şükela:  tümü | bugün
 • zinedine zidane tek kişilik bir takım demektir, messi ise çok iyi bir oyuncu.

  zidane hem ülkesinin ulusal takımını hem de oynadığı kulüp takımlarını her zaman sırtında taşımıştır. oynadığı takımın kaybetti denildiği maçları bile son dakikalarda attığı soğuk kanlı goller veya paslarla çevirmiştir. oynadığı maçlarda çok iyi işler yapabilmesi için arkasında sağlam ve yetenekli adamlar olmasına gerek yoktur. hızlı bir oyuncu olmamasına rağmen topu alıp kalenin önüne gitmesi için fazla çaba göstermesi gerekmez. ne zaman ne yapacağını kestirmek pek kolay değildir.

  messi barcelona gibi tıkır tıkır işleyen bir mekanizmanının içerisinde en önemli çarktır şüphesiz. çok hızlı, futbol zekası çok ileri düzeyde. takımla uyumu inanılmaz. ama zinadine zidane gibi oynadığı her takımı sırtlayacak, takım çok kötü bir gününde olsa da günü kurtaracak, bir yerden tek başına çıkıp takımı ipten alacak bir futbolcu değildir. 2010 dünya kupasında gördük ki messi takım oyuncusudur. şu an tüm dünya messiye hayran olabilir. ama messi zinadine zidane gibi bir belki 100 yılda bir gelecek futbol sihirbazıyla kıyaslanmamalı.

  ikisi ayrı tipte futbolcular.
 • messi 24 yaşındadır. önünde dünya kupasını almak içinde, fc barcelona'nın kazandığı kupalarda dahada büyük rol oynamak içinde çokça zaman vardır.

  messi halihazırda en iyi oyuncudur, ama ikisini kıyaslarsak şimdilik tarih zidane'ı yazar. gelecekte ne olur bilinmez, ama bence bu durum değişir...

  velhasıl, zidane futbolu bırakmış bir efsanedir, messi ise henüz 24 yaşında onunla kıyaslanmaya başlanan bir yıldız.
 • messi iyi top oynar evet ama zidane messi'yi top diye oynar.. hem de messiyi sürerek yürüyerekten çalım felan atar, üstüne basıp marsilya ruleti felan yapar..
 • zidane 2 dünya kupasına** damgasını vurmuştur. messi'nin bunu başarabilmesi için önünde 3 dünya kupası var. yapsın alkışlayalım.
 • zidane allahtır, messi peygamber.
 • zidane bir yaşam tarzı, bir kahraman, bir model, bir isyandır. futbol asla sadece futbol değildir'in vücut bulmuş kahramanıdır.
  her pası, çalımı ve golüyle ezilmiş mağriplilerin kibirli fransızlara attığı kafa olmuştur. finali, kendisi de haksızlığa ve çirkinliğe bir kafa atarak yapmıştır.
  messi futboluyla, özelde barcelona taraftarlarına, genelde futbolseverlere zevk vermektedir. yetenekli, yıldız bir futbolcudur ama bir kahraman değildir.
  z.ö edit: ulan delirip fransız ve cezayir basınında zidane hakkında yazılmış yüzlerce makaleyi, zidane'ın verdiği röportajlarda ettiği lafları size zorla okutmak lazım. yaşınız yetmese de arşivlerde (ve hakkında hazırlanan belgeselde) bulup izleyin zidane'ın 90 dakika boyunca takımını nasıl yönettiğini.
 • messi çok iyi bir futbolcudur, zidane efsanedir.
 • zidane, messi'nin ayağıyla topa yaptıklarını topa dokunmadan yapabilen bir büyücüdür.
 • halihazırda messi 23 yaşında. gerçek bir futbol starı olarak evrenin şu anki en iyi takımı barcelona'da oynamakta, değerine paha biçilemiyor ve de 2 dünya kupasında oynamış, tanrılar nasip ederse 3 dünya kupası daha görecek. 100 türk futbolseverden ben diyim 99'u, sen de 100'ü, öbürü desin 95'i adını biliyor.

  gelelim zidane'a. 23 yaşındayken dönemin vasat takımı bordeaux'da oynuyor, derken 3.5 milyon sterline juventus'a star adayı olarak transfer oluyor. dünya kupası yüzü görmemiş. 100 türk futbolseverden 5'i, hadi kimseyi kırmayım 25'i anca adını biliyor.

  ve birileri messi'nin dünya kupasında henüz başarılı olmadığı için kaç alex ederse etsin, bir zidane edemeyeceğini iddia ediyor. hepsi safsata, tek gerçek iniesta...
 • zidane bir ağaç, messi ise meyve.

  hagi'yi unutmayalım, kurutulmuş karpuz çekirdeği.