  pilli bebek
  ışığın yansıması
  karakedi

  zeytinli’de rock tatili
  edremit - zeytinli de 15-16-17 temmuz tarihlerinde gerçekleşecek zeytinli rock festivali ile türkiye’nin önemli rock gruplarını ağırlamaya hazırlanıyor.

  3 gün sürecek festivalde deniz, plaj, müzik ve alternatif sporlarla dolu, çok renkli aktiviteler iç içe olacak. üstelik girişler ve kamp alanı ücretsiz…

  türkiye’ nin önemli rock grupları körfezde
  aralarında moğollar, bulutsuzluk özlemi, kesmeşeker, pilli bebek, işığın yansıması barış akarsu ve almanya’dan kitty solaris gibi gruplarında bulunduğu toplam 17 rock grubu temmuz ayının en güzel günlerinde büyük bir hızla festival alanına dönüştürülen zeytinli altınkum plajında müzik tutkunlarıyla buluşacak. festivale katılan grupların tam listesi şöyle;

  • moğollar
  • bulutsuzluk özlemi
  • kesmeşeker
  • işığın yansıması
  • solaris – almanya
  • barış akarsu
  • zardanadam
  • pilli bebek
  • pin up
  • karakedi
  • yolgezer
  • deli
  • catafalque
  • çamur
  • repertuar dogs
  • ve bir sürpriz grup…

  24saat x3gün= 72 saat eğlence, müzik ve plaj
  tırmanma duvarı, paint ball, insan langırtı, trambolin, salto, rodeo, su sporları, plaj voleybolu ve daha bir çok gündüz aktivitesi festivale katılan tüm misafirlere eğlenceli saatler yaşatacak. güneşin, zeytinli’ ye özgü hafif bir rüzgarla etkisini hissettirdiği anda bölgenin en güzel kumuna sahip plajından berrak ege sularına girilebilecek. kamp alanındaki dostluklar sabahlara kadar sürecek bir sohbet ortamını açacak.
  kamp alanı düzenleme ve koordinasyonu ; kampçılık ve dağcılık çalışmaları ile türkiye’nin en önemli doğa ve sporları kurumlarından olan adrenalin tarafından yapılacaktır.
  ayrıca festivale çeşitli sivil toplum kurumlarının da katılımı da gerçekleşecek.

  inşaatı hızla süren festival alanı ;
  yaklaşık 50 bin metrekare alan üzerine inşaat edilen festival alanı gerek altyapısı gerek çarşı-pazarı ile büyük bir tatil köyü gibi olacak. festival alanı içerisinde yiyecek-içecekten sağlık ocağına, hediyelik eşyadan plaj malzemelerine kadar ihtiyacı duyulacak bir çok şey çarşı-pazar bölümünde yer alacak. özel bir şekilde güvenliği sağlanacak alanda müzik ve eğlencenin dışında hiçbir şey yaşanmayacak.

  nasil ulaşilir?
  karayolu: zeytinli’ye istanbul'dan bursa-balıkesir-havran-edremit üzerinden gidebileceğiniz gibi, tekirdağ-çanakkale yolunu da tercih edebilirsiniz. bu yol manzarası güzel trafiği az ve 450 kilometre.

  denizyolu: istanbul-kınalı arası otoyolu kullananlar tekirdağ'dan keşan'a sonra da gelibolu'ya gelecekler. buradan lapseki'ye veya eceabat'tan çanakkale'ye karşıya geçmek için feribotlar saat başı kalkıyor. truva'dan, edremit körfezi'ne inerken zeytinli sizi karşılıyor.

  otobüs: aynı yolu otobüsle almak isteyenler pamukkale, uludağ, kamil koç, akçay veya metro turizm'in seferleriyle gelebilirler. zeytinli’den edremit'e assos'a sefer yapan minibüsler var.
  1. ulaşım : istanbul - bursa - balıkesir - edremit - zeytinli
  2. ulaşım : istanbul - keşan - gelibolu - çanakkale - zeytinli
  3. ulaşım : istanbul - (feribotla) bandırma - balıkesir - edremit - zeytinli
  yenikapı feribot iskelesi eminönü : tel:+90 (212) 517 96 96
  http://www.zeytinlirockfest.com/ - bilgi@zeytinlirockfest.com

  edit: kargo grubu eklendi.
 • adi zeytinli festivali diye gecsede, mekan daha cok bilinen akcay'a yuruyerek 5dk uzaklikdadir.

