şükela:  tümü | bugün
  • şu teknoloji illaki bir olay ile yok olacak.

tekrardan ağır zırh,hafif zırh ve deri kıyafetler ortaya çıkacak.
  • 3. cihan harbinin nükleer silahlarla yapılacak olmasından kaynaklanacaktır. (bkz: 4. dünya savaşının taş ve sopayla yapılacak olması)

olası bir nükleer savaş sonrasında post apocalyptic bir dünya meydana gelecek ve insanlar ilkel atalarının geçtiği yollardan tekrar geçmek zorunda kalacak. (bkz: tarih tekerrürden ibarettir)

ancak, insanlık şu ana kadar öğrenilmiş her türlü bilgiyi saklamanın bir yolunu bulursa, gelecek nesiller olası bir yıkımın ardından ilkel atalarımızı izlemek zorunda kalmaz. çok daha az çaba sarf ederek dünyayı savaş öncesi haline geri getirebilirler. (bkz: psikotarih) (bkz: vakıf) (bkz: isaac asimov)
  • güzel olay.

sırta claymore takıp sokaklarda dolanmak istiyorum. ucuza blackrock set satan varsa söylesin.
  • merakla beklediğim moda.

herkesin zırh giyindiği mekanda sağ omuz hassasiyetim dolayısıyla şu şekil takılmak beni yeterince marjinal gösterir diye umuyorum.
  • keske gelse dedigim moda.elimde short americano ustumde sovalye kiyafeti kafamda migfer elimde balta asansore binip 4.kata cikip masama oturmak istiyorum.
  • +9 chitin shell olursa tadindan yenmez.
  • iddia edildiği gibi teknolojinin ortadan kalkmasından ziyade gelişmesi ile ortaya çıkacaktır. dış iskelet ve gelişmiş askeri zırhlar hakkında yapılan araştırmalar bilim kurgunun ötesine geçmeye başladı diyebiliriz.

oyunlar, bilim kurgu film ve dizilerinde bu zırhlar için hemen hemen temel konsept oturdu bile.