• hakkında ciddi bilgilere sahip kullanıcılar var ise şayet lütfen iletişime geçebilir miyiz, yardıma ihtiyacım var..?

edit: aydınlatıcı yorumları ve bilgi aktarımı için @yga'ya teşekkür ederim.
  • bugün gelen v1.76 yazılım güncellemesi ile en az 2 sene daha kullanılabilecek bir gimbal haline gelmiştir.

yeni özellikler;
    full-range pov
    vortex mode
    nikon desteği

full-range pov: alet şu anki pov modunda tahminime göre maksimum 200° yatıyor, bu full-range pov özelliği sayesinde 360° derece yatırabiliyorsunuz aleti. tebrikler, tam olarak mekanik bir steadicamin yapabildiği şeyleri yapan bir gimbale sahip oldunuz.

vortex mode: 360° dönüş modu. dji ronin-s gimbalde görüp de istediğim tek eksiği buydu aletin. yapısal formunun 360° dönüşe izin verdiğini biliyordum ama sınıflandırma mevzusundan dolayı sadece yeni lab serisine koyarlar ve bunlara güncellemeyle getirmezler diye düşünmüştüm, getirdiğin için thanks zhiyun. (getirmeseydin yazılıma girişmeyi düşünüyordum kendimce süre vermiştim sana)

nikon desteği: artık nikon z6 ve z7 kameraları kontrol tuşlarından tetikleyebilecek, isterseniz şükela fotoğraflar isterseniz yılan videolar çekebileceksiniz.

bu aletle biiiiiir sürü şey çektim, çimento da yedi alevlerin içine de daldı güzelim crane'im. fabrikaya da girdi klip de çekti. a7'leri de taşıdı, red kameralara ve blackmagiclere de hayır demedi. elim kolum olmuş güzelim aletimdir.

yazılım güncellemesini indirmek için tıklayabilirsiniz.

çok güvenirim bu alette kendime, sorularınız için yeşillendirebilirsiniz.
  • zhiyun crane v2 ile aynı model değildir.

v2 bir alt model denilebilir ve min 350 gram max1800 gram taşıyor.

(1600 gram yazmıştım, düzelttim)
  • test etmek icin once kiraladigim, begendigim icin de satin aldigim stabilizer. yaninda transmount shoulder bracket satin alarak video cekerken vucut destegi isini de hallettigime gore oh be diyebilirim. zira uzun sure gimbal elde cekim yapmak cok zor, hele ki bir kadin olarak daha da zor. bulmasi zor ama bence bu gimbali alanlar omuz destegini de satin almali.

icerigindeki modlar kullanisli, basta ayar yaparken zorlaniyorsunuz ama birkac kez yapinca alisiyor insan. harika bir alet yahu. f/p olarak ust performans bence. mekanik follow focus isini de cozerseniz yemeyin de yaninda yatin.
  • şu sıralar araştırdığım gimbal seçeneklerinden bir tanesi. hobi amaçlı olarak düşündüğüm için fiyat / performans açısından sanırım iş görecek bir model.

elimde canon eos 5d mark 2 ve 24-70 lens var. bu model ya da başka alternatifler hakkında yazar tavsiyelerine açığım. yeşillendirebilirsiniz ;)
hesabın var mı? giriş yap