şükela:  tümü | bugün
  • ankara 7. cadde'de, eski pies'in(daha da eski tadım pizza'nın) yerine açılacak olan mekan. elinde zil tutan bi öküz şeklinde amblemi var. döner prosesli olacakmış.

mekanın olduğu tükkanda 1 yıl öncesinde tadım pizza şubesi vardı, sonra sahibi aynı kalmış ama konsept değişikliğine giderek şarap içip tadım pizza yiyebileceğiniz pies olmuştu, hatta ilk ay birayı 5 tl'den veriyorlardı 7.cadde gibi bi yerde. sonra tutmadı gibi, bakalım zilli öküz ne gibi güzelliklerle gelecek. yakında açılır, bekliyoruz bakalım, fiyat performans nasıl olacak. karşısına da kasap döner şubesi açılacak, iyi olan kazansın diyelim.
  • akdeniz üniversitesi'nde açılan, ev yapımı burger satılan ve oldukça tutan mekan
  • ısparta'da açılan şubesi beklentilerimi karşılayamamış olan hamburgerci.
  • sadece ısparta'da olduğunu düşünüyordum ben buranın, başlığını görünce şaşırdım. franchise üzere çalışıyormuş galiba. kız arkadaşımın kaldığı yurdun hemen altında olduğu için yeni açılmasına rağmen 4-5 kere hamburger yeme fırsatım oldu.
  • köftelerini oldukça beğendiğim restaurant. antalya'da kaldığım süre boyunca dışarı çıkınca genelde burada yemek yerdim. sınırsız içecek vermeleri de öğrenciler tarafından çok tercih edilmesine neden oluyor.
  • ender de olsa dışarıda yemek yerim, o da burası oluyor. yemeklerin güzelliği bir yana, sürekli blues çaldığı için gidiyorum. oturduğu yerde çalan müziğe benim kadar kafayı takan var mıdır o ayrı mevzu.

edit: her şubede blues mu çalıyor bilmiyorum gerçi. ama antalya defterdarlık yakınındaki şubeye gitmemdeki en büyük sebep bu.
  • antalya'da bir hamburgerci.

burayı beğenen insanın hamburger kültürü büyük ihtimalle mc donald's ya da burger king'in hamburgerlerden ibaret.

adamlarda servis, lezzet, ilgi dahil neredeyse her şey sıfır. iki adet aynı hamburgerden almamıza rağmen birinin içinde 3 parça diğerinin içinde 2 parça kızarmaktan yanmak üzere olan köfte çıktı. hamburgerin içerisinde köftenin yanında domates ve marul dışında bir şey yoktu. kısaca otellerin sneak barlarında verilen o soya köfteli burgerlerden farksızdı.

burayı beğenen insanların eskişehir'e yolları düşerse little kitchen, red burger ya da gorill burger'den herhangi birine gitmesini öneririm. buralarda hamburger yerseniz zilli öküzde aldığınız hamburgeri ancak evcil hayvanınıza yedirirsiniz.