• pidenizi elle yemek zorunda olduğunuz mükemmel bir yer. işletmeci çatal bıcak vermiyor müşteriye. o kadar güzel ki kendinizi evinizde, memleketinizde hissetmemeniz mümkün değil. bi de pideden sonra trabzonun meşhuur beton helvası gelir tatlı olarak.
    evini özleyenlere..
    müşteri potansiyelinin az olduğu bir yerde olma şanssızlığına sahip ayrıca. bu sebeple zigana pide evine sahip çıkalım sevgili sözlük !
  • kalp ve damar hastaliklari satan yer.

burada pide yedigim bir gun simulasyonda yasadigima emin olmustum.

2017 yili a city outletin ordaki ziganada 4 kisi kavurmali kasarli pide siparisi vermistik bekliyorduk. yan masada yaklasik 120kg 1.90 boyunda killi biyikli bi amca kitap okuyordu. hikaye buraya kadar bile surreal bi calisma gibi ama bizim pideden once amcanin pidesi geldi ve amca normalde dilim dilim yenmesi gereken pideyi zurna durum gibi durdu ve bi yandan durum pideyi yerken bi yandan kitap okuyordu. daha sonra durum pidenin kuru kuru gitmedigini anlamis olacak ki "osman bana bi yedigun gonder be " dedi.

120kg 1.90 boyunda killi sakalli dayi , zigana pidede kitap okuyarak kavurmali kasarli pide yiyip yaninda da yedigun icti. hikayenin her yerinden gercekdisilik akiyor. herseyi gectim pidenin yaninda yedigun icilir mi benim canim guzel npc dayim. bi insan bu kadar npc oldugunu belli eder mi ? belli ki bi yerde bug falan olusmus , yazilimci ayi gibi adama yedigun icirmis.

cok net simulasyonda yasiyoruz. zigana pide sonrasi bunu kesinlestirdim.
  • ben ingiliz asilzadesiyim bana catal, bicak getirin demeyin. once anasina sovmus gibi bakiyorlar ardindan bizim pidelee elle yeniyor deniyor.

t: elle yenilen pideler yapan guzel pideci.
  • şimdi aynısını emek 8. cadde no:34 adresinde açıyorlar. karadeniz pidesini yediğim en güzel yer. tek sıkıntısı haftasonu sipariş çok uzun sürede geliyor. açlıktan mideniz birbirine yapışabiliyor.
  • değişik bir mekan.

iyi yanları;

1- kavurmalı, peynirli pideleri ve yemek çeşitleri lezzetli.

2- mekan geniş.

3- çalışan sayısı fazla.

4- avm otoparkından dolayı park problemi çok yok.

kötü yanları;

1- tamam ülkede herşeyin fiyatı uçtu da bunlarda bir ayrı uçtu be kardeşim, vatandaş bu kadar sevilmez.

2- 4-5 türk vatandaşı garson, aşçı ve pideci hariç çalışanların hepsi yabancı. millete miliyetçilik satıp, türk çalışanları şutlayıp bu yeni tarz kölelerle çalışmaları ilginç. çiğ bir trabzon milliyetçiliğini hertürlü hissediyorsunuz yani, duvarlara bakmanız, poster ve resimleri incelemeniz dahi yeterli. buna rağmen ilk maddede yazdığım gibi fiyatları uçurmaları, kârlarını arttırmak için yırtınmaları manidar. kısacası trabzonda arazisini araplara satan ultra milliyetçilerden gözümde farkları yok.

3- yemekler, pideler acayip bir yağ içinde. eskiden tereyağları kaliteliydi, artık onu iyice bozdular.

4- kıymalı pidesi 5 para etmez, ağır ve kötü kokulu. yeni değil, eskiden de kötüydü.

5- inatla pidenin yanında çatal bıçak vermiyorlar. arkadaş, ben sen istiyorsun diye aynı senin yediğin gibi yani davar gibi yemek mi yiyeyim. belki ben rahat edemiyorum, belki çocuğuma yediricem, be ecdadını sevdiğim sana ne benim nasıl yediğimden.

