şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hem halk, hem de jüri tarafından seçilerek tacını azra akın'ın taktığı türkiye yüz güzeli... soyadının odabaşı iken duru olarak değişmesi sanıldığının aksine evlilik nedeniyle değildir. kendisi halen bekardır...

  aynı zamanda oyunculuğu da bulunan yüz güzeli, derin sular ve lale devri gibi dizilerde bazı dönemlerde başrolleri oynamıştır. çok sevdiğim ünlü oyuncu selçuk yöntem ile kuzey rüzgarı dizisinde rol almış ve selçuk yöntem'in kızı rolünü üstlenmiştir.

  her şey bir yana; etnik kimliğinden dolayı, sağ görüşlü saygı duymaktan yoksun bazı zihniyetlerin iftiralarına maruz kalırken, çoğu cincon oyuncuların aksine memleket meselelerine karşı duyarlı naif biridir ayrıca.

  şimdi naif dememe atarlanacak sözlük yazarlarına şöyle bir iki izlenimi yazacağım. her ne kadar bu entrye bazı zihinler atıp tutacak olsa da umurumda değil. beni bilen bilir, her zaman dürüstlükten yana oldum. zilan duru'yu şahsen tanımam ama bu malum şahıs ahmet kural mevzusunun döndüğü dönemden bir kaç hafta önce zilan duru'nun instagram sayfasını takip etmek için istek yollamıştım. uzunca bir süre de beklemişti istek talebim. sonra bir gün kabul ettiğini gördüm. sözlükte ne kezbanlığı, ne varoşluğu ne de kürtlüğü konulan bu bayanın, senin benim gibi içten yazışmalarını okudum, fotoğraflarındaki doğal hallerini, hayvan severliğini ve kitaplarını gördüm.

  sonra düşündüm; özelinde nasıl bir insan olduğuna ilişkin tek bir bilgi sahibi olmadan, bir konuyu her iki taraftan da dinlemeden insanlar hakkında atıp tutmanın, karalama yapmanın sadece basit düşünce yapısından ibaret olduğuna bir kez daha şahit oldum...

  önce bir araştırın, kimse durduk yerde kimseyle tartışmaz ya da kötü olmasını istemez. zilan duru'nun canının çok yandığını düşünmüştüm o dönem. kim olsa yerinde belki daha fazlasını yapardı. oysa bizler, empatiden uzak bir düşünce ile iki satır yazılanlara itibar ediyor, yorum yapıyoruz... olgunlukla karşılaşacağını ümit ederek girdiği bir entry sonucu bu kadar hırpalanmayı hak edeceğini kendisi de düşünememiştir sanırım.

  burayı hala takip ediyor mu bilmiyorum, ama eğer okuyorsa ona iki çift lafım var: "burası ergen kaynıyor bayan, küçüklerimizin kusuruna bakma sen"
 • türkiye'nin en güzel, en bıcı bıcı, en tatlişko, en cool kadını.
 • ezilen halkları, hayvan haklarını savunmayı kafaya takmış oyuncu hanımkızımız.
  şu yaz dizilerinden birinde boy göstermeye başlasa da izlesek.
 • ünlü ve zengin biri olsaydım kendisiylen evlenirdim. mamur mayışıynan olmaz.
 • dünyalar tatlısı bir kız. kendisini tv'de bir kaç projede izlemiştim sonradan bizzat tanışma fırsatım da oldu. hoş sohbet, çok espirili, gülmeyi güldürmeyi seven çok kafa bir insan iyi de bir dost oldu bana her daim desteği ve gülümsemesiyle. umuyorum tekrar tv'lerde görme şansımız olur
 • dünyanın en güzel kadınıdır. ona laf eden olursa sikerim.
 • güzel kız. yetenekli ve zeki, bu yüzden evde kalmış olma ihtimali yüksek. zira erkeklerin korkulu rüyası olan kız profilini hepimiz çok iyi biliyoruz. ekranlarda neden göremediğimiz konusu ise tam bir muamma, yapımcılar burun ucuyla konuşan kızlardan haz alıyorsa demek. iyi yapıyorlar, başarısızlıkları devam etsin de ekmeğe muhtaç ossunlar.
 • monica bellucci'ye kendi evladından daha çok benzeyen, olduğu yaşından* daha genç gösteren hanımefendi. google'da arattığınız zaman kızlık soyadı diye bir sonuç da veriyor olmasına rağmen henüz evlenmemiştir. sözlük'te ayrıca alakalı başlıklar kısmında da 92'li hatunlar başlığına link veriliyor, sanırım benim bildiğimden de genç kendisi.

  bunu da buraya bırakayım, ihtiyacı olan alsın.