şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu durakta iş çıkış saatlerinde hayatta kalmayı başarabilenlere üstün başarı plaketi verilmelidir.
 • çok felsefik bir duraktır, aktarma durağı olduğu için şöyle diyaloglar yaşanabilir
  -nereye gidiyorsun abi
  -ne farkeder,hepimiz aynı durağın yolcusu değilmiyiz zaten

  şimdi burada derin bir edebi sanat da mevcuttur,zincirlikuyu mezarlığı ile çağrışım yapıldığı an film kopar.
 • genelde her gün kullandığım, kavganın-gürültünün eksik olmadığı yer.

  her uğradığımda sinirlerimi bozar, küfür hazinemi tazelememe neden olur bu durak. bu durakta nefret ettiğim şeylerin sayısı o kadar çok ki, hangisinden bahsetsem bilmiyorum. ilk aklıma gelenleri sayacak olursam:

  -mecidiyeköy tarafından gelen metrobüsleri taa ebesinin bilmemneresinde durdurmaları (aktarma yapılacak yere kadar bir dünya yol yürümek zorunda kalıyorsun).
  -onca kalabalık orada beklerken tek metrobüs göndermekte ısrar etmeleri.
  -özellikle akşam saatlerinde gelen iki metrobüsün de 30 sn içinde balık istifi dolmasına rağmen 3-4 dakika kalkış zilini beklemesi (zil konusu ayriyetten ele alınmalı, benim için o da ayrı bir gıcıklık kaynağı).
  -durağa yanaşan metrobüslerin duracakları yer işaretli olmasına rağmen, bazı mal şoförlerin bu çizgiyi tutturamayıp bambaşka yerlerde durması. dolayısıyla oturarak gitmek için 10 dakikadır sıra beklerken yine bir sonraki metrobüsü beklemek zorunda kalmak.
  -kapılar açılır açılmaz sırasını bekleyen milleti yok sayıp yanlarda kaynak yapmaya çalışan metrobüs çakalları.
  -balık istifi dolu olmasına rağmen yine de binmekte ısrar eden son saniyeciler (kapıların kapanmasını engelleyip vakit kaybettiriyorlar).
  -"metrobüsün ortası bomboş, ilerlesenize kardeşim" diye bağıran metrobüs bıçkınları (bu sebepten birbirlerine dalanlar oldu gözlerimin önünde).

  bazen sırf bu yukarıdakileri yaşamamak için yarım saatlik yolumu 1,5 saate çıkarmayı göze alıp mecidiyeköyden metro ile taksim-füniküler-kabataş-motor ile üsküdar ve ordan otobüsle gidiyorum. işte böyle bir duraktır zincirlikuyu durağı.

  vay be ne kadar dertliymişim bu duraktan, ben bile şaştım.
 • avrupa'nin en kotu 10 toplu tasima duragi diye bir liste yapilsa %99 1 numaraya yerlesir bu, o derece pic bir duraktir. ikinciligi de ali sami yen cikisi mecidiyekoy metrobus duragi alir herhalde.
 • korkunc bir yer.
 • metropole yeni gelen öğrencinin 'ben annemi istiyom' çığlıklarına sebep olan keşmekeşin başkenti mekan.
 • estetik adına hiçbir şey yok. melih gökçek'ten ilham alsana az biraz kadir topbaş! *

  koy iki fıskiye, bir iki çiçek, yaz oraya, "bu durak kadir topbaş tarafından güzelleştirildi" diye. oh mis.
 • metrobüs şoförlerinin kendilerini formula 1 pilotu sanmalarına sebep olan duraktır.
  ayrıca en son gördüğüm halinde yolcular aktarma yaptıkları ve duraktan ayrıldıkları zamanlarda yolun üzerinde yürüyerek gidiyorlar.
  yani, hem aktarma yapılan ve hemde avrupa yakasındaki son metrobüs durağında yeterli derecede kaldırım yoktur.
 • tüm metrobüs durakları arasında içinde en çok güzel kadını bulunduran duraktır ayrıca. özellikle akşam 7-8 arası sirkülasyonunda ağzı açıkta bırakacak cinsten güzel plaza kadınlarına denk gelmişliğim var. iş çıkışı bütün o trafik,kalabalık,keşmekeş ve griliklerin arasında güneş gibi doğup günün bütün yorgunluğunu alıyorlar şerefsizim. henüz 2 aylık metrobüs kullanıcısı olarak metrobüs manitacılığı nedir-nasıl yapılır hiç bir fikrim yok ama en kısa sürede bu açığımı kapatıp günde en az 2 kere zincirlikuyu metrobüs durağında aktarma yapmaktır niyetim.