şükela:  tümü | bugün
 • amargi hillier'in beynin gizli güçleri kitabında bahsettiği teknik. içgüdüsel olarak her birimizde bulunan ve kontrol edemediğimiz, beynimizde otomatik olarak bulunan bazı düşüncelerimizi pratik yapa yapa belli ölçülerde kontrol edebilmemizin yolunu açıyor.

  --- spoiler ---

  tekniği uygulamadan önce bedeni ve beyni gevşetmek şarttır.

  ilk adım : bilinçaltını hızlandırmak

  insanın bilinci üç aşamalıdır; bilinçaltı, bilinç ve süperbilinç (bkz: süperego).

  normal bilişsel yeteneklerimizi bilinç gücümüzden alırız. bu zihinsel seviye hesap yapmak, ne giyeceğimize karar vermek ve hangi ise başlayacağımızı seçmek gibi rasyonel düşünceler seviyesindedir.

  manyetik çekim kursunda bizim ilgilendiğimiz ise bilinçaltıdır. bilincimizin kontrolünün olmadığı tüm zihinsel, fiziksel ve duygusal fonksiyonlarla bilinçaltı ilgilenir..

  bilinçaltı; kalbin atışını, ciğerlere kan pompalanmasını, anıların oluşmasını ve bilgeliğin elde edilmesini yönetir.bilinçaltı aynı zamanda bilinç ile süperbilinç (bkz: süperego)arasında bir köprü görevi görür. bilinçaltı zihin, telepati ve enerji yansıması gibi çeşidi doğa üstü güçleri yöneten daha yüksek zekamızdır.

  bilinçaltını düzgün bir şekilde dizginleyebilirsek, süperbilinci devirip ona emirler verebiliriz. psikolojik araştırmalar, bilinç altı zihnin bir robot gibi iç ve dış uyarıcılara karşı doğuştan cevap verme yeteneğine sahip olduğunu kanıtlamıştır. bilinçaltına ulaşan emir veya öneriler hemen harekete geçirilir ve işlenmesi için bilince gönderilir. sonunda da emirler gerçeğe dönüşür.

  televizyon izlerken ekranda beliren binlerce reklamı hatırlayın. nadiren dikkat ederiz ve genelde boş bakarız. bilinçli zihnimiz başka şeylere dalar, belki günün değerlendirmesini yapar.

  bilinç meydanı boş bırakınca, dikkat edin; bilinçaltı etrafınızda olan biten her şeyin farkındadır. tüm uyarıcıları alır ve gelecekte kullanmak üzere hafızaya kaydeder.

  daha sonra markete gider ve söylenirsiniz, "hey! powerscrub sabunu! sanırım bu iyi bir marka" şaşırtıcı olan şey şu; powerscrub reklamını izlediğinizin farkına varmamanız. ama bilinçaltınız fark etmiştir.

  bilinçaltı her zaman farkındadır. daha şaşırtıcı bir şekilde, emirleri harekete geçirir ve talimatları yönlendirir. 1956'da bilinçaltı reklamlarının nasıl oluştuğunu hatırlayalım. "kola al" reklamı sinema ekranında gözün göremeyeceği ama bilinçaltının kolayca yakalayacağı şekilde yayınlandı. insanların susayıp kola aldıkları tespit edilmiştir ! şimdi mutluluk verecek başarılı bir tekniğe geçelim. bu teknik doğaüstü durumları oluşturmanız için bilinçaltına güçlü emirler verir.

  zihin flaş tekniği

  bilinç altının gücünü dizginlemek için önce onun dikkati çekmeyi öğrenmelisiniz. tam şimdi eşsiz bir isim düşünün. bu ismi bilinçaltınıza hitap etmek için kullanacaksınız. kimsenin bu isme sahip olmayacağından emin olun. eşsiz olmalı.
  şimdi, bilinçaltımızın bu isme tepki vermesi için onu şartlandınn. buna kalibrasyon süreci denir, iç benliğinize doğrudan hitap ederek kalibre edin. üç kez söyleyin, "bilinçaltı zihni, bundan böyle sana larus diyeceğimi bu isme tepki vereceksin!” kendinize güçlü bir şekilde hitap ederseniz işe yarar.

  bilinçaltınızla gerekli ruhsal bir bağ yaratmak için bu yeterlidir. şimdi ! şimdi emir yağdırabilirsiniz.

  kolay bir şey deneyelim. hafızanızı yıllar öncesine göre değiştirelim, ilk aşkınızla karşılaştığınız güne dönelim. bahse girerim kim olduğunu unutmuşsunuzdur. şimdi bilinçaltınıza kesin ifadelerle hitap edin; "`larus`, söyle bakalım, yıllar önceki güzel kırmızı elbiseli o hoş kız kimdi?"

  emri üç kez tekrarlayın. sonra larus'u ve kırmızı elbiseli kızı düşünmeyi bırakın. hafıza dosyalarını tarayacak vakit tanıyın ona. daha çok görev yük-ıemeyin. bırakın isteğiniz üzerinde biraz çalışsın.

  beklemediğiniz bir anda size dönecektir. isim kısa bir süre sonra zihninizde belirecektir. isim kafanızda aniden ortaya çıkar. larus emrinizi yerine getirmiştir! kayıp anahtarların yerini bulmakta, isimleri ve mike'ın doğum gününü hatırlamakta ne kadar etkili olduğunu görüp şaşıracaksınız.

  başka bir yöntem daha var. üç fincan alın ve altına bir bozukluk koyun. fincanları hızla karıştırın. böylelikle gözünüz paranın hangi fincanın altında olduğunu yakalayamasın. larus hatırlayacaktır.

  durun. larus'a sorun. ''larus, bozukluk nerede ? a fincanının altında mı? b fincanının altında mı? yoksa c'nln altında mı?" üç kez tekrarlayın. sonra da bırakın. yanıt aniden zihninizde belirebilir ya da fincanlardan birine çekim duyabilirsiniz.

  güçlü larus!

  larus'un karşı cins üzerinde de güçlenmesini sağlayın. her dışarı çıktığınızda larus'a şöyle deyin; "larus, herkesin beni çekici ve seksi bulmasını istiyorum." bunu üç kez söyleyin, larus’un başkalarını size çektiğini imgeleyin. larus'un bunu yapacağını bekleyin, sonra da larus'u unutun ve işinize dönün.

  insanların size nasıl davrandığına dikkat edin. larus iş başında. hmmmm... şu hoş sarışın sana göz mü attı? vay be! larus'tan insanlara telepatik düşünceler göndermesini bile isteyebilirsiniz.

  mesela birisi arkasını dönüp yürümeye başladığında, larus'a söyleyin; "hey larus, o kişi arkasına dönüp bana baksın." arkasına döndüğünde çenenizi kapalı tutun ve şaşkınlığınızı gizli tutun.

  güçlü bir larus yaratmak ne kadar süre alır? bir gecede olmaz. larus'un tepkilerini hızlandırmak için sürekli olarak pratik yapmalısınız. böylelikle tepkileri hızlanacaktır. yeni başlayanlar için, en az haftada bir kere fincan egzersizini yapın. daha ilerlediğinizde düşüncelerinizi bile karşınızdakine transfer ettiğinizi keşfedebilirsiniz.

  --- spoiler ---