*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1 ocak 2019 tarihinden bu yana ziraat bankası atmleri ve internet bankacılığı ile "bu kanaldan geçici olarak kyk ödemesi yapılamamaktadır" uyarısı veren ve yapılamayan işlemdir. birtane yetkilide açıklama yapma gereği görmüyor sanırım. geri ödemesini istiyorsun ödeme kanalı yok sonra ödeyemediğimiz için birde faiz işletirsiniz borca. örnek şikayetler örnek şikayetler
  • sanırım herkesin muzdarip olduğu sorun.

3 kişi kredi borcunu ödeyeceğiz, ödeyemiyoruz!

ey kyk nereye s.çacağız?
  • cimer üzerinden problemi kyk'ya sordum. dedim sistem ne zaman geri gelecek veya ödememiz için atm/online dışında bir yöntem var mı. gelen cevap şaka gibiydi: güncelleme nedeniyle sistem çalışmamaktadır.

hadi ya? sanki bilmiyoruz. ondan sana soruyorum sistem ne zaman gelecek başka bir ödeme yolu var mı diye. onlara cevap yazmayıp bildiğim şeyi bana geri yazıyorlar. neyse kykyi telefonla aradım. orda çalışan bir hanımefendi ocak ayı bitmeden sistemin açılacağını ancak tam tarih veremeyeceğini ve takip edilmesi gerektiğini belirtti.

benden önce mezun olmuş olup aradan yıllar yıllar geçmiş olmasına rağmen borcunu ödemeye başlamamış arkadaşlarım var. benimse borç ödemem bitmek üzere, düşün. onlar ödemeye başlamadığı için hiçbir problem yaşamıyor ama ben bu ay ödemezsem borç vergi dairesine gidecek ve her banka işimde sıkıntı çıkacak. böyle düzenin içine tüküreyim.
  • benim yıllar önce düzenli ödememe rağmen borç vergi dairesine aktarıldı. ama merak etmeyin internet vergi dairesi var internetten oda ödenebiliyor
  • yapılandırma ile bir taksidini ödeyebildiğim borç.

(ödeyemiyorum çünkü yoh yoh.)
  • ödemek istiyoruz ödetmiyorlar, ödemesek suç.
  • ben de başlarda ziraat'e ödüyordum, ancak sonra tüm borçlar vergi dairesine aktarıldı dediler. onu da daireye giderek ödüyordum, sonra öğrendim ki, www.gib.gov.tr'den ödenebiliyor, artık ordan ödüyorum. orda tüm borçlarınızı liste halinde vs görebiliyorsunuz.
    siteye girin, borçlar kısmında öğrenim kredisi borçu vs var, kart hesap bilgilerinizi girip ordan ödeyebilirsiniz.
  • ben 28.12.2018 tarihinden bu yana ödemeye çalışıyorum, atm ekranında "kurum aktif değil" yazıyor. içerideki memura sordum. "bankanın internet sitesinden yatırabilirsiniz" dedi. o da olmadı. aradık ziraat bankası telefonunu, 10 ocak a kadar olcak dedi. peki işleyen faizi napcaz dedim. "fazla bişey değil 1 2 lira işler" dedi. bunun meali şu " bak kardeş burası türkiye, koskoca ziraat bankası da olsa 20 günde ödeme problemini çözemez, çözmediği yetmezmiş gibi bide senden faiz alır, aldığı faiz düşük meblağ olduğundan sen hakkını arayamazsın, arasanda bi sik olmaz" .
    tanım: 15.01.2019 tarihi itibariyle gerçekleşmeye devam eden ödeyememe durumu.
  • şu dönem ödemede genel bir sorun var . vergi dairesine aktarılsa bile internet vergi dairesi, ziraat bankasının diğer ödemeler yada vergi ödemeleri gibi bir sekmesinden de ödenebiliyor.
  • düzeldi.