şükela:  tümü | bugün
  • cok eski bir gui library. ayni source code'uyla windows 3.1, os 2, dos, x window system gibi target'lara compile edebiliyordu.

    (bkz: mewel)
  • (bkz: zink)
  • sony playstation tabanlı üç farklı (namcosystem 11,zn1 ve zn2) donanım sistemini emule edebilen arcade emülatörü.
  • dubai´de crown plaza ´nin alt katindan girilen, müzigi ve ortami oldukca iyi olan disko+geceklubü. iceriye fahiseleri almadiklari icin kapida bayanlara kimlik kontrolü yapilmaktadir. 01.00´den sonra kalabaliklasir, dubai´deki her mekanda oldugu gibi burada da saat tam 03.00 de müzik biter, insanlar tipis tipis evlerine giderler.
  • emulasyon için bu programı kullanacaksanız capcom üretimi iki adet arcade bios dosyasına ihtiyacınız var: cpzn1 ve cpzn2. bunların ikisi de capcom üretimi ve sırasıyla coh-1000c.353 ve coh-3002c.353 dosyalarını içeriyorlar, bunları romları bulundurduğunuz klasöre koymalısınız. çalıştırabildiği oyunlardan bir kaçı şunlar: street fighter ex serisi, rival schools, justice gakuen, star gladiator, plasma sword vs. işin güzeli, bu dosyaları mame de (tam verimli olmasa da) kullanabiliyor.
  • (bkz: cinko)
  • ceo su dahil olmak üzere çalışanlarının çoğunun yabancı olduğu ve 1985 de 777 filolarıyla kurulmuş birleşik arap emirliklerine ait havayolu şirketi. filoları 777 ağırlıklı olmakla beraber türkiye ye de bu uçak tipleriyle sefer düzenliyorlar. avrupayı bir nevi avustralya ya bağlayarak dubai yi bir nevi merkez üst haline getirmeyi başardılar. tabi avustralya ya avrupadan direk uçulmaması da ekmeklerine yağ sürdü diyebiliriz. para arapdan akıl ingilizden olunca yürüyüp gittiler tabi. biz en büyük rakibimiz thy desek de aslında thy nin kendine en büyük rakip gördüğü şirkettir, zaten üçüncü havalimanı yapıldık dan sonra büyük ihtimal thy de a380 le uzak seferlere başlayacaktır . herşeye rağmen star alliance ortak olmk yerine sky ward ortaklığının kurucularındandır. ve halen büyüme eğilimindedirler ki geçmişe baktığımız zaman da halen büyüyecek gibi görünüyorlar. yolları açık olsun.