şükela:  tümü | bugün
  • sonbahar istanbul'a hüzünden önce geldi.. ve hiçbir şiir üretilmedi yaz göğünden..
    zaten ne olacaktı ?.. habire pörsümüş ünlülerin kocaman yağlı kıçlarını gözümüze gözümüze sokan yaz bültenleri.. ve bitmek bilmeyen bu selülit haberleri yüzünden.. yemin ediyorum gazetelerden tiksiniyorum...

anladım artık.. bi aşırı östrajen bitmiyordu şu fani evrende.. bir de ortadoğu nun “yok özgürleşiyoruz" , "heyo demokrasi geliyor " zırvalıkları.. hala yatarak bir salkım üzümü lup diye mideye indirmeyi marifet sayan bir toplumu mu özgürleştireceklerdi ? hepsinin saltanatı petrolü bitene kadar.. toprak çatlayınca o çukurlara müslüman bedenleri ile doldurup, buzlu viskilerinden bir yudum daha alacaklar.. sicile geçsin diye söylüyorum, ortadoğulu.. bil ki sen o korkutucu cüssene rağmen.. ucube bir sirk hayvanından öte değilsin.. ve batı kırbaçlı kötümser bir sirk terbiyecisi gibi.. seni ehlileştirmeye çalışıyor.. özgürlükmüş, ne palavra.. yüzündeki acı bin mil öteden okunuyor ve vıcık vıcık itaatkarlıkla " freedom " diye bağırmak senin neyine ?..

bu minvalde 2006 dünya kupası finalinde zidane'ın materazziye attığı kafa geldi aklıma.. daha arap baharı başlamadan.. futbolu bile endüstrileştirmiş azgın faydacı milyarların, üstelik tam da gözünün önünde.. en doğru zamanda çaktı kafayı.. ve batı değerlerine indirilen bu sert kafa.. fani ve kutsallaştırılmış ne kadar değer varsa elinin tersiyle itip.. sirk hayvanı yerine koyulmaya çalışılan ötekilerin kaçınılmaz refleksi olarak bende bir anı olarak kaldı.. üstelik beyaz çocukların yere düşerken ki çektiği acı bile sahteyke iken, materazzi nin baya baya canı yanıyordu..

ah ne hazin !.. sana dair ümitler sahte.. ahlak da.. erdem de.. özgürlük de bir safsata.. her şey bir gösteri.. ve kafalar şahane !..

lakin ispanya iç savaşı'ndan beridir.. teoman ve zidane hariç bu sırra eren olmadı.. arap baharı yediği çocuklarının ölü bedenlerini kusuyor.. her gün gazetelerde illa son arka sayfada.. ve internet sitelerinde irina shayk'ın bikinisi.. ve göğü emzircekmiş gibi dolu göğüsleriyle.. ulan ne dertmiş.. bitmedi şu milletin donu ne renk sevdası.. anasını satayım..

bitmedi..