şükela:  tümü | bugün
 • şuurlu müslümanların inisiyatifinde başlayan güzel öneri.
 • "madem benim dinim bana yasaklamış, neden tüm herkese yasaklamıyorum ki" furyasının yeni bir ürünü. bunun bir üst seviyesi namaz kılmayana sopa atmaktır ki okulda yapıyorlardı bize o işlemi de.
 • boş işlerle uğraşmayı misyon edinmiş saadet partisi gençlik kolları temennisi. güneyde suriye kaynıyor. batıda yunanistan çalkalanıyor. doğuda ermenistan-azerbaycan arasında savaş çıktı çıkacak. adamların temennisi: "zina suç olsun".
 • dini inanca göre zaten büyük bir suç olan herhangi birşeyin neden devlet tarafından da suç olması gerektiğini anlayamadığım istek.
  hayır ben girmişim günaha, zaten pişmanım ve cehennemde cayır cayır yanacağım; bununla beraber siz bundan büyük bir keyif alacaksınız ayrıca. e ben bunun günahını neden zaten çekecekken birde dünyada çekeyim?
  haaa bana verin garantisini bu suçun vebalini devletimizin sayesinde mapuslarda çektiğimde günahımın silineceğine, seve seve kabul ederim. ama yok bu imkansız. o halde saçmalamayın allah aşkına.
  şimdi yanlış anlaşılmasın adam öldürmek de dini inancımızda suç ama bu başka birşey takdir edersiniz ki bu tecavüz değil bu zina.
 • 'sinirden kendimi siksem zina sayılır mı?' sorusunu aklıma getiren haber.
 • bunu savunan kişilerin mantığını ve derdini az çok anlamaya başladım.

  (bkz: şimdiye kadar iki çıktığı olan adam)
 • seküler hukukun zinadan anladığı ile islam hukukunun zinadan anladığı ayrıdır. bu ifadeyle talep edilen hangisinin suç olması, çözemedim.

  islam'a göre evlilik dışı ilişkiye zina denir. bunun hukuken suç olması saçmalığın dik âlâsı. bu, evlenmeyen kişilere cinsel ilişkiye girme yasağı anlamına gelir, özgürlüklere doğrudan müdahaledir. bahsettiğimiz özgürlük tam manasıyla özgürlük, zira iki kişinin cinsel ilişkiye girmesi burada üçüncü kişiyi hiçbir şekilde ilgilendirmiyor. toplumun ve devletin buna müdahale hakkı yok.

  hukuka göre zina, eskiden türkiye'de de suç olan zina, evli kişilerin eşleri dışındakilerle girdiği cinsel ilişkidir. burada, evli kişinin eşi dışında bir kişiyle cinsel ilişkiye girmesi devlet tarafından korunan evlilik kurumu içinde aldatılan eşi manen zarara sokuyor. fakat bunun da suç olması, tck kapsamına alınması gereksiz ve yanlış. zina bu anlamda zaten boşanma ve tazminat sebebi. aldatılan eş evliliği sona erdirebilir ve tazminatını da alır. aldatana ayrıca devlet adına ceza vermek bence saçma.

  bir taraftan başörtüsünden bahisle yaşam tarzlarına saygı talep ederken diğer taraftan "sevişmeyin, koklaşmayın, içmeyin, gavur gavur konuşmayın." diye çığırıyor olmaları, islamcıların iki yüzlülüğüne dair bariz bir işaret.

  lan siktirin gidin. öff, iyi gidiyordum aslında ama dayanamadım. bu ne oğlum böyle, onu yapma bunu yapma... yaz da ver madem bir kullanma kılavuzu, skimizle ne yapacağımızı bilelim. dangalaklar.