şükela:  tümü | bugün
  • 'sel yayinlari'nin geceyarisi kitapları dizisinin onbeşinci kitabi,
    oruc aruoba'nin "zilif'i" nahide dikel'in tasarimiyla
    gerceklestirilmis, 12 punto berkeleybook dizilen metin,
    80 gr. enzo krem kağıdına 1000 nüsha yaylacık matbaası'nda,
    2002 yılının ocak ayında basılmıştır.'

(bkz: oruc aruoba)
  • oruc aruoba nın (kızı sanıyordum) filiz e yazmış olduğu mektup metin... anlaşılacağı üzre zilif filiz in tersi olup zülüf anlamına gelmektedir...
  • oruc aruoba'nin arkadasi filiz'e yazmis oldugu, yillar sonra basmayi hatirladigi eski defter - yeni kitap.
  • 1000 nüsha basılan zilif, şu günlerde aranan bir kitap olmuş.

(bkz: http://zilif.blogspot.com/)
  • güzel bir kız ismi. isim güzel yani o açıdan, evet.
  • yaklaşık 1 hafta önce yeni baskısı çıkan bir kitaptır. çünkü yokluk sebebiyle olduğundan da daha değerli bir hale geldi ve manyak fiyatlar istenmeye başlanmıştı.
  • erik ağcından sevgi doğuran kitap.

''annen beni gerçekten sevdi, biliyorum. ama neydi bu sevgi? onun yalnızca daha önceden edinmiş olduğu bakış biçimlerine verdiği addı. beni hiçbir zaman sahiden ben olarak görmedi ki. o zaman kimdi annenin sevdiği?''

anne kişisinin baba kişisini (yaa da tam tersi) çocuğuna kötüleyerek zarar verdiği tüm iğnelenmiş çocukların kitabı.

baba kişisinin çocuğundan af dilemesinin kıyıda kalmış bir yolu aslında. ne bileyim ben. karşına alıp da konuşma şansın yoksa çocuğunla, en iyisi yeşil kanatları olan narin bir kitap yazmak olsa gerek. o da sana konarsa ancak kağıt kesikleri içinde bırakır seni.

şu annelerle babalar çok canımı sıkıyor.
    yas kardeşim sen...
  • sel yayınları tarafından 2002 yılında sadece 1000 tane basılan ve sonradan fiyatları ucunca yeni baskıları yapılan oruc aruoba'nın kızı filiz'e yazdığı veda mektubu. belki de yarına çıkamayacakken yazar elleri titrer.

okumasi 10 dakika surer dusundurdukleri ve belleğinize kazıdıkları bir ömür. kızım der anımsıyorsundur, senin için 'benim kızım insan olacak' demiştim." .

yapman gerektiği için yapabileceğini yapmıştın-işte seni insan yapan da bu.
    insan insan oldu mu, acı çeker.

erikleri götürdün babana sen filiz. ne mutlu sana.

erikten insanlık devşirir, gözleriniz yaşarır.