  istanbuldan araba ile ~5 saat surede ula$ila bilecek, tatil ve eglence icin guzel bir kacamak olucagini du$undugum festival.
 • hala gerçekliğine inanamadığım, şahsımı sevinçlere gark eden organizasyon. ama oldukça sınırlı bir bütçeye sahip zeytinli belediyesi'nin böyle ücretsiz bir festival işine girişmesi garip geldi doğrusu. bir bildikleri vardır herhalde..

  zeytinli bir köy kadar küçüktür aslında. belediyesine de fazla küçük gelmiş olmalı ki, zeytinli belediyesi 40-50 yıldır hemen yakınındaki turistik bir belde olan akçay'ın yarısından sorumludur. akçay'ın diğer yarısından ise başka bir komşu ilçe olan edremit'in belediyesi sorumluydu geçen seneye kadar. geçen sene o taraf özgürlüğünü ilan etti akçay belediyesi kuruldu. öyle ilginç bir yerdir akçay, evet. ayrıca iki bölge arasında bariz farklar vardır. birinden diğerine geçince çağ değiştirmiş gibi hissedilir*. edremit belediyesi daha zengin, her taraf parke taşlar döşeli, heykeller, büyük çeşmeler vesaire.. zeytinli belediyesi ise yollarına asfalt dökmekten aciz bir durumda.. hala da bu böyledir aslında. meğer para biriktiriyorlarmış*.

  henüz iki gün önce festivalin yapılacağı alandaydım ve orada daha önce hiç görmediğim kadar yoğun bir çalışmanın sürdüğüne tanık oldum. yıkılan bazı yerler, açılan yeni yollar... bütün bu hazırlıkların bir rock festivali için olduğu ise aklımın ucundan geçmiyordu tabii. umarım her şey sorunsuz ilerler ve bu güzel festivalde emeği geçen herkesle beraber festivale gelenler de organizasyondan memnun kalır.

  reklamının da layıkıyla yapılmasını diliyor, heyecanla temmuz ortasını bekliyorum.

  bu arada yukarıda belirttiğim belediyeler karmaşasından dolayı ortaya çıkan ve açıklanması gereken bir durum var: festival mekanı "zeytinli altınkum beldesi" diye ilan ediliyor olsa da, orası akçay'dır efendim. hatta daha detaylı söylemek gerekirse, o çevrede "akçay - altınkum mahallesi" diye bilinir. yol soracak olursanız kolaylık olsun diye söylüyorum. zeytinli'ye giden yolu sorarsanız kendinizi kaz dağları'nda bulmanız kuvvetle muhtemeldir çünkü.
 • keşke staj olmasaydı, keşke terslikler olmasaydı da grubumla çıkıp çalsaydım dediğim süper festival...
 • babamın akçay'da yaşaması sebebiyle her yaz 3 ay akçayda kalan benim; bu yaz, çalışmak sebebiyle oraya gidemeyecek olmamın üzüntüsü ile kıvrandığım yetmiyormuş gibi, ilk defa akçay'a gitmediğim yaz tatilimde düzenlendiğini (hem de ücretsiz olarak) öğrenmemle yıkıldığım olay*
 • gelenekselleşmesi,uluslararası bir platforma dönüşmesi hoş olur denilip nasıl bir şeymiş yaşayıp görelim mantığı ile orada olmaya çalışılması gereken festival.
 • doğduğum yerde yapıldığını şimdi öğrendiğim ve orda olacağım mutlaka dediğim festival. rock oraya çok uyacak gibime geliyor.
 • (bkz: zeytinli rock festivalinde coşalım zirvesi)
  alana bi branda ayarlarsak ekşisözlük köşesi oluşturulabilecek zirve.
 • gelmek için imkan/engel ne varsa atlatmayı düşündüğüm etkinlik.
 • 15 kişiyi bulduğumuz durumlarda sözlük için özel otobüs kaldırabileceğimiz olaydır, zira özel bi otobüs şirketiyle şahane bir anlaşma yapılmıştır. organize olunup coşulmalıdır. gidiş dönüş fiyatlar:

  istanbul – 58

  ankara – 78

  eskişehir – 68

  izmir – 43

  bursa – 48

  bir pazarlık etmişim bir pazarlık; ancak bu kadar oldu :)

  truva’yı arasak desek ki ne kadar, istanbul için gidiş-dönüş 60 ytl. %10 festival indirimi ile 54 eder.

  lakin bu arkadaşlar bizi kendi belirledikleri noktadan ya da otogardan alıp akçay otogara teslim ediyor. e oradan da zeytinli’ye araç durumları kasabilir.

  kalkış noktalarımız

  taksim akm

  kadıköy evlendirme dairesi önü

  üniversitesi kampüsleri için

  incirli çarşı mağazası önü