şükela:  tümü | bugün
 • dokuzuncu nesil sabirtasi yazar, hosgelmis. * *
 • (bkz: junior)
 • entrylerini takip ettiğim yazar.
 • 2002 yılında lise sıralarında, "duman yeni albüm çıkarmış, beni yak cover güzel olmuş" sohbeti ile arkadaşlığa başladığım şahıs. sonra bu arkadaşlık dostluk oldu, kardeşlik oldu. gelecekte ne yaparsa yapsın, hakkını vererek yapacağını ve başarılı olacağını düşündüğüm biri aynı zamanda. kalite insan.
 • 1 aydır entry girmeyen, kendini özleten, aynı zamanda merak da ettiren lise arkadaşım.
 • "gizemli insan" en azından benim için bir dönem öyleydi, bazıları için hala öyle olabilir, diğerleri için ise "iyi çocuk".
  müzik muhabbetlerinin vazgeçilmezi ve sözlük danışmanım.
 • konyada bizi metale doyuran grubun basçısı, sağlam bi ev arkadaşı, çilingir soframızın vazgeçilmezi,konyayı terkeylemesiyle afallatan gelecekteki avukatım, kardeşim, sözlüğün aydınlıklık simalarından dokuzuncu nesil sabırtaşı.

  (bkz: ideal ev arkadaşı)
  (bkz: ev arkadaşının evden ayrılması)
 • ailemizin avukatı. **
 • (bkz: #20474784)

  şurada demiş ki, biletler çok uygun deli gibi ucuz vs diye, hatta şuraya da yazmış;

  http://www.eksiduyuru.com/index.php?p=1

  doğruyu söylemiyor. bahsettiği arkadaşı davetiyeleri biletix fiyatına satmaya çalışıyor, bir de üstüne yok biletler bitti cart curt diye bir ton yalan sıralıyor.

  biz de salak gibi inanıp arıyoruz, sözlük'te millet adam kandırmaz diye.. ayıptır.
 • başkalarının telefon görüşmeleri esnasında kendi aralarında düştükleri anlaşmazlık sonucunda doğruyu söylememekle, adam kandırmakla suçlanmaya kalkışılan yazarmış.

  isyanim var ulaan nikli arkadaş yalan söylüyor.

  olayı özet geçiyorum:

  istanbul'da avukatlık yapan arkadaşım bana "ozzy konserine bileti olduğunu, işi olduğu için gidemeyeceğini, sözlüğe entry olarak satılık bilet ilanı girip giremeyeceğimi" sordu.

  ben de o esnada ofiste olmadığımı, internet bulabileceğim bir yere gidince entry'yi girebileceğimi söyledim. kendisi "acele olduğunu, şifremi kendisine verebilirsem entry'yi kendisinin girebileceğini" belirtti.

  arkadaşıma şifremi verdim ve kendisi konser bileti ile ilgili ilan/entry'yi girdi. ilgili entry'de de telefon numarasını bırakmış.

  sonra arkadaşıma bilet için ulaşan isyanim var ulaan, bileti satacak arkadaşımla "biletin ucuzluğu" hususunda anlaşamamış, bunun üzerine de "kime bok atsam ki lan" diye düşünürken benim başlıkaltına döşemiş.

  olayla, konserle, ilânla ilgim yokken; başlıkaltıma girilen entry'den dolayı suçlanmak ağırıma gidince; özel mesaj yoluyla kendisine düzgün bir dille yukarda yazdıklarımı ifade ettim. tek kelimelik bir cevap alamayınca ben de kendisinin başlıkaltına yazdım.

  neden sonra, meseleyle uzaktan yakından ilgim olmamasına rağmen dürüst olmamakla, doğruyu söylememekle itham edilmek içime oturmuş olacak ki başlıkaltıma açıklama yapma ihtiyacı hissettim. zira şu ana kadar kimse beni dürüst davranmamakla suçlamamıştı.

  şahsımı bu şekilde suçlamaya kalkan isyanim var ulaan nikli yazar, arkadaşımla konuştuktan hemen sonra başlıkaltıma kusmak yerine özel mesaj yoluyla ulaşsaymış belki meseleyi algılayabilirmiş. ama hezeyandan olacak herhalde, kimseyle konuşmadan suçlamayı seçmiş.

  kendisinin suçlamalarına ve soracağı her soruya verecek bir cevabım var. mühim olan kendisinde cevabımı dinleyebilecek sabır, erdem ve cesaretinin olup olmadığı.

  kayıtlara böyle geçsin*. başka sözüm yok.

  not: başlıkaltıma entry gireceğim hiç aklıma gelmezdi, istemezdim de. böyle bir olaya kısmet oldu. hayat işte!