şükela:  tümü | bugün
 • yapımı halen zincirlikuyu metrobus istasyonu ve gayrettepe metro istasyonu arasında devam eden tünel sayesinde gerçekleşecek olan bağlantıdır. metrobus-metro arası mecidiyeköy'de yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesi kısalacak ve metrobus-metro hattını kullanan insanlar evlerinden 5 dakika geç çıkıp 5 dakika erken girecektir.

  hayırlı olsun!!!
 • 2012 mayıs ayında bitmesi planlanan 670 metrelik tünel. 231 metre yaya bandı olacakmış. zorlu inşaat tarafından yapılan tünel bir koldan da hala yapımı sürmekte olan zorlu iş merkezi'ne bağlanacakmış. 26.5 milyon tl'da maliyeti varmış.
 • (bkz: zorlu center)
 • yokluğuyla beni çıldırtan bağlantı. açılırsa rahatlarım artık. şu an ki haliyle metrodan inip metrobüse binmek için alakasız bir sokaktan yürümeniz gerek. gündüz neyse de gece vakti çekilmiyor.
 • yine bir istanbul büyükşehir belediyesi klasiği olarak bırak 2012 mayıs ayında bitmeyi, 2012 yılında bile bitmeme ihtimali olan projedir.
 • bir zamanlar "2012 mayıs ayında hizmete girmesi planlanmaktadır" yazılı afişi aylar önce gayrettepe metrosundan kaldırılan, ekim ayı itibariyle hala bitmemiş tüneldir
 • yapımı zorlu holding tarafından üstlenilen, mayıs 2012'de bitirileceği iddia edilmesine ve 23 aralık 2012 tarihi itibari ile hala bitmemiş olmasına rağmen istanbul büyükşehir belediyesi tarafından da nedense(!) hiç sorumluluk hissedilmeyen bağlantıdır.

  20 aralık 2012'deki kar yağışıda metro-metrobüs aktarması yapmak isteyenler buz pistine dönmüş yokuş, merdivenler ve üst geçidi kullanmak zorunda kaldılar yine. düşenler, sıkışanlar, yaralananlar cabası. hadi tünel bitmedi, belediye yoğun olarak aktarma için kullanılan kaldırım ve üst geçidi tuzlamaktan acizdi.

  recep tayyip erdoğan ağzı dolu dolu konuşuyor "bas bas bağırıyorsunuz gidin manhattan'ı görün" diye...

  hayır arkadaş insan karşılaştırırkan bile az buçuk zekasını falan zorlar ne bileyim. istanbul'da kar sebebiyle yaşanan toplu ulaşım rezaleti ile new york'u karşılaştırmak bence normal bir zekanın yapabileceği bir iş değil. bir yerde toplam ray uzunluğunun yaklaşık 1400 kilometre olduğu, 16 farklı hatta sahip new york metrosu gibi devasa bir toplu taşıma sistemi var, diğer tarafta toplam ray uzunluğunun 150 kilometreyi bile bulmadığı 3 farklı hatta sahip istanbul.

  new york gibi neredeyse hemen her sokağından metroya ulaşım olan bir kent ile istanbul'u karşılaştırmak.

  inşaatın başlamasının üzerinden 1,5 yılı geçkin süre geçmiş ama 670 metrelik tünel hala bitmeyecek. insanlar buz üstünde rezil olacak.

  hoş o tünel bitmiş olsaydı da metrobüste 20 aralık 2012 tarihinde yaşanan rezillikler yine olacaktı.

  o değil de "gidin manhattan'ı görün" diyen arkadaş acaba manhattan'a gidip, toplu ulaşım aracı kullanmış mıdır? ya da ne bileyim hayatında en son bir toplu taşım aracını ne zaman kullanmıştır? manhattan'daki metro hattını aklına getirip utanmış mıdır?
 • bugün gayrettepe metrosunda çalışan güvenliğe sorduğum kadarıyla bitmiş, fakat açılış tarihi belirlenememiş bağlantı.
 • parasını zorlu verdiğinden büyük ihtimal alış veriş merkezi ile beraber açılacaktır.

  zaman zaman paravanlardan atlayarak kullananlar bildirilmiştir.