• konut oranının 0’98 e düşmesi . 10.05.2018 edit başlık karakter sayısı : ziraat bankasının konut kredisi faiz oranını 0’98 e düşürmesi . edit2: ziraat bankası yetkilisi ile görüştüm. basında duyurulmasına rağmen henüz kendilerine tebliğ edilen bir faiz oranı olmadığını ancak gün içinde tebliği beklediklerini ; sadece yeni konut alımları için talep edilen konut kredilerinde bu faiz oranının geçerli olacağını iletti. yapılandırma faizi olmayacağını özellikle vurguladı.
  • 0.98 görünümlü 1.40 küsür olması hakkında derin şüphelerimin olduğu oran
  • son edit : ziraat bankasında çalışan ve mesaisi bitmeden teyit ettiğini belirten bir yazar arkadaşımız bu oran üzerinden yapılandırma yapılamadığını belirtti. ayrıca diğer bankalardan çekilen kredilerin ziraat’e taşınması için verilen oran da 1.19’muş. `::(`

———-

devam eden konut kredisini bu oran üzerinden yeniden yapılandırabiliyor muyuz diye merak ettiğim oran.

bilenler varsa yeşillendirebilir mi?

gelen mesajlar üzerine edit: yapılandıramıyormuşuz.

edit 2: farklı görüşler var, bankacı arkadaşlar varsa bilgilendirebilir mi?

edit 3 : öncelikle msj atan herkese teşekkürler. genel görüş yapılandırma yapılabileceği ancak bu oranın 0.98’den daha yukarıda olacağı yönünde. buna ek olarak ceza + tekrar dosya masrafı vs dikkate alınmalı ve +/- iyi hesaplanmalı gibi gözüküyor. bankaya tekrar hesaplatmakta fayda var, bankadan bilgi alınca tekrar editleyeceğim.
  • bankaya ödeyeceğin faizi müteahhite ödeyeceksin.
    faiz düşünce konut fiyatları aynı kalacak sanıyorsan sana cevabım kısa ve net : nah!
  • 45 metre yeri 100 metre diye 1 milyona satan milletin orasına koymaya meraklı yandaşın konutuna % 0 faizle kredi verseniz de o malafata kimse oturmaz demek isterdim ama bu iq ortamında laptop bar gibi işler.(bkz: bounce on my dick)
  • son keriz silkeleme furyasıdır. tutabilene tutturacaklar
  • müteahhitlere nefes aldıracak uygulama.
    şimdi iflasın eşiğindeki şirketleri ve esnafı kurtaracak önlemleri bekliyoruz.
  • keşke bunu ziraat bankası başlığına yazsaydın.
  • 3 yıl önce 0.85'ten aldığımdan dolayı beni ilgilendirmeyen oran. oran bu rakama düşmüş olsada kredi ne kadar veriliyor onada bakmak lazım.
  • 1.15'den çektigim kredimi yeniden yapılandırabiliyor muyuz acaba bu oran ile?

ziraat bankası çalışanı ya da bilenler varsa yeşillendirebilir mi?
hesabın var mı? giriş yap