şükela:  tümü | bugün
  • yeni statüye göre grup maçları oynanmadan her tur eleme usulü ile devam edecek olan ve kanımca isabetli karar verilmiş olan organizasyondur.

    özellikle avrupa da mücadele eden takımlarımız için içeride daha az maç oynamak ve daha yüksek fizik gücüyle motivasyon sağlayacak anlamlarına gelecektir. 5 eleme turundan sonra son 16 turu ve çeyrek final aşamalarıyla devam edecektir.
  • biz bunları adam gibi anlattık hep.
    aklın yolu birdir.
    (bkz: #65131878)

    doğruysa yeni sezonda adam gibi maçlara sahne olacak kupa.
  • ilave olarak ilk 4 eleme turunun tek maç, sonraki turların çift maç üzerinden oynanacağını belirtmem gerekiyor.

    final tarafsız sahada tek maç malumunuz.*
  • torba olayı kalkarsa mükemmel ve heyecanlı bir sezon olacağını düşünüyorum.
  • maç kadrolarının arttırılmasından sonra kupanın da eleme usulüne geçmesiyle birlikte iyice italya ligine döndük. italya ligini de böyle bitirdiler. ülke yıllardır tek takım juventus'a çalışıyor.
  • dogru yolda bir adim atilmis sezon. bir de tum turlarin tek macli eleme sistemine gecisi ve maclarin alt ligde oynayan ekiplerin sahasinda oynanmasi saglanirsa daha heyecan verici olabilir. fa cup gibi beraberlik halinde ikinci mac diger takimin sahasina tasinabilir mesela.

    mevcut sartlarda alt ligden gelen takimlarin cift macli elemeleri gecerek cok yukarilara cikmasi halen imkansiza yakin.
  • şu şekilde bir sistemi olacak sezon, ve evet grup maçları yok :)

    https://pbs.twimg.com/media/dgtsh46xcaa1nwd.jpg
  • 1. tur kuraları çekilmiştir. 22 ağustosta bazı bölgesel amatör lig ve 3. lig takımlarının maçlarıyla başlıyor.

    http://www.tff.org/default.aspx?pageid=598
  • tff'nin sitesinden bakıp da kör olmayın diye ben buraya yazıyorum 1. tur eşleşmelerini:

    1.tur maçları (tüm maçlar 22 ağustos'ta)
    15.30 ığdır aras spor - kars 36 spor
    15.30 artvin hopaspor - serhat ardahan spor
    15.30 mardin 47 spor - siirt il özel idaresi spor
    15.30 yüksekova belediyespor - tatvan gençlerbirliği spor
    15.30 muş spor fc - dersimspor
    15.30 ağrı 1970 spor - 62 pertek spor
    15.30 arsinspor - yeni orduspor kulübü
    16.00 modafen spor - edirnespor
    16.00 ergene velimeşe spor - erokspor a.ş.
    16.00 altınova belediyespor - bozüyük vitraspor
    16.00 tki tavşanlı linyitspor - kütahyaspor
    16.00 turgutluspor - utaş uşakspor a.ş
    16.00 ısparta davraz spor - bucak belediye oğuzhanspor
    16.00 bartınspor - türk metal kırıkkale spor
    16.00 mke kırıkkalespor - yozgatspor 1959 fk
    16.00 yeni altındağ belediyespor - 1074 çankırı spor
    16.00 yeşil kırşehir spor - 68 aksaray belediye spor
    16.00 karaman belediyespor - nevşehir spor gençlik
    16.00 sinopspor - yeni amasya spor
    16.00 şanlıurfa karaköprü belediye spor - kilis bld.spor
    16.00 osmaniyespor futbol kulübü - adıyaman 1954 spor
  • 1. tur maçları tamamlanmış. 2. tur kuraları yarın çekilecek.

    1. turdaki sonuçlar şöyle:

    sinopspor-yeni amasyaspor: 4 - 2
    ığdır arasspor-kars 36 spor: 2 - 5
    artvin hopaspor-serhat ardahanspor: 3 - 1
    mardin 47 spor-siirt il özel idare: 0 - 2
    yüksekova belediyespor-tatvan gençlerbirliği: 3 - 0
    muşspor-dersimspor: 3 - 1
    ağrı 1970 spor-62 pertekspor: 2 - 0
    arsinspor-yeni orduspor: 5 - 3
    modafenspor-edirnespor: 0 - 1
    ergene velimeşespor-erokspor: 3 - 2
    altınova belediyespor-bozüyük vitra spor: 4 - 1
    tki tavşanlı linyitspor-kütahyaspor: 2 - 1
    turgutluspor-utaş uşakspor: 3 - 2
    ısparta davrazspor-bucak belediye oğuzhanspor: 1 - 1 (6 - 7 penaltılar)
    bartınspor-türk metal kırıkkalespor: 2 - 1
    mke kırıkkalespor-yozgatspor 1959: 0 - 3
    yeni altındağ belediyespor-1074 çankırıspor: 3 - 2
    kırşehir belediyespor-68 aksaray belediyespor: 0 - 1
    karaman belediyespor-nevşehirspor gençlik: 0 - 0 (3 - 4 penaltılar)
    şanlıurfa karaköprü belediyespor-kilis belediyespor: 1 - 0
    osmaniyespor-adıyaman 1954 spor: 2 - 0