şükela:  tümü | bugün soru sor
  • demedi demeyin.normal yağdan daha lezzetli oluyor. en sevdiğim abur cuburdur kendileri
  • zeytinyağının aşırı kokusundan yenemeyecek olan patlamış mısırdır.
  • canan karatay sen misin ?
  • patlamış mısır illa farklı türde bir yağ ile denenecekse bu tereyağı olmalı. ama abartmadan, az koyacaksınız yağı yoksa ağır olur.
  • demedi diyeceğim konudur.
    zaten patlamış mısır da sevmiyorum dişlerin arasına fena giriyor çıkmıyor.

közde mısırı tercih ederim,
    o kadar ızgaracı ve etçi bi insanım ki mısırın bile ızgarasını tercih ediyorum.
  • içine biraz baharat da katarsanız tadından yenmez.
  • evde sıvı yağ yokken yapmıştım bunu. zenginlikten mi yaptım fakirlikten mi bilemiyorum. tadı fena değildi ama.
  • kokudan bahsedilmiş...

doğal sızma zeytinyağı(ki neden aptalca naturel deniliyor anlamış değilim) zaten kızartmalara, sıcak yemeklere uygun bir yağ değildir. yüksek ısılarda zararlı, kötü koku yapan bir yağdır.

riviera zeytinyağı tam da bu iş içindir. zararı var mıdır bilemem ayrıca elbette ancak kokusu yoktur ve genellikle sıcak yemekler için önerilir.

kısacası doğal sızma zeytinyağı, salatalar haricinde kullanılmaz. kötü koku yapar.
  • az zeytinyağı ve pul biber ile müthiş bir tadı var..denemeyin alışkanlık yapıyor
  • la zaten zeytinyagi ıle misir patlatin demiyor ki adam, patlamis misira zeytinyagi koyun diyor. yagin yanmasiyla ne ilgisi var.