şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk lirasına dönüşümünü hesaplarken noktaları koymakta zorlandığım paradır. bu durumda o parayı harcamak benim haddime değildir. uzaktan kıskanmaya devam edeceğim sözlük.

  e : başlık başa kuzgun leşe
 • (bkz: altın vuruş)

  katar'dan sonra teknik direktörlük kariyerine üst düzey avrupa kulüplerinde devam etme şansı iyice azalır, hatta bence sıfır ihtimal.

  sor bakalım bu zidane'nın sikinde mi? tabii ki de değil. yıllık 50 milyon euro! vay babanın düşmanlarını sikeyim.

  tanım: mantıklı eylemdir.

  ayrıca sigortası da maaşı üzerinden mi acaba?
 • adamda zaten futbolculuk döneminden kalan bir doymuşluk vardı. gidip madrid'in başında üst üste üç kere cl kupasını kaldırıp iyice kusma derecesine getirdi doymuşluğunu. artık bir zahmet parayı seçsin amk, daha ne kaldı başaracak?
 • sözleşmesi bitince 1 picasso tablosu, 1 airbus alabilir. sonra premier lig'den 1 adet takım satın alabilir. ayrıca kendine özel beyonce konseri verdirebilir.

  bence doğru olanı yaptı. kim siker real madrid kariyerini. zaten los galacticos
 • 4 yılda net 200 milyon euro, yani türk parasıyla tam 1 milyar 76 milyon tl kazanacak olan teknik adam.

  bu para için değil katar'a, amazonların balta girmemiş ormanlarına bizzat girip ilkel bir kabileyi bir sonraki dünya kupasına hazırlarım amk.
 • yol+yemek+ssk yoktur onun içinde.
 • iyi de aga biz bu dalyarak katar'a çorba, çadır, üşümesinler diye battaniye falan gönderdik aq.. olm nasıl bir tezgaha düştük lan biz? yemin ederim sabahın beşinde elim de sigara 50 m. yero ..dolanıyom salonunun ortasında. ümmetinize sokayım sizi. deyu..
 • (bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış) sabahın 5'inde 6'sında bu paraları konuşuyoruz. paranın sahipleri de bir güzel çatır çutur yiyor bu paraları.
 • katar gibi bir ülkenin zidane üzerinden 20 milyon euro aklamaya çalıştığı zanneden bir mal var yukarda :d tarihe not düşün.

  ülkede ayağın takılıp yere düşsen taşın altından 30 milyon euroluk petrol çıkar amk büyük resimcileri sizi ya :d
 • yıllarca hatırlanacak başarıları olmasına rağmen, yine de bir insan dünyasını topyekûn kurtarıp, ihtiyacından çok paraya tamah etmesi durumu. yargılamıyorum ama endişe duyuyorum. bu tür haberler insanların bilincinde yer ediyor ve para için her şey yapılabilir algısı canlı bir halde kalıyor. futbol gibi kapitalizmin ve de kirli paranın rahatça döndüğü bir yerde elbette bu tür hareketleri görmek de normal.

  aidiyet bekliyor olmamız, başarıyı ya da özgürlüğünü isteyen bir gladyatör savaşçısını gözlerimiz arıyor; ancak beyhude bir durum.

  özellikle katar üzerine söylenecek laf çok ama zidane ruhunu kapitalin zindanına atmakta beis görmemiş. ( real madrid'de farksız mıydı da denebilir. en azından real madrid gibi takımlarda şirketleşme yanısıra futbola saygı var)

  not: futbolun kitle afyonu olduğu savı canlı dursun.