şükela:  tümü | bugün
 • 3 aralık'da ankara nazım hikmet sanat merkezi'nde düzenlenecek olan,
  daha yakın zamanda dünyaya veda eden tuna çocuğun anısında, zihinsel özürle yaşayan ama bunu bilmeyen, dünyanın, annesi,yünler,iplikler ve akıllıların(!) ne anlama geldiğini anlamadığı diğer vazgeçemediklerinden ibaret olduğunu zanneden masumların resimlerinden oluşacak sergidir.
  https://i.hizliresim.com/bl1gbv.jpg
  ankara 'da yaşayanlara ve bu dünyaya bi göz atmanın bile yaratacağı farkındalığın anlamını bilen herkese duyurulur. ayrıca bu tür etkinliklerden sağlanacak "kuruşlar"ın bu vakıftan yararlanan "her yaştan çocuk"un dünyasının iyileştirilmesine katkı sağlayacağının bilinmesi de vicdan rahatlamasının bonusudur. zihin yerine başka uzuvlarından zoru olanların azmederek yapabildikleriyle gururlanırken
  9 ekim 2017 türkiye ingiltere ampute futbol maçı#71290983
  hiç değilse dünya engelliler günü'nde bu masumları görmezden gelmeyelim derim ben.
 • ismini zihinsel engelliler federasyonu olarak değiştirmesi gereken oluşumun düzenlediği etkinlik. acaba zihinsel engellilerin kendileri farkındalık oluşturamadıkları için mi ismi özürlüler olarak kalmış hayreti mucip. "engelliler gününde özürlülerin sergisi" hiç mi dikkatinizi çekmedi, hani değişim dilde başlıyordu koca federasyonun haberi olmaz mı bundan?