şükela:  tümü | bugün
  • "ergenekon soruşturması" çerçevesinde değil "ergenekon soruşturmasının gizliliğini ihlal" suçuyla mahkum olmuştur.
    taraf gazetesi mahkumiyetinin gerekçeli karardaki ırkçı ifadeleri eleştirirken nedense kitaptaki aleni ırkçılığı es geçmiştir.

kitaptan:
    "istanbul’un düşman işgalinden kurtulmasıyla kazım karabekir şarkta kazandığı büyük zaferlerden sonra elinde kalan ermeni çocuklarını, askere mekteplere girmeleri için istanbul’a kuleli askeri mektebi’ne gönderir. birde bakarlar ki mektep ermeni çocuğu dolu, hepsine türk ismi takarlar, sünnet ettirirler, gel zaman git zaman 27 mayıs ihtilali olunca ellerinde kağıt kalem hesap kitap bu ihtilali yapan subayların aynı döneme denk düşenlerin olduğu yazılıdır.”

yani diyor ki 27 mayıs'ı yapanlar ermeni kökenlidir.

ey ahali, bu ifadeden daha bayağı daha klişe bir ırkçılık varsa söyleyin. bundan daha bayat, bundan daha çok kullanılmış bir ırkçılık tipi var mı? bu ırkçılık değilse ne ırkçılıktır?
    ülkemin tipik bir klişesidir: size göre kötü olan bir şey varsa onu yapanların kanında mutlaka gizli "ermenilik" "yahudilik" "alevilik" "eşcinsellik" olmalıdır.
    27 mayısı kötülemek için bula bula bu bayat şovenizmi bulmak neyin nesidir? bu mu özgürlük isteyen , demokrasi isteyen zihniyet?
    peki taraf gazetesi(bünyesinde onu bunu ırkçı ilan eden aşırı demokrat! taraf gazetesi) niye hep ırkçılığın seçmeli olarak görür?
    cevabını gerçekten bilmiyorum. bilen varsa öğreneyim.
  • "ulan türk milleti, türk tarihi senin gibi şerefsizlerin ağzına düşmez, dedim; verdim cezayı." diyen bir hakim tarafından bir yıl altı ay hapis cezasına çarptırılmış bir gazeteci-yazar.

basın özgürlüğü var mıydı ki, "artık olmasın"...
  • başkentsonhavadis isimli haber sitesinin sahibidir.
  • 1 numarayı bilip, adını bilmez araştırmacı gazeteci (imiş).

"...1 numara’nın adı ne?
    zihni çakır cevap verdi: bilmiyorum.
    “yahu” dediler, “o kadar görüştün adını sormadın mı?” “hayır” dedi zihni çakır.
    “e o aparmanın kapıcısına da mı sormadın bu adam kim diye? hani sen araştırmacı gazeteciydin?”
    yine “hayır” dedi zihni çakır.
    “peki ona nasıl hitap ediyordun, şşşt baksana mı diyordun” diye sordular…
    cevap yoktu..."
  • pek yakında 2 yahut 3 kitabını sipariş edip okuyacağım yazardır. merak içersindeyim. kredi kartında küçük bir boşluk açmaya çalışıyorum efem.
  • twitter üzerinden şike süreci ile ilgili garip açıklamalar yapmakta

özetle yaptığı açıklamalar şöyle

"uefa türkiye den gönderilen yargıtay kararını incelemeye başlamış ve cas dan fenerbahçe ve beşiktaş ile ilgili gerekçeli kararın bir an önce yazılımının tamamlanması istenmiş. 2 hafta içinde gerekçeli karar uefa'ya ulaşacak denmekte. juventus'un uefa'ya tüm ülke federasyonlarının şike ile ilgili eşit tutum takınmasını isteyen bir mektup gönderdiği söyleniyor. uefa toplantısında italya ve yunanistan başta olmak üzere tff'nin neden yaptırımsız bırakıldığı yönünde uefa'ya çok sayıda baskı geldiği söylenmekte. uefa dan gelecek olan kararın içeriği fenerbahçe 2 alt lig düşme ve puan cezası ile 3 yıl boyunca elde ettiği tüm başarıların tescilinin iptali, beşiktaş, sivasspr, mersin idman yurdu ve giresunspor'un 1 alt lig düşme ve 16'şar puan silme, gençlerbirliği ve eskişehirspor dan 16'şar puan silme, beşiktaş'ın elde ettiği başarıların tescilinin iptali(türkiye kupası) aksi halde türk milli takımları dahil tff'ye bağlı tüm takımların 5 yıl süreyle avrupa kupalarından men edilmesi"

bilindiği üzere uefa son toplantısında şike ile ilgili bir dizi yeni karar aldı akabinde yabancı basın da şike ile ilgili 2 ayrı yazı kaleme alındı, tff 2020 avrupa futbol şampiyonası adaylığından çekildiğini açıkladı, tff başkan vekili ve icra kurulu üyesi ufuk özerten istifa etti..tüm bunlar raslantı gibi durmuyor ama tabi ki kendisi kimdir, nedir bilmiyorum. aldığı duyumun da güvenilirliği kendisini bağlar.

https://twitter.com/zihnicakir
  • şu an beyaz tv'de garip garip konuşuyor.
  • ahahahahah

ust akil, buyuk oyun vs vs
    valla bu kadar hizli donusu reis bile beklemiyordur bence.

http://www.avazturk.com/…rlar&altislem=detay&id=432

"biliyorum kimi dostlar ve belli bir zümre çıldıracak ama; mavi marmara organizasyonunun arkasındaki üst aklın stratejisi de, israil için gerekli olan “kontrollü gerilim” stratejisinden başka bir şey değildi.
    orada şehit olanların şehadetlerine elbette saygı duyuyorum. mesela o şehitlerden değerli dostum meslektaşım cevdet kılıçlar’ın bu stratejinin bir parçası olması imkansızdı; lakin bu, onu o sona taşıyan üst aklın stratejisini görmemem anlamına gelmez."