şükela:  tümü | bugün
 • devletin parası ile yapılmış yerli, milli ve de isabetli bir yatırımdır.

  böylece elin hans'ına, maykıl'ına ve dimitri'sine muhtaç kalmadan %100 yerli ve milli simitler yiyip çaylar içebileceğiz.

  almanlar kıskançlıktan ölmüştür şimdi.

  https://www.sozcu.com.tr/…ini-satin-aliyor-5508499/

  -----------------------------------------------------------

  edit : devlete ait neden banka, kurum falan bırakılmaması gerektiğini ve mümkün olan her kurumun şeffaf, objektif ve adil biçimde özelleştirilmesi gerektiğinin kanıtıdır bu yaşananlar.

  21.yüzyılda komünizm artığı ülkeler gibi özel sektörde devlet kurumu özel firmalar ile rekabet ederse olacağı budur.
 • millet kiraathanelerinde simit dagitilacaginin habercisidir.

  simdi starbuck dusunsun.
 • "simitte susam var, susam tarımla olur, ziraatla alakalı diye yediririz... hem de isminde saray geçiyor! kaçmaz, al al al amk al gitsin!" *
 • bizim paralarımızın yandaşlara can simidi yapılması.
 • çeşmeli bir turizmci olarak olumlu bulduğu durum, millet kıraathanelerine çevirilirlerse müthiş iş başarılmış olur, özellikle yurtdışında olanlar düşman çatlatır.
 • ziraat finans grubu'na bağlı ziraat girişim sermayesi yatırım ortaklığı'nın, ekonomik olarak zor günler geçiren simit sarayı'nın %51 hissesini hükümete yakınlığıyla bilinen kavukçu yapı'dan devralmak için rekabet kurulu'na başvuruda bulunması durumudur.

  "yine kimin parasını kurtarıyor bunlar" diye düşünenler için amme hizmeti; simit sarayı akp'ye yakınlığıyla bilinen 3 ortaklı bir firma iken şirketin %10 hissesini 2017'de fawaz al hokair isimli suud bir şirket tarafından 100 milyon dolar bedelle almıştı.

  ben kendi yağında kavrulmaya çalışan bir çiftçinin oğluyum. bu adamlar 1 dakikalık reklam için arda turan'la burcu esmersoy'a dünyanın parasını verirlerken biz gecemizi gündüzümüze katıp tarlada çalıştık. biz battık, kurtarmak için tarlayı sattık. adamlar batıyor, hükümet el uzatıyor.

  çok kanıma dokunuyor bu iş de ne desen gg.

  edit: şuraya biri tarım ile ilgili olup 2015'te biri de hayvancılıkla ilgili olup 2017'de girilmiş iki entry bırakayım. vakti olan okusun da tarım ve hayvancılık konusunda ülke olarak ne durumdayız ve bu duruma nasıl geldik en azından fikir sahibi olsun.
 • devlet okulları temizlik görevlisi çalıştıramıyor paraları velilerden toplanıyor, kitap paralarını dar gelirli ailelerden alıyorlar, kayıt paraları alıyorlar, okullar oto parka dönüşmüş durumda, milli eğitim bütçesi çökmüş durumda ama beyefendiler simit sarayını kurtarıyor.
  vatandaşı kurtarın, çocukları kurtarın, parasızlıktan intihar edenleri kurtarın dedirtendir.