• internet üzerinden plak aldım dün bu mağazadan. bugün elime ulaştı kargo, fakat aynı grubun başka bir plağını göndermişler. mesaj attım, böyle böyle yanlış göndermişsiniz diye. cevap geldi, "kusura bakmayın, o plak sizde kalabilir, doğrusunu gönderiyoruz" diye. vay arkadaş, türkiye'de hatasını bu kadar sorunsuz kabul edip, aynı hatayı bu kadar güzel kapatabilen internetten satış yapan dükkan bulmak zor gerçekten. hakikaten hem saygı duydum, hem takdir ettim. bundan sonra da takipçisiyim.
  • bir zamanlar internet yoktu. zihni vardı.
  • son aylarda, aklıma hangi eski albüm düşse, cd'sini bulduğum, her seferinde gülümseyerek ayrıldığım sevdicek dükkan. ha sahibi pek gülümsemez, gülümsetmez, orası ayrı...
  • 2'nci el ürünleri ederinden ve piyasa değerinin üzerine satan işletme.

misal d&r da 6.99 liraya satılan dvd filmi burada 24.99 gibi bir rakama bulabilirsiniz.
    fazlasıyla kazık fiyatları var.
    piyasada olmayan bir film olsa anlarım.
    ancak sen bu işe yıllarını vermiş biri olarak, acaba fiyat yazmadan önce azıcık fiyat araştırması mı yapsan!
  • (bkz: tok satıcı)
  • sadece belli bir müşterisiyle çok samimi olan ve diğer müşterilere para bırakmayacaksan çık git gözüyle bakan akmarın en eski plakçısı. ikinci el plakları tanesi 3 5 liradan alıyordu bir ara. zamanında plakhaneden 120 liraya aldığım ki sanırım 6 sene önceydi bu fiyat, g&r chinese democracy'e 5 lira değer biçmişti. ihtiyaçtan değil, oburluktan aldığım rock albümlerini eritip kendi türüme yer açmak istemiştim. gülüp çıktım. o günden beri de girmem kapısından. o kadar ukala ve uyuz davranıyorlar ki karı koca. cidden.. yanında atlantis var gidip orda gerard depardieu abimle iki sohbet ederim bir şey bulursam alırım bulamazsam da güler yüzünü alır çıkarım.
  • müzik arşivine ve bilgisine kimse bir şey diyemez ama iyi esnaf olduğunu düşünmüyorum. suratınıza bakmaz, sorunuzu yarım ağız uzatma der gibi cevaplar ve bir şey satacağınız zaman gerçek manasıyla 3 kuruş teklif eder.

illa plak alacaksanız gerek bilgi birikimleri gerek ilgi alakaları nedeniyle dip sahaf, küçük plak dükkanı ve rainbow45'i tercih edebilirsiniz.
  • kadıköy akmar pasajı'nda bulunan music market. fiyatları diğer mağazalara göre bir tık pahalı olsa da ikinci el ürün çeşitliliği oldukça fazla. yurt dışında bile zor bulunan albümleri almışlığım oldu çokça defa.
  • overrated dükkan, çok isterdim müzik market demeyi ama yapamıyorum. çok şey aldım buradan zamanında ederinin çok üstünde fiyatlar ödeyip.
    yeri geldi paraya çok ihtiyacım oldu, tek çözümüm bir kaç albüm satmaktı, zar zor seçtiğim bir takım albümü toplayıp gittim satmak için, sanki paraya ihtiyacım olduğunu biliyormuş gibi ederinin onda biri bir para verdi bir de üstüne dalga geçer gibi satın aldığı paranın on katı, ederinin iki katı fiyat biçip sattı o albümleri. çok koymuştu bana. hâlâ hatırlarım o günü çok net.
    yine de uğramayı kesmemiştim bu dükkana, içeride çalışan kibar iki adam var sırf onlar orada olduğu için, ama olmadı, son zamanlarda şahit olduğum üslup beni tamamen küstürdü zihni müzik'e.
    bu dükkanın sahibi hayatım boyunca gördüğüm en paragöz insan benim için artık, tek düşündüğü para. müşteriyle dalga geçen, kapitalizmi dibine kadar besleyen bir satış politikasına sahipler ki keşke sadece bu olsa sebep ama diğer sebepler bana kalsın.
    ha şunu da belirteyim, indirim talep etmeyin, 10 kilo altın istemişsiniz gibi davranıp elinizden ürünü çekebilir ve bu parayı değerini bilen verir! diyebilir aynı şahıs. ya da sizi tersleyip bir ürünü sorduğunuz zaman işim var diyebilir.
    üzücü insana bu kadar değer vermeyen bir müessesenin fizeksel format müzik alışverişi için istanbuldaki en büyük alternatiflerden biri olması.
    yozlaşıyoruz sanırım.
    uzak duruyorum.
  • "indirim isteme benden, buz gibi soğurum senden" dükkanı.
    bugün kendi ağzıyla da bunu ifade etmiş. -gerçekten çok komikmiş-
    20 yıldır belki yüz keredir alışveriş yaparsın, dünyaları kazandırırsın ama 332,85 tl'lik tutarı bile kuruşu kuruşuna ister. müşterisini bu kadar sevmeyen dükkan olur mu?
    gani müjde'nin bir lafı vardı "gülmesini bilmeyen dükkan açmasın."
hesabın var mı? giriş yap