6- yemek masalarında koyulan servis kağıtlarında kurucularının yaptığı büyük insanlık ve cesaret anlatılıyor. sanırsın robin hood yada köroğlu. olay kısaca şöyle, bunlar memlekette iken 1940 lı yıllarda, ekmek karnesi zamanında bir vatandaş fırına geliyor, ekmek istiyor, bunların atası da vatandaşa yada vatandaşlara ekmek veriyor. vay ne cesaretli, koca yürekli ataymış o halkı düşünen, devlet gibi zalim olmayan. bre ... o zamanlar 2. dünya savaşı yılları ve ne olacağı belli olmadığı için ekmek karneyle veriliyor; sanki vatandaşa eziyet olsun da zevk alalım diye mi bu işe kalkışmış devlet. bu olay öve öve bitirilemiyor. 2 zabit geliyor da bunların atası ben kendi hakkımdan veriyorum diyor da falan da filan. kendi yalanlarına kendileri inanmışlar, vatandaşı da kandırmaya çalışıyorlar.

7- nezaketten, insanlıktan anlamayan, müşteri ile nasıl konuşulması gerektiğini, nasıl servis yapılması gerektiğini vs. bilmeyen garsonları var.

8- kesinlikle çay hariç ikramları yok, onda da eğer, yemekle misal pidenin yanında vs. yada yemek öncesinde çay içmek isterseniz adisyonda onu görürsünüz (az bir rakam değil yazacakları hazır olun). yemek yanında salata, meze, turşu hayal etmeyin, hepsi ayrı ayrı fiyata tabi. bir dünya para vermenize rağmen daha da verin kardeşim diyen bir yer burası.

9- tuvalet kısmı müşteri sayısına göre yetersiz. öğle yada akşam saatlerinde kullanmak yada salakça bir şekilde çatal bıçak vermedikleri için elinizi yıkamak için sıra beklersiniz.

ben kendi adıma, ankara da 2010 yılından beri daimi müşterileriydim ancak artık yazdığım kötü yanları iyice batar olduğu için yıllar içinde gidiş sayımı azalta azalta artık hiçe indirdim. daha da gitmeyi, kendilerini, herhangibir insan evlâdına tavsiye etmeyi düşünmüyorum. buradan çok daha iyi kavurmalı pide yapan yerler var ankara da çok şükür.
  • pide değil, bildiğiniz ekmek arası kavurma veren trabzonlu pideci. herhangi bir samsun pidecisine gidin doğru düzgün pide yiyin.
  • kavurmalı pide tuzlu olur ama buranın pidesi biraz fazla tuzlu idi. sipariş öncesi ise bir ikramları yok. örneğin, bir başka karadeniz pidecesi olan sezenler'deki çardak pidecisinde önce kızarmış mısır ekmeği ve tereyağ gelir. bunun yanı sıra, kara lahana çorbası gibi yöresel bir çorba servisi de olsa iyi olurdu. çatal-bıçak konusundaki ısrarı ise anlamsız. sana ne; isteyen istediği gibi yesin. çin lokantasına gidince masada çubuk vardır ancak istersen çatal da getirirler. bu da onun gibi bir şey olmalı.
  • kavurmalı pidesi en güzeli olan mekan. duvara astıkları yazılarla coco-cola ürünleri satmadıklarını belirtmişlerdir. bir de çatal-bıçak vermiyorlar. ısrarcı olmayınız diye de eklemişler. ilginç.
  • siktiri boktan mekan. bir pide yiyorsun 230 tl. ama yanına bir salata bir turşu vermekten aciz bir işletme. garsonlar siktirin gidin der gibi bakıyorlar.

bu tarz yerlerden nefret ediyorum. karnım doysun dinleneyim diye gidiyorsun ama stres yaşayıp dönüyorsun.
  • bugün yuvarlak peynirli ve kavurmalı pidesini denedim. peynirli mükemmeldi. ben tabii ki yumurtalı yerim. kavurmalı da şukela. fakat biraz tuzlu gelebilir kavurmalar. bir de baştan uyarayım ki kavurmalının içine yaklaşık 3 kibrik kutusu büyüklüğünde tereyağı konularak servis ediliyor. dilerseniz azaltabilirsiniz onu. tadları mükemmel. kesinlikle gidin deneyin diyebileceğim bir yer.

fiyatlar ise: http://i.imgur.com/tgvtppz.jpg
hesabın var mı? giriş yap