şükela:  tümü | bugün soru sor
 • duneda sikca karsilastigimiz olgu.
 • (bkz: zihinbend)
  (bkz: zihinbendar)
 • bir insanın aklından geçenleri belki birkaç ipucu vasıtasıyla tahmin etmek ama bu tahmini kesin bir yargı haline getirip ispatlanmış bir şeymişcesine savunmaktır. böylelikle akıllardan geçeni okuyabilen bir büyücü olduğunuzu güzelce ispatlamış olursunuz. bu tahminlerle birçok şeyi uydurabilirsiniz. bu uydurduğunuz şeylere bağlı olarak; birileri sizi sevmiyor umursamıyor veya çok sevip umursuyor olabilir, hakkınızda insanların konuşmasına ve fikirlerini söylemesine ve sizin o insanlara itimat emtneize zaten gerek yoktur ki siz zaten o insanların laflarının içindeki gizli anlamları anlayan bir muhteşem anlam üstadısınızdır. olumlu da olsa olumsuz da olsa birisinin hakkında onun fikirlerine rağmen bir yargıda bulunmak ona ve kendinize haksızlıktır.

  (bkz: dusunme hataları)
 • gerçekten yapılan bir şey, lakin başarı oranını neyin etkilediği konusunda emin değilim, sanırım zihni okunan kişinin bir çeşit yatkınlığı önemli.
 • palavradır. ilüzyonistler tarafından kullanılan hatırlayabildiğim 2 basit hile vardır

  birincisi, genelgeçer ifadeler. herkes tarafından kabul edilen ve ikna olunan ifadeler. '' güvenlik senin hayatında birinci sırada, kendini güvende hissetmeyi çok önemsiyorsun , '' arkadaşlarınla vakit geçirmekten hoşlanıyorsun, yalnızlık senin için memnuniyet verici değil '' ya da '' akrabaların arasında çok sevdiğin insanlar olduğu gibi hoşlanmadığın insanlar da var '' gibi.

  ikincisi rastgele bağdaştırma. sözde sihirbazımız burada 2 rastgele olguyu birbirine bağlar ve karşısındakini kandırır. '' ağustosun 15'i ile 25', arası senin için önemli tarihler. bugünlerde hayatında önemli değişiklikler oluyor '' der. bizim saf da '' evet o tarihlerde tatile çıkıyorum '' diye atlar ya da ailende 2 sayısı ile ilgili önemli bir bilgi var der diğeri de '' evet 2 kardeşim var '' der.

  zihin oyunları, sihirbazlar, medyumlar, kahinler vs ile eğlenin ama inanmayın.
 • yazmaktan daha kolay ve doğru yazma yolunda ilk aşamadır.

  - bazen zihnimi okuyabildiğini düşünüyorum.
  + hayır. ben sana kendi yazdıklarımı okutuyorum.
 • keşke sahip olabilsem dediğim yetenek.
 • (bkz: derren brown)
 • pek çok insan, farkında olmadan karşısındaki kişinin duygu durumunu o bir şey söylemeden anlar. duygular birbirimize ilettiğimiz en güçlü enerjilerdir. bir anne, binlerce ötedeki evladının kötü durumda olduğunu hissedebilir. bazen sevdiğimiz birinin başına kötü bir şey geldiğini hissederiz ve hissimiz doğru çıkar. fakat bu durumlar genellikle kontrolsüz olarak gerçekleşir. bu gücü bilinçli olarak kullanabilir miyiz?

  evet bilinçli şekilde enerji okumak mümkündür. enerji; bir duygu veya düşünce olabilir. bunu başarmak için 4 önemli adımı kesinlikle sırayla uygulamak gerekir. bu 4 adım ile insanların enerjisel düşüncelerini okuyabilirsiniz

  1. adım
  zihninizi açma egzersizleri.

  hepimiz aslında kapalı ve ön yargılı bir zihinle hayatımıza devam ederiz. telepati kanıtlanamamış bir olgudur. fakat aslında hepimiz doğal telapatlarız. özellikle anneler bebekleri ile güçlü bir telepati içindeler. bu doğanın bize getirdiği zorunluluklardan biri. bazı araştırmacılar bilinçaltımızın sürekli telepatik olarak haberleştiğini söylüyor. kısaca telepati zaten hayatımızın bir yerinde bizimle birliktedir…

  egzersizler
  zihni özgür bırakmak için meditasyon ve mantra çalışmaları yapmalısınız. meditasyon aslında çok basit bir yöntemdir. sessiz bir ortam bulduktan sonra rahat bir konumda oturun veya uzanın. 10 dakika boyunca nefes alışverişinizi takip edin. mantra belli bir sözcüğün meditasyon yaparken söylenmesinden ibarettir. “zihnim açılıyor” veya “kendimi özgür kılıyorum” diyebilirsiniz. sanskritçe bir mantrada söyleyebilirsiniz.

  2. adım
  beden dili

  ister inanın, ister inanmayın bedenimiz, her şeyi ele veriyor. enerji okumak için beden dilini okumayı öğrenmelisiniz. beden dili ile ilgili pek çok yazı ve kitap bulabilirsiniz. temelde insanlar bir düşünce içindeyken bedenleri de belli bir pozisyona girer. mesela eğer kendilerini huzursuz hissediyor veya size tam olarak güvenmiyorlarsa mutlaka kollarını önde kavuşturacaklardır. beden dili enerji okumak için önemlidir. karşınızdaki kişi ile ilgili ne kadar yorum ve düşünce yakalarsanız enerji okumanız o kadar güçlenir.

  3. adım
  empati

  en önemli adım. empati; kendinizi karşınızdaki kişinin yerine koymak ve onun duygularını anlamak olarak yorumlayabiliriz. eğer gerçekten enerjiyi okumak istiyorsanız, yapmanız gereken bolca empati yapmak. şu soruyu bilinçaltınıza sürekli iletin, o kişi şu anda ne düşünüyor veya ne hissediyor. bir süre sonra belli his ve düşünceler size gelmeye başlayacaktır.

  4. adım
  telepatik düşünce gönderme

  basit ama etkili bir egzersizdir. evde veya işte bir şey istemeden önce zihninizden isteğinizi geçirip o kişiye gönderin. bu egzersiz ile zihniniz telepatik düşünmeye ısınacaktır. arkadaşlarınızla veya eşinizle tahmin oyunları oynamalısınız. düşünce bir enerjidir ve tüm auranıza çevrenize yayılmaktadır. kişi bazı durumlarda çok kolay şekilde karşısındaki kişiyi okuyabilmektedir. yapılan araştırmalar insanların karşısındaki kişiye güvenip güvenmeme durumuna 8 saniyede karar verdiğini söylüyor. bu durum tamamen bilinçaltımızın kontrolünde olan bir şey. kısaca bilinçaltınız zaten size cevapları veriyor…

  kaynak. spritüeller