*

şükela:  tümü | bugün
 • konut oranının 0’98 e düşmesi . 10.05.2018 edit başlık karakter sayısı : ziraat bankasının konut kredisi faiz oranını 0’98 e düşürmesi . edit2: ziraat bankası yetkilisi ile görüştüm. basında duyurulmasına rağmen henüz kendilerine tebliğ edilen bir faiz oranı olmadığını ancak gün içinde tebliği beklediklerini ; sadece yeni konut alımları için talep edilen konut kredilerinde bu faiz oranının geçerli olacağını iletti. yapılandırma faizi olmayacağını özellikle vurguladı.
 • üst edit: şuraya desteğinizi rica ediyorum (bkz: ak troll tarafından ak troll ilan edilmek)

  kolay borçlan zenginim zannet projesi. son 15 yılın özeti resmen.

  bundan 15 sene önce tek bir evimiz tek bir arabamız vardı. bugün 3 evim 4 arabam var. 650.000 usd'de de borcum var. ha çok fazla alacağım var benim borcumun 8-10 katı kadar ama onun da sebebi turizmi bitiren bu herifler.

  gidin ev alın bol bol alın. alacakları toplayamayıp borcu da ödeyemeyecek hale gelince çok eğlenceli oluyor. satılık 2 evim var. birinde 900.000 usd diğerinde 850.000 usd etiket var. iki eve de 1'er kez bakmaya gelen oldu o kadar. soran yok. ev iyi piyasa durumunda 1.1m usd eder bugün sorana 750'ye de bırakıcam ama soran yok.

  alın beton süper iş beton almak. hiç bişi olmasa kıçımıza sokarız diye kendimizi avutuyoruz.

  edit:
  sürekli ne iş yapıyorsun diye soran oluyor. detayları aşağıda. yalancılıkla suçlayanlarınız da var onlara da akıl fikir diliyorum.
  (bkz: 2003-2018 enflasyon ve alım gücü rezaleti)
 • 0.98 görünümlü 1.40 küsür olması hakkında derin şüphelerimin olduğu oran
 • son edit : ziraat bankasında çalışan ve mesaisi bitmeden teyit ettiğini belirten bir yazar arkadaşımız bu oran üzerinden yapılandırma yapılamadığını belirtti. ayrıca diğer bankalardan çekilen kredilerin ziraat’e taşınması için verilen oran da 1.19’muş. `::(`

  ———-

  devam eden konut kredisini bu oran üzerinden yeniden yapılandırabiliyor muyuz diye merak ettiğim oran.

  bilenler varsa yeşillendirebilir mi?

  gelen mesajlar üzerine edit: yapılandıramıyormuşuz.

  edit 2: farklı görüşler var, bankacı arkadaşlar varsa bilgilendirebilir mi?

  edit 3 : öncelikle msj atan herkese teşekkürler. genel görüş yapılandırma yapılabileceği ancak bu oranın 0.98’den daha yukarıda olacağı yönünde. buna ek olarak ceza + tekrar dosya masrafı vs dikkate alınmalı ve +/- iyi hesaplanmalı gibi gözüküyor. bankaya tekrar hesaplatmakta fayda var, bankadan bilgi alınca tekrar editleyeceğim.
 • bankaya ödeyeceğin faizi müteahhite ödeyeceksin.
  faiz düşünce konut fiyatları aynı kalacak sanıyorsan sana cevabım kısa ve net : nah!
 • 45 metre yeri 100 metre diye 1 milyona satan milletin orasına koymaya meraklı yandaşın konutuna % 0 faizle kredi verseniz de o malafata kimse oturmaz demek isterdim ama bu iq ortamında laptop bar gibi işler.(bkz: bounce on my dick)
 • son keriz silkeleme furyasıdır. tutabilene tutturacaklar
 • müteahhitlere nefes aldıracak uygulama.
  şimdi iflasın eşiğindeki şirketleri ve esnafı kurtaracak önlemleri bekliyoruz.
 • keşke bunu ziraat bankası başlığına yazsaydın.
 • 3 yıl önce 0.85'ten aldığımdan dolayı beni ilgilendirmeyen oran. oran bu rakama düşmüş olsada kredi ne kadar veriliyor onada bakmak lazım.