şükela:  tümü | bugün
  • bırakın bağırsın dediğim çocuktur.

hele ki annnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaa domates ekmek saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal diye bağırıyorsa baş üstünde tutun dediğim çocuktur. moron gibi evde bilgisayar oyunu oynamıyordur. bağırın amk, kepenklere top atın, ağaçlara dalın. rahatsız olan siktirsin gitsin.

(bkz: salmak)
  • balkondan mandalla ekmek parası atılmış çocuktur. çok yaşasın.
  • dayak istiyodur, net.
  • kapının önüne gelince kornaya basan babanın çocuğudur.
  • ben sen o, biz siz onlar...

- annnneeeeeeaaaaaaaaaaa yirmibeşbin at cips alıcam!!!!!!!!!!
  • bendim bir zamanlar. zile basabilmek için zıplamak falan gerekiyordu, o yüzden ben de kolay yolu seçip öküz gibi 4. kata sesleniyordum. o zamanlar normal ve anlamlı geliyordu ama büyüyüp de aynı şeyleri yapan pezevenklerin hala var olduğunu görünce sinirleniyor insan. kendimden de tiksindim bi an.

geçmişle hesaplaşma: türkan hanım teyze, senden de özür diliyorum bu vesile ile; bağırmalardan, çağırmalardan, tepinmelerden, balkonda otururken fare oyuncakları sarkıtıp size çığlık attırmaktan ve bunun gibi birçok şeyden ötürü.
  • annesi terbiyesizdir. günde bin defa annesine bu şekilde seslenen bi komşu çocuğu vardı mahallede ve kadın dayanamadı patladı bir gün:

- aannneeeaaeaeaeaeaeaeee...
    + anayın amıııı, yine ne var itoğlu!
  • bundan en az 20 sene öncenin çocuğudur. yaşadığı apartmanda normal olarak diafon yoktur. zile bassa da farketmeyeceği için 'anneeeaa' diye yırtınmaktadır. bir de zile basarak vakit de kaybetmek istemez doğrusu, hem oynar hem bağırır.
  • anasıyla en doğru iletişimin nasıl kurulacağını biliyordur da ondan bağırıyordur.

-aaaaaanneeeeeeeeee!!
    +.....
    -aaaaaaaaaaaaanneeeeeeeeeeeeeeee!!!
    +.....
    -aaaaaaaaaaaaaaaaaaannneeeeeeeeööööööeeeeeee!!!
    +neeeeeeeeeeeeeeeeöööööööööööööööeeeeeeeeeeeeeee???????

çocuk haklı beyler.
  • zile boyu yetmeyen bacaksiz bebedir. :)

bide bunlarin, kendi eviyle anneannesinin evi yanyanayken anneannesini tercih gidip "cikolatali ekmek yapsana arkaaslar bekliyo" demek icin sokaktan "anneanneeee" diye bagiran sumuklu versiyonlari vardir. tipini yidiim! :)