şükela:  tümü | bugün
 • 2005 yapımı bir sanjay gupta filmi, oldboy'un bollywood versiyonu. başroldeki amca intikamcı birinden çok küçük emrahın* 30 yıl sonraki hali ile bernard hill* kırması gibi durmakta. sitesinden filmle ilgili resimlere ulaşabilir ve "ne gerek vardı ki" diyebilirsiniz; buyrun:

  http://www.zindathefilm.com/
 • 2006 yılı mahsulü, sanjay gupta tarafından yönetilmiş olan hindistan yapımı film. yaptığı remake ler ile ünlü yönetmen gupta'nın elinden çıkma, chan-wook park klasiği oldeuboi (oldboy) yeniden yapımı.

  açıkçası zinda’yı seyretmeniz için elle tutulur hiçbir sebep yok. oldboy’dan daha cesur, daha sert ya da daha kanlı değil. senaryoda, hikâyeyi daha ilginç kılmak adına ölümcül değişiklikler yapılmamış. özetle zinda, herhangi bir konuda orijinalinden daha iyi olmayan bir film. sadece dur bakalım, bollywood usulü oldboy nasıl oluyormuş diye merak edenlere.

  dahası için...
 • hollywood ve bollywood el ele verip "bir çuval incir nasıl gebertilir?" adlı bir çalışma yapmışlar.
  sonuç olarak ortaya old boy ve zinda çıkmış.

  hint sinemasını severim ama keşke bu filme hiç ilişmeseymiş. filmi seyrettikten sonra sütlaç yiyip üstüne şalgam suyu içtim, bir de serdar ortaç'ın ingilizce cover'larını dinledim, şerrefsizim sabaha kadar yeşil yeşil uyudum.