şükela:  tümü | bugün
  • "ay ben tüm yemeklerimi zeytinyaayla yapıyoraam" diyen kimi çakma elitist zihinsizlerin gerçekleştireceği eylem.

zeytinyağıyla kızartma mı yapılır lan köylü
  • sağlık için en iyisidir.

kızartma zaten sağlık için kötü, bir de rafine ayçiçek ile yaparsan hepten sakat. o yüzden sıvı yağ kullanılacaksa riviera zeytinyağı kullanılmalıdır.

abartılacak bir olay değildir.
  • aslinda zeytinyagini cok da isitmamak lazimdir saglik acisindan. hic mantikli bir hareket degil
  • ağzının tadını bilenlerce yapılan iştir. egeli olması muhtemeldir. hele şöyle yaz mevsiminde zeytinyağ ile kızartılmış patlıcan, biber, patates, domatesin tadına doyum olmaz. zeytinyağ ile kızartma yapmayı çakma elitistlik, köylülük filan diye küçük görmek de olsa olsa yemekten içmekten anlamayan bir öküzün yapacağı iştir. sen git saman ye.
  • sağlık için iyidir güzeldir ama zeytinyağıyla kızartılmış patates yedim 1-2 kere, gerçekten çok kötüydü. patlıcan, biber, kabak belki güzel oluyordur bilemem ama patates olmuyor. bu kadar çok sağlığınızı düşünüyorsanız bunu yiyeceğinize hiç yemeyin daha iyi bence, gerek yok.
  • muğlalıların binlerce yıldır (evet cariadan beri, ne var) yaptığı şey. adamların dokunsan toprağından zeytin çıkıyor. her birinin evinde "bu sene 150 litre bana yeter mi acaba" dedikleri bidon bidon zeytinyağı hazır. naapsın tabi ki kızartmayı da zeytinyağıyla yapacak. bizimki saçmaymış zaten onu anladım. ayçiçek yağı ne ya 24 senem boşa gitmiş yemin ediyorum. iyi ki tanışmışım zeytinyağıyla.
  • başka memleketlerin zeytinyağını bilemeyeceğim ama bizim memleketteki ile pek de sağlıklı olmuyor diye biliyorum; sağlığın da ötesinde zeytinyağ ile deep fry yapılmaz ancak sote benzeri az yağ, kısık ateş, uzun süre yöntemi uygulanır ve lezzetli de olur.
  • gdolu ayçiçek ve allah bilir mısır yağı filan kullanan sağlıksız görgüsüz bilinçsiz bilgisizlerin çok şaşırdığı bi şey.
    e ne olacak,
    zeytinyağı mı tanıyor anadolu çoğcuğu...
    kesin margarin de yiyordur bunlar..

hamiş: ddırt.. ciling çılong... error verdi..
  • bilimsel kısmını bilmem ama, karşı çıkıldığı nokta kültüreldir, onu biliyorum. elalemin kırşehirlisi yozgatlısı zeytinyağı mı görüyor ki kızartmaya kullansın. anası babası zeytinyağıyla yapılmaz demiş, o da yapmıyor işte napsın. kızmayın hemen.

seni biraz akdeniz'e alalım, patlamış mısırdan tonbalığına kadar çeşit çeşit zeytinyağı kullanım alanı sunalım. bi daha düşün sonra.
  • o değil de elitist biri olmak için zeytinyağlı yemek yapmak gerekiyormuş, onu öğrendim. az kalsın bakmayacaktım ve bu önemli bilgiden mahrum kalacaktım görüyor musun? olum ananız ne yediriyor lan size?

kızartma yağ ile yapılır (normal olarak). bunun da ayçiçek yahut zeytinyağı olması çok da önemli değildir. o yüzden öyle götü yırtıp protesto etmeyi gerektirecek bi olay değil, soluklanın bi. sağlıklı yaşayacam ulan ben diyorsan bi zahmet kızartma da yeme amk.