şükela:  tümü | bugün
  • faiz oranları gayet iyi, kredi kartı faizlerine göre %50 daha uygun.
  • maaş bordron yoksa, çalışan değilsen, o zaman araç veya ev ipotek istiyorlar. 9-10 bin için araba, ev mi ipotek edilir? belki satmam gerekecek 6 ay sonra.
    bana uymayan kredi, kime uyuyor ben de çözemedim.
  • bankanın hiç utanmadan "ya ben şimdi bi oturup sizin borçlarınııza bir baktım da size çok geçirmemişiz bence siz biraz daha içeri girmelisiniz sizden aldığımız faizli paralarlada doları bir 2.5 tl den satarız bir ara zenginler paranın içinden geçer yahu"demesidir.
  • 200 entry olmuş, birisi illaki yazmıştır ama; bana sanki "ya sadece futbol kulüpleri değil, vatandaşa da yarımcı oluyoruz. valla bak" kredisi gibi geliyor. ama defalarca yazıldığı gibi teoride olsa da pratikte neredeyse kullanılamaz bir kredi bu. yok demeyelim kredisi.
  • yukarıda bir arkadaş, takipte olan borçlulara kredi vermiyorlar, diye belirtmiş.

bunun sebebi ziraat bankası düzenli ödemeler yapabilen müşterileri kendine çekmek.

şimdi sen 2-3 veya daha fazla banka ile çalışıyorsun diyelim, ziraat ; sen o borçları benim vereceğim kredi de topla, ben sana benim bankanın kredi kartini vereyim diyecek. böylece düzenli ödemesini yapan müşteriyi kendine bağlayacak ve kendi ürünlerinin piyasadaki pazar payını arttıracak.

bu kartlara da 2019 yılı içerisinde, çoğunluğu kamu şirketleri olmak üzere afilli kampanyalar ve promosyonlari çakar ve albenili ve piyasada bilinirlik algısı oluşturur.
  • bugün gittim. borçlu bankanın imzalaması gereken evrakı hiçbir banka vermiyor. kendi bankama gittim onlarda ilk gün bir kaç kişiye verdiklerini sonra yukardan yasak geldiğini söyledi. dilekçeyi imzalamıyorlar kısacası. şu an sistem kilit anlayacağınız. başvuruda falan bulunamıyoruz.
  • birleştiren ihtiyaç kredisi ile mevcut ve yeni bireysel müşterilere herhangi bir bankada olan kredi kartı borçlarını; gelirlere uygun ödeme planı altında verilecek olan kredidir.

birleştirilen ihtiyaç kredisi; 24 aya kadar aylık %1.10, 60 aya kadar aylık %1.20 faiz oranı ile verilecek ve kredi 31 aralık 2018 tarihi itibariye olan borçları kapsayacak. birleştirilen ihtiyaç kredisinin yıllık maliyet oranı %17,6670 dir. kredi çekecek olan kişilerin diğer bankalardaki kredi kartları iptal olacak.
  • edindiğim bilgiye göre maaşının bir buçuk katından kredi borçlarının çıkılmış hali kadar veriyorlarmış.ne anladım bu işten mk?

3000 tele maaşınız varsa ve 1000 lira da başka bir kredi ödemen varsa 3000x1.5-1000=3500 tl kredi çekebileceksin. bu nedir amk?
  • bugün yarım günümü harcayarak sonuca ulaşamadığım hede. süreci anlatmam fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

iş bankasından kredi kartı borcum var. uzun zamandır sadece asgari tutarını ödeyebiliyordum. ödeyemediğim tutar için aylık %2,7 faiz yiyordum. bu yapılandırma ile birlikte borcumu aylık %1,1 faize düşüreceğim için bunu karlı bir fırsat olarak görerek sabah bankanın yolunu tuttum.

yetkili benden maaş bordromu ve borcunu kapatmak istediğim kartın hesap özeti dökümünü istedi. gittim bir koşu bunları toparlayıp geldim. sisteme giriş yaptı. başka bankadan olmasına rağmen kredi kartımın toplam borcu sistemden görünebiliyordu. bu arada bu tutar hesap özeti tutarından fazla görünüyor ve gelecek taksitleri de kapsıyor. maaş bilgilerimi sisteme girerek kredi onayı aldı. kredi notum da yüksek olduğu için kredinin çıktığını teyit etti. sonra elime bir dilekçe ve bir form tutuşturdu. bunlarla borçlu olduğum iş bankasının yolunu tuttum.

dilekçe iş bankasına hitaben yazılan ve kredi kartımın kapatılması ve ekte yer alan formun doldurularak tarafıma verilmesi talebimi içeriyor. işte sorun da tam olarak burada başlıyor.

form borçlu olduğum bankanın kredi talebinde bulunduğum ziraat bankasına hitaben yazdığı bir yazı aslında. "x müşterinin, y talebine istinaden (dilekçemi kastediyor) bankamızdaki kredi kartları ve toplam limitleri iptal edilmiştir. kişinin borç tutarı x kadardır. söz konusu tutarın bankamız nezdindeki 12345 numaları hesaba ödenmesi halinde müşteriye ait kredi kartı borçlarına mahsup edileceğini ve müşterinin serbest kullanımına bırakılmayacağını taahhüt ederiz" şeklinde bir içeriği var bu yazının. altında da banka yetkililerinin imzası isteniyor.

borçlu olduğum iş bankası biz böyle bir taahhütde bulunamayız diyerek söz konusu yazıyı imzalamıyor. yine de iyi niyetli davranarak hukuk müşavirliklerine konuyu danışacaklarını ve kendilerinden haber beklememi istediler.

özetle şöyle bir sorun var; ziraat bankası benim kredi kartı borcumu ödeyecek fakat parayı bana değil doğrudan borçlu olduğum bankaya ileterek kredi kartımın kapatılması şartıyla. ama bir banka bir bankaya böyle emrivaki şekilde talepte bulunması çok absürt. ziraat bankası yetkilisine bu bir yasal düzenleme mi? diye sordum. çünkü yasal düzenleme ise bunun bir yaptırımı olacak ve ben de borçlu olduğum bankaya farklı konuşabilecektim. ama her ne kadar bu yapılandırma cumhurbaşkanı tarafından açıklanmış olsa da bu bir yasal düzenleme değilmiş arkadaşlar. sadece ziraat bankasının bir kredi kampanyasıymış. takdir edersiniz ki bir banka kredi kampanyası gereği başka bir bankaya karşı yaptırımda bulunamaz. bu bir kamu bankası olsa dahi.

şu an için sistem kilitlenmiş durumda. öylece bekliyoruz bakalım. ama söz konusu kredi kartı borcu ziraat bankasında olanlar hiçbir sorun yaşamıyorlar. anında kredileri çıkıyor ve hatta kredi kartları kullanıma kapatılmıyor bile. dün kardeşim ziraat bankası kredi kartının borcunu kapattırdı üzerine limit artışı talebinde bulundu ona bile onay aldı. gelecek taksitleri de söz konusu kredi kapsamına sokabildiği için adamın kartı şu an + bakiyede.

edit: haber yapıldı
    https://www.sozcu.com.tr/…e-imza-karmasasi-3069841/
  • parası olanın daha çok parası olsun olmayanın da amk kredisi.
hesabın var mı? giriş yap