şükela:  tümü | bugün
 • cumhuriyet gazetesi'nin, kitle iletişim araçlarındaki yeni reklamında kullandığı tümce... çok başarılı, çok önemli... öncelikle reklam görülmeli.

  "tehlikenin farkında mısınız?"
 • cumhuriyet'inize sahip cikin diye devam etmekte.
  zamanın ötesinden edit: etmiyo mu lan yoksa?!
 • (bkz: günaydın)
 • tam da statükonun bayraktarı, atanmışların incili cumhuriyet gazetesine yakışacak bir slogan olmuş. tehlikenin farkındayız evet, irtica çığırtkanlığı yapıp her türlü değişimin önüne set çeken zihniyetin tehlikesini farkedeli çok oldu. yine de reklamcılık açısından çok başarılı bir slogan, mesajını çok etkili ve orjinal bir şekilde iletiyor; akıl edeni kutluyorum.
 • (bkz: redrum)
 • cumhuriyet gazetesi bunu hep yapıyor. genç subayları göreve çağırıp tedirginleştiren de yine bu gazete. kemalist devrimi bu derece başarılı savunması, muasır medeniyetlerdeki muadillerini kıskandıracak biçimde bir pr faaliyetiyle süslemesiyle ne yalan söyleyeyim; gurur duyuyorum.

  - tehlikenin farkında mısınız?
  - evet. gazeteyi silah, silahı demoklesin kılıcı olarak sallandıran çağdaşların farkındayım.
 • soğukkanlı duruş gerektiren içinden geçtiğimiz sıkıntılı ve gergin süreçte-[ki şimdiden yakın tarihteki benzerlerini geride bırakmıştır doğudaki olaylar]- neyin çığırtkanlığını yaptığı anlaşılamamış slogan.
  yaşananlardan nasiplenip 3 gazete fazla satmaksa dava,o zaman gündemi yakalamak gerekir;gündemi değiştirmek yada örtbas edip ilgiyi dağıtmak değil.
  gazetenin sadık,güncel okuyucularından bile "tehlikeyi seziyorum ama bu dediğin değil" söylenmeleri duyulmaya başlanmışsa.gazetenin durup düşünmesi,fosil konulardan petrol çıkarmak için -enazından- zamanlamayı ayarlayabilmeyi öğrenmesi gerekmekte.
  aynı manşet ermeni yada kürt göndermeli atılmıştı da,kaçırdık mı?fikrimce üçü de olmasın,soğukkanlı ve güçlü duruş korunsun ama birini görünce diğerlerini de arıyor gözler,"tarafsızlık" hassaslığı bakımından..

  ha yine okuyormuyuz,okuyoruz.o başka.
 • son derece anlamlı, etkili, güçlü ve düşündürücü bir iş, uygulaması da muhteşem kanımca. artık tepkilerin sertleşmesi ve üzerine ölü toprağı serpilmiş türk ulusunun uyanması gerekiyor. bunu cumhuriyet'in yalnız başarması mümkün değil. ama atılan, çok yerinde ve büyük bir adımdır.
 • cumhuriyet gazetesinin 02.04.2006 tarihli kapağından bir cümle. cumhuriyetine sahip çık diye uyarıyor. göstergebilimsel açıdan bakıldığında cumhuriyet her zamanki gibi yeşil tehlikeye dikkat çekmiş. bunu yeşil renkli biçimi tersten yazıldığında arap harflerine benzeyen ve akışı aynı arap harflerindeki sağdan sola akan tehlikenin farkında mısınız? sloganıyla sunuyorlar. doğudaki olayların yatışıp yerini hasar tespitinin aldığı şu günlerde manidar geldi doğrusu.

  tehlikenin farkındayız evet ama cumhuriyet için tehlike sadece yeşil. türkiye için tehlike sadece yeşil değil bir iki renk daha eklemek lazım. yok şimdi ekleyeceğim hangi takımı tuttuğumuz ayyuka çıkacak. tehlikenin farkındayız bu ulkede yıllardır yasadıgımız insanlar diyarbakırdan baskent diye soz ediyorlar. dun bu topraklarda kışkırtmayla ermenileri ustumuze saldılar bugun baskaları kıskırtılıyor. senin için tehlike ne cumhuriyet yeşil çünkü renk körleri de hep oyle der. yeşil abi valla bak yeşil.

  (bkz: trende tren opsun seni mert içgoren)
 • cumhuriyet gazetesi'nin ulusa sesleniş cümlesi..
  tam ortadan isabet,yerli yerinde,düşündürücü ,vicdan sorgulaması yapmaya* ve de dikkatimizi çekmeye yönelik..
  (bkz: bize cumhuriyet yakışır)