şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: hayırlı forumlar)

  iyice sıçtınız içine şu ortamın. sizi formata uygun entrylerinize bakarak alıyorlar güya.
 • öncelikle 52 parselin cephesi yok, 54 parselin kadastral bağlantısı var ama yolun bir bölümü orman yolu, geçiş izni alamayacak duruma gelirseniz onda da sıkıntı var.

  zeytinlik sahada en fazla 75 m2 bağ evi tarzı ev yapabilirsiniz ya da zeytin işleme tesisi, 270 ağacın verimi nasıl, cinsi nasıl oda önemli.
 • (bkz: ekşi duyuru)
 • ona benzer satılan en son zeytinlik araplara şato olmuştu ama yine de siz bilirsiniz.
  600 ' den aşağı gitmiyor.

  http://www.bursadabugun.com/…s-ettirdi-1040671.html
 • araplara satanları türk milleti affetmeyecektir.

  t:sadece zeytinlik satmak değildir.
 • kim ne yapsın la allahın dağındaki zeytinliği şeklinde merak ettiğim satış.

  alacaksın 20 yıl bekleyeceksin de bilmem ne. imar yok bi bok yok. ne olacağı belli değil.

  390 bin lira'ya ilçelerde arsa alıp 3-5 yıl bekleyip satsan aynı karı elde edersin.

  ölü yatırım.
 • tarım arazisini yoldan geçene satmak pek mümkün değil malesef. hele ki bağ bahçe oldu mu iş-yani kurulu bir düzen varsa üstünde-alıcı profili daha da daralıyor.

  bizimkiler böyle bir satış yaparken civardaki diğer bahçe sahiplerini arar (ta istanbul'dakini bile ararlar), yalandan hal hatır sorar sonra ya işte filancanın bahçesi var şu kadar dönüm düşünür müsün? diye sorarlar. bakın farkındaysanız herhangi bir fiyat söylenmez. böylelikle hem fiyat araştırması yapılır hem de alıcı korkutulmak istenmez. böyle malların da alıcısı çok çıkmaz %80-90 köy ahalisine gider. hele böyle kriz döneminde istanbul'dan ankara'dan birisi gelip mudanya'dan zeytinlik almaz eğer krizde zeytincilik işine girecek kadar aptal değilse.

  benim söylediğim karadeniz yöntemi. işler ege'de, marmara'da nasıl yürüyor bilmem ama yukarıda yazdıklarım modern ekonomiye ve satışa uyuyor, sistem senelerce de böyle çalışıyor.
 • zeytin ağacı için tarım arazisinde ortalama 25-30 m2 arasında bir alan ideal olan.
  1 dönüm arazi içerisinde 35'ten fazla ağaç var ise, zeytin verimliliği sıkıntılı hale gelir ki bu emsalde neredeyse 40 m2 alanda 1 ağaç var gözüküyor.

  ağaçların yaşı, bakım/hastalık durumları ile bölgedeki boş tarım arazisi fiyatlarına hakim olmadan fiyatlandırma yapmanın mümkünatı yok.

  en temizi, ilçe tarım müdürlüğü'ne giderek ağaç ve toprak bilgileri konusunda bilgi alarak fiyat belirlemektir.
 • yanlis yaptigin bir yer yokta bu devirde 390bin tl yatirimin alternatifleri daha cok getirisi olur. kimse kolay kolay gommez o parayi oraya.
  arsa komsularina ve yakin cevre ilcelere ulas. yerel gazetelere ilan ver. alirsa orada yasayan insan alir.