şükela:  tümü | bugün
  • android uygulamasını kurarsınız, açarsınız, en üstte "ziraat mobil yükle" diye reklamı çıkar.

zar zor kullanıcı kodu, şifre, parola, sms şifre girer işleminizi yapabilirseniz yaparsınız. çıkışta "cep oturumunuz sonlandırılacak. devam edilsin mi?" diye sorar, evet dersiniz, çıkamazsınız, anlayamazsınız.
  • giriş yapabilmek için onlarca güvenlik adımını geçip defalarca şifre yazdıktan sonra tuttur.com'a 10 tl atayım dedim ve bana söylediği şu oldu:
    '' bu işlemi yapabilmeniz için ziraat şubenize gelip mobil interneti kabul ettiğinize dair protokolü imzalayın.'' işte ziraat bankasının ''mobil'' kavramı bu. madem beni her türlü şubeye getirteceksin, nedir bu güvenlik işlemleri? madem güvenlik sorularına boğdun beni, o halde nedir bu şube işi? saçma sapan bir şey, mecbur kaldık diye uğraşıyoruz işte.
    not: herhangi bir şubeye gitmek de yeterli değilmiş. kartı aldığım şubeye gitmeliymişim. farz et ki kartı istanbul'dan aldın, yaz tatili için memleketin kars'a döndün. vay haline...
  • (bkz: traktör)
  • genel olarak başarılı bulduğum uygulama.
  • sabah 10'dan itibaren giriş yapılamayan uygulama.
  • asla bir işcep değil.
  • 2 gb ı aşkın yer kaplayan uygulama. gerçekten ne kaydediyor merak ettim.
  • ne zaman para transferi yapmaya çalışsam ekranın ortasında bir adet daire çıkaran ve sonsuza kadar döndüren, eğer haftasonuysa para transfer talimatı olarak aldı mı almadı mı şüpheye düşüren uygulama. kısacası eftde kullanmayınız.
  • ziraat müşterisi olmayan bir hesaba havale değil ''eft'' yapılabilen uygulama.
    havale aynı bankanın şubeleri arasında yapılır ancak.
  • qr kod ile para çekme ve yatırma özelliği geldiği için kamera erişimi isteyen uygulama.