• geçen yaz babamı kaybettim. borcu vs var mı diye bankaları dolaştım. pandemi için bu bankadan kredi çekmiş. 7500 tl. gittim bankaya nasıl ödeyelim vs diye sordum. yetkili olduğu iddia edilen (ya da teorik yetkili) şahıs henüz prosedürü bilmediklerini ilk kez kredi çeken birisinin öldüğünü vs söyleyerek, "siz şimdi gidin yapılacak bir şey yok biz size ulaşırız" dedi.

arada 1 yıldan fazla bir zaman geçti tüm aile için icra davası açmışlar ve üzerimdeki arabaya haciz koymuşlar.sonra faizi ile birlikte hepsini ödedik.şimdi de yetkili hazretlerinin keyifleri ve yetenekleri elverirse, haczi kaldırmasını bekliyoruz.

şimdi ben buradan yetkililere falan seslenmiyorum.onlardan bir umudum yok. ben bir materyalist olarak direk tanrıya yazıyorum bu satırları.amin.

edit:tanrının eli mi bilmiyorum ama mesaj atıp başsağlığı dileyen ve bilgilendiren dostlara selam olsun.varolun.banka bana sözel olarak hayat sigortası olmadığını söylemişti.dosyayı isteyip kontrol edeceğim.

edit2:tanrı bile olsanız ziraat bankasında sökmüyor.günlerce şube şube dolaştıktan sonra, bir şubedeki sözde yetkili araç haczinin kaldırılması için icra dairesine haraç (burası çok ironik ama bence tüm hikayenin özü bu sözükte) yatırmam gerekiyormuş.ve nedense bunu krediyi ödemeye gittiğinde 70 yaşındaki anneme söylemek yerine, sözde yetkili sağlıklı yaşamamız için bizi bir hafta şubeler arasında yürüttü.neyse dedim nereye ödeceğiz bu parayı. bir avukat numarası verdi, avukattan zar sor icra dosyasının numarasını ve bakanlığın ibanını alıp harç parasını yatırıp haczi kaldırdım.

aynı süreci yaşayanlar için ders olsun, pandemi kredisinin hayat sigortası yokmuş. ve nedense hiç bir ptt tebligatı gelmeden üzerinizdeki mallara haciz konulabiliyormuş.dikkat ediniz.
  • (bkz: sedat peker) açıklamalarında adı geçen ve (bkz: demirören)'e ait 750 milyon dolar borcu tahsil etmediği iddia edilen banka firmasıdır.
    kamuya ait olan banka(!)
  • akbanktaki hesabimdan an itibariyle tum parayi ziraat hesabima attim. bendeki sansi ne yapmali bilmiyorum yagmurdan kacarken doluya yakalaniyoruz.

bugun ziraat bankasi kredi kartimin son odeme gunu ve ios uygulamasi calismayan banka. gun sonuna kadar gelmezse emegi gecen herkese burdan dileklerimi ileticem.

tanim: medyayi satin almak icin birilerine kredi veren banka
  • tüpçü ile ilgili iddiayı acilen gün ışığına çıkartması gereken devlet bankası. kamuoyunun bilgilendirilmesi şart.

bu işler öyle, sazlı sözlü, türkülü, köylü teyzeli yarım saatlik reklamlar yayınlamaya benzemez. burada ciddi bir itham var. birisi çıkıp, bu kredi ödenmiştir yada ödeniyor diye açıklama yapmalı.
  • temin edilmediği iddia edilen 750 milyon dolar güncel kur ile 300.000'den fazla öğrencinin kyk kredi borcuna denk geliyor.
  • kanal d stüdyolarında turfanda hıyar yetiştirildiğini düşündürten bir finasman sağlamış bankamıs.
    milletin bankası, yerseniz taze hıyar eksik olmasın diye paraları sebil etmiş zirai faaliyetlerin yılmaz destekçisi.
  • kullandığım iki bankadan biri. an itibarıyla mobil uygulaması çalışmıyor.

diğeri ne mi? tabi ki akbank.
  • taze mezun insanların burunlarının direğini sızlatan bankadır.

bir zamanlar ayın 7'si ne kutsaldı...
  • allah aşkına şu bankanın çalışanlarına hollywood özentiliği ile "benim vergimle alıyorsun maaşını" demeyin.

birincisi iş hukuku açısından bu bankanın çalışanları devlet memuru değillerdir. sözleşmeli işçilerdir. özel bankada çalışan bir kişiden farkı sözleşmesinin feshedilme ihtimalinin daha düşük olmasıdır. ama vardır böyle bir ihtimal.

ikincisi bu bankanın ayda ortalama bi çalışanına 5bin tl verdiğini düşünelim, ki vermez ama hadi yöneticileri de içine katıp öyle hesaplayalım, 22bin civarı çalışan oldugundan hareketle yılda 1.3 milyar tl eder çalışanına ödediği maaş tutarı. bu tutar bankanın bir yılda ettiği karın, diğer bi değişle senin ihtiyaçların için harcanmak üzere devlete aktardığı paranın, yarısı bile değildir. yani bu banka kimsenin vergisiyle dönmez. eskiden de dönmezdi şimdi de dönmez. geçiniz efendiler. hayır bu çalışanın bir ayda verdiği vergiyi bir yılda vermeyen bir esnaf olduğunu bilmesek neyse.

not: bu banka benim ödediğim faizlerle dönüyor derseniz ona eyvallah derim ama vergi demeyin nolur.
  • her çeşit bankada çalışmış bir insan olarak, fiyat/performans oranının en iyi olduğu banka olarak ziraat bankası nı seçiyorum..

en azından sizden kesilen komisyonlar size yol,su ve elektrik olarak geri döner..para babalarının cebine gitmez..

ama cidden..açın ziraat internet bankacılığını bakın keyfinize..öyle abidik gubidik masraflar yok, her şey şeffaf..ziraat bankasının çağrı merkezini arayınca "bekleme süreniz xxx dakika ananızın karnında nası beklediniz" diyen teknolojik sesler de yok..telefon ediyonuz birileri çıkıyor işte..

ha ziraat bankası çağın gerisinde kalmış falan demeyin bana...ben bankacıyım diyorum size..internet şubesinde vob işlemleri bile yapabiliyorsunuz..
hesabın var mı? giriş yap